Skocz do zawartości

Recommended Posts

Takie 1,5k na zestaw: gitara+piec+stojak to będzie ok na początek.

Do tego kostki, pokrowiec, pasek itp

I jak ciebie wciągnie to obowiązkowo zakup stroik i metronom. Pierwsze pomoże Ci rozpoznać po dźwięku kiedy struna e jest nastrojona. Od b/h do E poprzez progi. Metronom natomiast pomoże z rytmem, tempem itp.

 

Strojenie:

e - 0

b/h - 5 = e - 0

g - 4 = b/h - 0

D - 5 = g - 0

A - 5 = D - 0

E - 5 = A - 0

 

Gdzie każda struna od b/h ma na danym progu odpowiadać identycznie pustej strunie niżej. Stroi się zazwyczaj na 440Hz.

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam!
Gram na gitarze elektrycznej już... dziewiąty rok (szybko czas leci) ;)
Zacząłem nietypowo, bo od razu na elektryku, a dopiero później akustyk (tani Fender).
Sprzęt tylko częściowo odpowiada stylowi gry, jaki lubię... zawsze chciałem mieć Strat'a/Tele/Jaguara (byle Fender z singlami).
Moja pierwsza i zarazem obecna gitara elektryczna to Epiphone Les Paul Studio. Po drodze był jakiś Cort Strat, lecz szybko sprzedałem...
Wzmacniacz - standardowo na początku był Marshall MG15... później zamarzyłem o lampie i był Laney VC15 (świetny wzmacniacz!!).
Aktualnie jest Marshall JTM60, którego znalazłem w bardzo okazyjnej cenie. Dźwiękowo baaardzo mi odpowiada :)
No i efekty... to była moja pasja przez długi czas... zaczynałem od kaczki Behringer'a (tragedia)... Do tego doszedł Boss DS2 Turbo Distortion (do tej pory bardzo dobrze mi służy). Później zmiana kaczuchy na Dunlop'a Crybaby GCB95, czyli najtańszy standard... Aż w końcu uzbierałem na wymarzoną Ibanez WH10 - oryginał z lat 80tych, bo wtedy jeszcze nie było reedycji! (już kilka tych kaczek mi się przez "stopę" przewinęło i zdecydowanie jest to najlepsza kaczka jaka kiedykolwiek powstała... oryginał, nie wiem jak z V2). Wydałem na nią całą wakacyjną wypłatę - okrągłe 1000zł. Za kaczkę trochę przeginka, lecz warta jest każdej ceny.
Tak więc z efektów na dzień dzisiejszy to jest wszystko. Ale jeszcze kilka lat temu była całkiem fajna kolekcja z EHX English Muff'N, Big Muff'em, MXR Micro Amp, MXR Phase 90, Ibanez AD9, Line 6 FM4... to były dobre czasy...
Niestety dziś już brakuje czasu na gitarę, a szkoda... gram raz na kilka dni, czasem rzadziej. Czasy gimnazjum/liceum już się niestety skończyły. A wtedy człowiek chciał być już na studiach... ehhhh...

Jak widać po sprzęcie (nie licząc gitary), moją główną inspiracją jest John Frusciante i Red Hot Chili Peppers za Jego czasów + trochę Hillel'a, Hendrix... i to praktycznie tyle. ;)

I dalej Panowie, pisać, chwalić się, opowiadać, bo temat znika powolutku... czyżby gitarzystów było tak mało?! ;)
Pozdrawiam,
Karol.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Cześć, jesli chodzi o gitarę dla początkującego.. poelcam cort 6 dlatego, że ejst dosc tania 600zł ale za to w miarę trwała. Nie kupować żadnych podróbek!!! I chińskich dziwnych nazw. Gram na gitarze już z 7 lat z przerwami, obecnie szukam akustyka o fajnym brzmieniu srodka, coś polecicie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Panowie za ile mógłbym to sprzedać?

http://img.tapatalk.com/d/14/08/21/me2uvemy.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/08/21/sasy7e3u.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/08/21/7uqunapy.jpg

Gitara to T.Burton Greengo WC/BS

Stroik: Seiko Sat800

Kostki i pazurki firmy Dunlop, gdzie kostki to Tortex III 0.6, 0.88, 1.0, 1.14

Pasek i pokrowiec Fan dawał jako gratis.

Link to post
Share on other sites

Rock, Hard Rock, Heavy Metal.

 

Słucham głównie tych kapel:

 

The Sweet, Eletric Light Orchestra, Nazareth, Led Zeppelin, Whitesnake, AC/DC, Aerosmith, Pink Floyd, Deep Purple, Uriah Heep, Kiss, Pantera, Megadeth, Judas Priest, Iron Maiden i wiele innych :).

 

 

Zdjęcia sprzętu:

 

Gitary:

http://thumbnails101.imagebam.com/27589/b60750275884981.jpg

 

Wzmacniacz:

 

http://thumbnails105.imagebam.com/27589/1712b6275884876.jpg

 

http://thumbnails104.imagebam.com/27589/2bdb44275884936.jpg

Edytowane przez Razamanaz
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

To może ja też opowiem swoją historię

W podstawówce chodziłem do szkoły muzycznej, rzecz jasna na klasyczną przez 4 lata. Nienawidziłem tego, ale nie potrafiłem zrezygnować. Teraz na to patrzę i dziękuje mamie że była taka uparta ;)

Po wyjściu ze szkoły muzycznej właściwie rok nie grałem, później zacząłem się uczyć akordami, bo w muzycznej grałem tylko palcami. Teraz już gram właściwie co chce, co mi się podoba. Nie często, w tygodniu parę razy wezmę gitarę do ręki i zagram jakieś ulubione kawałki. Zależy jaki mam nastrój.

Jakieś pół roku temu nauczyłem się czegoś takiego i bardzo mi się spodobało, może kiedyś wrzucę swoje wykonanie ^^

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Szkoda, że temat nie cieszy się dużą popularnością :< Może warto go podpiąć, co pomoże ożywić tu dyskusję? :D

Od ładnych paru lat pogrywam sobie na gitarce, a przez ten czas trochę sprzętu się przewinęło. Pierwszy set to Yamaha Se 211 i basowy piecyk Peavey MicroBass. Miał tylko czysty kanał, więc za kieszonkowe uzbierałem na wymarzony wtenczas różowy overdrive behringera. Super brzmienie tranzystora z tą dopałką mogło zniszczyć tylko słuch ^^

Na obecny rig składa się:

Engl Savage 60
Mesa Boogie Horizontal 2x12
G-major
FCB 1010
Jakieś kałble

I oczywiście gitarki:

Washburn WI 66 ANC //  81/85
Fender Stratocaster MIJ  '80s //  Space Invader

Jak widać powyżej, zestaw nastawiony raczej na higain, choć przy odpowiednim ukręceniu gitary i pieca da się uzyskać łagodniejsze brzmienia na obu wiosłach :D Do szczęścia brakuje mi tylko ładnego telecastera. Jest taki jeden u lootnicka, ale kosztuje krocie. Poza tym, gdybym miał zbyt dużo do wydania, sprawił bym sobie DSLa 50 i kolumbę 1960a.... i w sumie kilka innych wzmaków, kolumn i gitar :D Postaram się zamieścić fotki, jak tylko będzie odzew z Waszej strony :>

 

Edytowane przez strasznypotfur
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...