Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do 100zł do Superlux Hd681


Recommended Posts

Witam.

 

Niedawno zakupiłem słuchawki wymienione w temacie.

 

Niestety posiadam jedynie zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek High Definition Audio i po pierwszym podpięciu słuchawek do niej stwierdzam, że dźwięk został uśmiercony a same słuchawki grają o kilka klas lepiej na moim telefonie.

 

Proszę was drodzy Użytkownicy o poradę, jaką kartę dźwiękową maksymalnie do 100zł wybrać, aby słuchawki zaczęły grać tak jak powinny.

 

W grę wchodzą zarówno karty nowe jak i używane.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

PS:

 

Moja płyta główna - GA-945P-S3

 

 

Link to post
Share on other sites

Co do xonara, to spotkałem się w internecie z opiniami, że ta karta ma zimne brzmienie oraz te  słuchawki także mają zimne brzmienie, a to ponoć nie idzie w parze.

 

Jak to w końcu jest.

 

Znalazłem też X-Fi Extreme Audio SB0790. Jak ta karta wypada w porównaniu z Xonarem DG ?

Link to post
Share on other sites
Napisano wczoraj, 21:35 Co do xonara, to spotkałem się w internecie z opiniami, że ta karta ma zimne brzmienie oraz te słuchawki także mają zimne brzmienie, a to ponoć nie idzie w parze.

teoretycznie tak, ale w praktyce ludzie akceptują takie detaliczne połączenie. Z X-FI będziesz mieć bardziej ciepły dźwięk.Wybór należy do ciebie.  

Znalazłem też X-Fi Extreme Audio SB0790. Jak ta karta wypada w porównaniu z Xonarem DG ?

ta karta(na samym dole) to takie Audigy SE(pierwsza)

http://www.anpo.republika.pl/sb0410/live-inne2k.jpg

kiedyś miałem, radze omijać, aczkolwiek na pokładzie czasami takie same bebechy jak inne X-FI.Creative do dziś praktykuje takie zagrywki, ale co się dziwić tyle tępych lemingów uwierzyło w ich marketing.

 

już lepiej zaopatrzyć się w pełnoprawnego X-FI Music, Gamer , Titanum(PCI-E)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem ceny podanych kart, i do 100zł dostępny jest jedynie Gamer.

 

Ogółem rzecz biorąc częściej będę używał słuchawek do muzyki i filmów niż do gier.

Czy jest duża różnica między modelami Gamer i Music biorąc pod uwagę moje preferencje? Która lepiej spełni swoje zadanie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy jest duża różnica między modelami Gamer i Music biorąc pod uwagę moje preferencje? Która lepiej spełni swoje zadanie?

bez różnicy, bo to jest prawie to samo. Te układy na początek Tobie wystarczą, później proponuje przesiadkę na DACa.

Link to post
Share on other sites

 

Jszcze jedno pytanko:

 

Martwią mnie w tych słuchawkach strasznie kłujące niektóre tony przez które mocno bolą uszy. 
 
Czy ktoś z was posiada te słuchawki i wie, czy owe kłucie zniknie? 
 
Słuchawki zakupiłem ze względu na dobre recenzje jednak jak widać nie doszukałem się widocznie wszystkiego. 
 
Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem czy mam te słuchawki sobie zostawić w nadziei, że sytuacja się poprawi, czy oddać do sklepu i poszukać czegoś innego. 
 
Z góry dzięki za pomoc
Edytowane przez Dean_14
Link to post
Share on other sites

to sa bardzo jasne słuchawki, więc się nie dziw że tak jest. Podłączając do integr wysokie tony mogą jeszcze bardziej stawać się dręczące.One tak po prosu grają, z X-Fi powinno być trochę łagodniej. Nie wiem jak długo masz te słuchawki, ale na poczatku wiele modeli ma krzykliwą górę.

Link to post
Share on other sites

może tak być, iż nie dla niego te słuchawki, ale tez powinny być testowane na odpowiednim źródle zanim się wyda weredyk, a tym z pewnością nie jest ALC882.

 

niech się 681 EVO zainteresuje, są bardziej po ciemniejszej stronie mocy. 

Link to post
Share on other sites

Mam możliwość wymienić te 681 na EVO za dopłatą 70zł.
Czy są one dużo lepsze od zwykłych 681?

A może warto zainteresować się czymś innym w podobnej cenie co zwykłe 681? ?

 

Proszę o szybkie odpowiedzi bo na oddanie sprzętu lub jego ew. wymianę mam 3 dni.


PS:

Zastosowanie słuchawek - Rock, Klasyka, filmy oraz od czasu do czasu gry. 

Edytowane przez Dean_14
Link to post
Share on other sites

 

 

No i czy te słuchawki nadadzą się do słuchanej prze mnie muzyki?

nie słucham tego, ale coś podejżewam ze nie pasuje za bardzo do klasyki.

 

 

Tak z ciekawości jak HD681 EVO wypada w porównaniu z AKG K514?

inne szkoły grania <jasne,ciemne>

Link to post
Share on other sites

A więc co polecacie mi zrobić? 

Wymienić słuchawki na coś innego, czy spróbować je częściowo dogrzać?

Na oddanie sprzętu mam czas do niedzieli więc muszę szybko podjąć decyzję.

 

Słuchawki kupiłem na tej aukcji: http://www.prace_matura.republika.pl/page833316364cadc32ed1d02.html

Możecie sprawdzić, czy ten sprzedawca ma coś godnego uwagi w ofercie i przedstawic mi swoje opinie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Na tak drogą dźwiękówkę mnie nie stać.

 

Spróbuję je jeszcze trochę dogrzać zanim minie termin zwrotu.

Jednak gdyby problem nie zniknął to bacząc na to, czego słucham lepiej kupić Superlux HD-681 EVO czy coś innego?

 

PS:

Słuchawki kupiłem na tej aukcji, także macie wgląd na pozostałe przedmioty sprzedawcy

 

http://allegro.pl/superlux-hd-681-profesjonalne-sluchawki-studyjne-i3691545940.html#tabsAnchor


Odświeżam

Link to post
Share on other sites

ja bym próbował z tym X-FI ,choć jakie rozwiązanie dla ciebie najlepsze , to się nie przekonasz dopóty sami nie przesłuchasz. EVO jak już napisałam do klasyki nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale skoro wysokie przeszkadzają to chyba nie masz innego wyjścia.

 

szkoda ze nie ma AKG-k514 mk2, bardziej kulturalne jak 681 ,ale wciąż jasne, detaliczne brzmienie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...