Skocz do zawartości

GTX 780 (problem z zasilaczem?)


Recommended Posts

2 tygodnie temu kupiłem kartę graficzną Palit GeForce GTX 780 Super JetStream, wszystko było ok, aż do dziś, kiedy podczas grania w Battlefield 4 zresetował mi się komputer (za 2 razem to samo, gdzieś po 15-30 min. reset). 

 

Reszta sprzętu:

Chieftec CFT-600-14CS 600W

ASRock P67 PRO3

Intel Core i7 2600K

Creative Sound Blaster Z

 

Czy jest to problem z zasilaczem?

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, taka usterka wymaga diagnozy, bo objaw może występować conajmniej z kilku powodów ale generalnie hardware albo soft, w tym może to być zasilacz, ale nie musi, moze to być przegrzewanie się któregoś podzespołu taka głupia sprawa jak northbridge płyty głownej pewnie procka byś nie przeoczył że się gotuje, może to być błąd sterownika do grafy, też się niedawno dowiedziałem jak drivery mogą dokuczać, a to kumplowi kompa freezowało na moment i reset jak logi sprawdził to mu sterownik robił jakiś błąd, także zalecam pobrać zestaw prime 95, hw monitor, msi kombustor, primem przekatować proca i patrzeć na temperatury w hw, tak samo odpalić grafikę i ją "przelecieć" testem DX 11 w kombustorze w max rozdziałce, bo żeby takiego forfitera rozbujać do 100% to trzeba mu troszke, aby sprawdzić zasilacz to jeżeli nie masz kolegi który użyczy swojego to pójdź do sklepu w którym kupowałeś ten i powiedz że masz podejrzenie usterki zasilacza i chciałbyś zanim zareklamujesz pożyczyć serwisowy bądź wziąć inny z możliwością zwrócenia, jeżeli oczywiście brałeś sprzet nie z neta ale w swoim zaprzyjaźnionym sklepie

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz do wymiany. On zamiast jednej mocnej linii +12V ma 4 słabe - na każdą z nich przypada 18A

Ta a ja mam na nim hd7970 oc i wszystko ok .

Po 30 minutach moze masz oc 2600K? To zmniejsz lub podbij vcore . To zamo z gpu zmniejsz mhz gpu i vram na próbe

 

Nie wiem kto w 21 wieku kupuje takie zasilaczowe wynalazki.

Ten zasilacz to lepszy niż tu polecacie xfx i inne tego typu biedote


92f251437e64eca9ff1fc963eb830.jpg

Link to post
Share on other sites

Kolega ma ten sam problem tylko w bf4, nową kartę kupił evga gtx 780. ten sam zasilacz, procesor, płytę tylko asusa na też  p67(nowy bios). Czy z OC, czy bez, co jakiś czas ma restart kompa. Niby po ostatnich sterach od nvidi coś się poprawiło, ale restarty nadal się zdarzają. Godzinami może katować sprzęt benchmarkami, nawet w aida stres test cpu.gpu 470W+-. i nic. W grze BF4 po oc 440+- W robi mu restarty. W żadnej innej grze niema problemów. Przedtem miał gtx 570 kręconego zero problemów. Ja pakowałem do jego kompa 7950 z oc 1200/1600 i też zero problemu.

Edytowane przez karoli
Link to post
Share on other sites

Ta a ja mam na nim hd7970 oc i wszystko ok .

Po 30 minutach moze masz oc 2600K? To zmniejsz lub podbij vcore . To zamo z gpu zmniejsz mhz gpu i vram na próbe

 

Ten zasilacz to lepszy niż tu polecacie xfx i inne tego typu biedote

 

I co z tego, że masz na nim 7970 OC, skoro nie wiesz jak obciążone są linie/linia +12V u kolegi i u ciebie? Starczy, że u kolegi na jednej linii będzie procesor i grafa, a u ciebie tylko grafa i już takie porównanie nie ma najmniejszego sensu.

A czy jest lepszy od zasilacza firmy y, lub innej? 4 słabe linie w dzisiejszych czasach są nie do zaakcpetowania, więc lepszy może być tylko od innych zasilaczy z pierdylionem słabych linii +12V. Takie zasilacze mogą mieć "lepsze foltrowanie", gdyż trudniej jest zbudować pojedynczy układ filtrowania dla prądów rzędu 50A niż kilka mniejszych. I nic więcej.

 

 

//e

Nie cytuj zdjęć 

Link to post
Share on other sites

 

 

I co z tego, że masz na nim 7970 OC, skoro nie wiesz jak obciążone są linie/linia +12V u kolegi i u ciebie? Starczy, że u kolegi na jednej linii będzie procesor i grafa, a u ciebie tylko grafa i już takie porównanie nie ma najmniejszego sensu.

Mam obciązeone dokładnie tak samo .Do kart są oznaczone 2 czerwone :pokey:

http://apacelli.com/photo/chieftec/chieftec-cft-600-14cs-600w-2.jpg

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie ten sam problem (karoli już wyżej pisał) ten sam zasilacz, i7 2600k (4,5 gzh), asus p8p67pro + evga 780 (1150/7000), wszystkie benchmarki (3dmark 11, 2013, heaven, valley) przechodzi bez problemu, natomiast w bf4 zdarzają sie restary komputera, raz potrafi sie zrestartować po 2 godzinach a raz po 30 min niezaleznie czy to sp czy mp, do niedawna miałem gtx 570 i przez 2 lata nie miałem żadnych takich przygód, przy gtx 570 komp. bez monitora pobierał maks ok 360 wat teraz podczas gry w bf4 praktycznie non stop jest na watomierzu 420-455 wat, teoretycznie zasilacz powinien spokojnie wytrzymywac takie obciążenie.... ale jesli to nie wina zasilacza to co to może być przyczyną? Dziś obniże taktowanie procka i grafy na def. i zobaczymy co sie bedzie działo.

Edytowane przez Mario19x9
Link to post
Share on other sites

Nie ma złego co by nie wyszło na dobre .Ja obecnie też testuje swojego chiefteca cft 650 14c .O ile mi wiadomo to to samo co cs tylko ma certyfikat 80+ .Oba mają ok 85% sprawności .W Idle jest 12.07V :)


Stres i5 3570K @4.3GHZ 1.26v + hd7970 1.175V @ 1050/6200mhz 11.99 czasami wskoczy na 12 v :D

Jak sie dobrze umocuje przewody cały czas 12.09v idle ,bf4 12.02v  i skała .Ciekawe te xfx 650  czy tak trzymają V :)

Przy okazji dowiedziałem sie że nie da sie właczyć komputera jak sie podepnie grafe gdzie indziej niż pod czerwone .Zero reakcji .Zabezpieczenia .Pewnie bez nich poszedłby dym :)


 

 

gry w bf4 praktycznie non stop jest na watomierzu 420-440 wat, teoretycznie zasilacz

Ale ty mówisz o gniazdku .Czyli z nasilacza pewnie ze 380 W


Taka mała ciekawostka .Od 5 lat mam rozłączone sterownie obr. wentylatora .Bo strasznie głośny po obciążeniem :)


Mario19x9

 

Jakie masz napiecia na lini 12v jak właczysz bf4?

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Odnośnie zasilacza Chieftec CFT-600-14CS to w pełni sprawny powinien łyknąć tego GTX'a 780. Cała platforma z gtx 780, razem z mocno wykręconym i7(sandy) do 4,7Ghz pobiera mniej niż 400W w stresie. To jest 600W zasilacz z maksymalnym obciążeniem linii 12v 576W... Nie ma prawa się "krzutsić" przy tej karcie.

 

Wydaje się że i BF4 wymaga załatania, a i pewnie sterowniki dopracowania.

 

 

Co do napięć to nie patrzyłbym na wskazania programów, jedynie porządny miernik daje realny obraz tego jak wyglądają napięcia. Druga sprawa to taka, że karta powinna być w 100% stabilna przy napięciach w normie.

 

Nie ma znaczenia czy jest to pośrodku normy, czyli blisko 12v czy też trochę mniej czy więcej. Stabilność powinna być taka sama. Norma dla 12v jest taka:11,40V--|-- 12,60V  - nie wierzę, że ten Chieftec nie wyrabia tej normy.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Dobra, wychodzi na to, że to problem po stronie BF4. Dużo ludzi ma to samo, wszystkie inne gry chodzą normalnie a w BF4 restarty kompa.

 

 

Też mi się tak wydaje, że to raczej wina gry niż sprzętu, tylko zasilacz wydawał się być najłatwiejszą formą rozwiązania problemu, kupuję wymieniam i po problemie, a tak szukaj wiatru w polu :/ , skąd wiesz że wiecej ludzi ma taki sam problem??

 

i po co było mi kupowac zas..go bfa? :[

Edytowane przez Mario19x9
Link to post
Share on other sites

Też mi się tak wydaje, że to raczej wina gry niż sprzętu, tylko zasilacz wydawał się być najłatwiejszą formą rozwiązania problemu, kupuję wymieniam i po problemie, a tak szukaj wiatru w polu :/ , skąd wiesz że wiecej ludzi ma taki sam problem??

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1864431/computer-crashing-playing-bf4-gtx-780.html#.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy któryś fan nvidii przy propozycjach kart AMD zaszczeka, że AMD ma niedopracowane sterowniki :P

 

To chyba normalka, że nowa gra + nowa karta = niedoróbki, które trzeba połatać. Szkoda, że utarło się, że to AMD zawsze tutaj "leży". Jak widać i jednym i drugim się to zdarza.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Zasilacz do wymiany. On zamiast jednej mocnej linii +12V ma 4 słabe - na każdą z nich przypada 18A. A to jak widać nie wystarcza na wykręconego GTXa 780. Nie wiem kto w 21 wieku kupuje takie zasilaczowe wynalazki. :roll:

I tutaj jest rozwiązanie problemu. Sam miałem ostatnio taki problem z zasilaczem, BE QUIET DARK POWER PRO 1000W.

. Miał aż 6 linii 12V ale słabych po 20A i przez to karta resetowała komputer podczas testu 3dmark 13 w ICE STORM ( jak było z 1800 fps ) oraz także resetowała sterownik ekranu podczas UNIGINE HEAVEN 4.0. Karta to Lightning 770. Co dziwne, gry chodziły bez zarzutów takie jak BF4 czy inne. Jedynie te 2 testy pokazywały ,że zasilacz jest za słaby. Dopiero wymiana na nowy zasilacz  XFX P1-750X-XXB9 rozwiązało problem. I juz  mi nic nie wywala.

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-p1-750x-xxb9-554274/

 

Być może z tego powodu,że te benchmarki bardziej karte obciążały.

Dobra, wychodzi na to, że to problem po stronie BF4. Dużo ludzi ma to samo, wszystkie inne gry chodzą normalnie a w BF4 restarty kompa.

To nie jest wina gry. Ja grałem i gram w BF 4  przez miesiąc od momentu wydania gry i ani razu mi się komputer nie zresetował. Musi coś być z komputerem u ciebie jak u niektórych. ( zasilacz \ karta ).

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...