Skocz do zawartości

Podstawka chłodząca pod laptop Lenovo ideapad y580.


Recommended Posts

Witam, 

zamierzam kupić podstawkę chłodzącą pod laptop w celu zmniejszenia temperatury pracy podzespołów. Laptop posiadam od 3 miesięcy, a już zauważalne są spadki w grach jak mniemam przez temperaturę. Chciałbym nie przekroczyć 200 zł. Czytając trochę na forum spotkałem się z polecaniem przez użytkowników najczęściej podkładek takich jak:

  • Zalman ZM-NC11
  • CM NotePal U3
  • SilentiumPC Glacier NC400

 

Dodam, że na wyglądzie mi nie zależy, liczą się efekty,a specyfikacja [TUTAJ]. Czekam na nowe być może lepsze propozycję i o pomoc w dokonaniu wyboru.

Link to post
Share on other sites

Lepiej już zmienić pastę w lapie na wydajniejszą niż męczyć się z tym. 

 

Tak jak już wcześniej zauważył Biafra1987 wątpię żeby pasta straciła swoje właściwości po 3 miesiącach od kupna komputera, a laptop potrafił się zakurzyć. Tym bardziej, że nie katowałem go żadnego rodzaju benchmarkami czy wymagającymi grami...

Jak tu kolega wyżej radzi, do tego laptop pod kompresor i wydmuchać.

Często to wystarcza.

Dodatkowo, jeżeli sam podejmę się "czyszczenia" laptopa może to poskutkować utratą gwarancji.  :/

 

Jak wyglądają te temperatury dokładnie? 

 

Jak możesz podaj jakiś wiarygodny program to mogę go sprawdzić pod i bez obciążenia.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dodatkowo, jeżeli sam podejmę się "czyszczenia" laptopa może to poskutkować utratą gwarancji. :/

 

Nie stracisz gwarancji jeśli niczego nie będziesz rozbierał. Zablokuj czymś wentylator (wykałaczka lub coś równie cienkiego) i wyczyść sprężonym powietrzem, również wylot są tam finy, które są zazwyczaj bardzo gęsto upchane co powoduje częste ich zapychanie kurzem. Jeśli chcesz użyć sprężarki, to radzę uważać na ciśnienie i właśnie na śmigło, ponadto niektóre źle konserwowane sprężarki mogą "pluć" wodą, która się skrapla w zbiorniku przy jego sprężaniu dlatego sprężarki powinny być regularnie sprawdzane, gdy sprężarka jest pusta należy odkręcić zawór spustowy na samym dnie zbiornika, tak aby ewentualnie zebrana tam woda mogła się wylać.

Jak już przedmuchasz chłodzenie, to zrób eksperyment. Podczas grania podłóż coś pod tylne "stopki" lapka. w taki sposób aby było tam (od lapka do podłoża na którym leży) z 3 ~ 4 cm przestrzeni i sprawdź temperatury.


http://screenshu.com/static/uploads/temporary/nq/8u/kx/bwrxqm.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...