Skocz do zawartości

Karta graficzna (gtx660 ??) do Phenom 955


Recommended Posts

Po poszukiwaniach przyszedł czas na zakup karty graficznej.

 

Początkowo byłem zdecydowany na GTX650Ti Boost, ale po zastanowieniu zdecydowałem się na zakup GTX660. 

 

Dlaczego? Kosztuje trochę ponad 100zł więcej, a jest wydajniejszy dużo i dostaję do niego 2 gry (które powiedzmy można sprzedać). Ale na Assassin's Creed 4 akurat mi zależy.

 

Moje typy to GPU od Asusa DCuII, albo od MSI (TF)

 

Teraz mam kilka pytań:

1. Czy to dobra decyzja?

2. Czy mój zasilacz pociągnie to wszystko?

3. Czy wejdzie mi to GPU do budy?

4. Od którego producenta polecacie?

 

Specyfikacja komputera w stopce. Procesor chodzi na 3,7GHz. Idzie na więcej, ale wtedy nie działa mi Cool'n'Quiet, więc zostawiłem na 3,7.

 

Zastanawiam się najbardziej nad tymi:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-gaming-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-n660-gaming-2gd5-oc-polecamy-zamiast-n660-tf-2gd5-oc-609901/

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-cuda-gtx660-twinfrozr-iii-2gb-ddr5-192bit-2dvi-hdmi-dp-box-n660-tf-2gd5-oc-517460/

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx660-dc2ocph-2gd5-geforce-gtx-660-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-box-gtx660-dc2ocph-2gd5-583985/

Edytowane przez dario83
Link to post
Share on other sites

1. Myślę , że tak (dokładając jeszcze trochę można mieć trochę wydajniejszego 270X ale to już zależy od preferencji i zasobów portfela).

2. Pracował z GTX275 więc z 660tką nie powinien mieć problemu ;)

3. Zależnie od chłodzenia są wersje krótsze i dłuższe ale nie powinno być problemu. Najdłuższy Asus ma 27 cm długości.

4. Generalnie tak: Gigabyte - najchłodniejsza , Asus - najcichsza. MSI na bardzo podobnym poziomie.

Link to post
Share on other sites

W poprzednim poście nie napisałem o budżecie. Chciałbym zmieścić się w 700zł, ale jak przekroczę to tragedii nie będzie.

 

A ten 270x będzie dużo wydajniejszy (przy moim procesorze)?

 

O Gigabyte naczytałem się, że czasem "piszczą" cewki i jakoś się zraziłem.

 

Najbardziej nastawiłem się na Asusa :), ale jeszcze nie kliknąłem "Do koszyka".

Link to post
Share on other sites

Miałem do czynienia z takim MSI 660 OC Twin Froze 3 chyba to tak sie nazywa. Świetna karta którą bym ci polecił. A zresztą ja mam jakieś spaczenie do kartm MSI :D , ale nigdy się na nich nie zawiodłem. Na temat nowego radeona był gdzieś na benchmarku artykuł i nie był on aż taki różowy w stosunku do 660-tki. Ja bym brał mocnego GTX-a ( a sam pomęczę się na  MSI 7850 OC ). Pozdrawiam  :) 

Link to post
Share on other sites

A ten 270x będzie dużo wydajniejszy (przy moim procesorze)?

Nie, to nie są jakieś ogromne wartości ;) Co do Asusa to moim obowiązkiem jest poinformowanie , że w podanym linku podana jest wersja PH a więc nieco uboższa w stosunku do standardowego DCUII (ten kosztuje krocie). Nie odbija się to jednak jakoś mocno na wydajności tego chłodzenia.

 

UP@660tkę też można podkręcić.

Link to post
Share on other sites
tybcio86 , według mnie nie ma sensu porównywać podkręconego 650ti boost do niepodkręconego 660 :), bo tego również można podkręcić. Gdy obie karty chodzą na oryginalnych ustawieniach, to 660-tka jest dużo wydajniejsza.

 

 

 

 

A ta wersja PH z czego jest "okrojona"?

Link to post
Share on other sites

Panowie a nie lepiej kupić nieco droższą i mocniejszą kartę niż katować ją jakimś podkręcamiem ??!!  Na piwo wydaję miesięcznie więcej niż 150 zł. Podkręcanie jest dobre ale to daje minimalny zysk na wydajności nie równomierny, do problemów z pózniejszą eksploatacją komputera. Coś sie posypało ale wcześniej tak nie było, ehh mam w du... takie podkręcanie procków i graf :D Kup najmocniejszą na jaką masz hajs i cisz się wydajnością z dobrej średnij klasy kartą graficzną.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy zauważyłeś, ale nikt tutaj nie świruje i nie kłóci się o 5fps-ów (oprócz Ciebie jak na razie) :).

 

Było tylko napisane, że OC  przez soft to nic niebezpiecznego.

 

No to teraz mam tylko dylemat którą firmę wybrać. Bo to, że biorę gtx660 to już przesądzone)

 

tybcio, brałem pod uwagę 650ti boost, ale odpuściłem sobie z powodów które napisałem w pierwszym poście.

Edytowane przez dario83
Link to post
Share on other sites

umiesz czytac wykresy?? sa dwie wartosci minimalny fps i maksymalny. o ile minimalny fps moze zalezec od procesora to wcale tak byc nie musi. Co do wyboru autora tematu to kazdy kieruje sie przy zakupie czym innym :)

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

No tak. ale za 660ti używaną trzeba szykować minimum 750zł. A i tak muszę kupić Assassin's Creed 4 :).

 

W sumie tylko po to zmieniam grafikę. Dla AC4 oraz GTA5.

 

W tej chwili gram tylko w AC3 oraz czasami w GTA4.

 

Można powiedzieć, że jestem niedzielnym graczem, bo tak to nie mam czasu.

 

 

Na wykresach podanych przez trybcio gtx660 i tak jest szybszy od podkręconego 650ti boost, a jest to wersja z rdzeniem 980MHz. Ja chcę kupić trochę szybszą niż ta z wykresu.

Edytowane przez dario83
Link to post
Share on other sites

Panowie gdyby 650 ti boost przeganiala po oc autorska 660 to  bylo by cos nie halo :D ze juz nie wspomne o ogromnym zamieszaniu na rynku :D ja zawsze kupowalem karty rdeona z koncowka xx50 zeby przez podniesienie zegara dogonic referenta z koncowka xx70 :) a zazwyczaj vezna miedzy takimi modelami oscyluje kolo 100 zl poznicy na korzysc slabszego modelu. Ale jak mowilem kazdy kupuje pod swoje preferencje i ustala swoje uwarunkowania zakupowe :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...