Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako, że jestem tu nowy to witam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

Zadanie jest proste: Kompletny zestaw za 4-6k zł +/- do Photoshopa, Corela i innych podobnych. Ma starczyć na kilka lat, czasami jakaś bardziej wymagająca gra. Ma pracować szybko i przyjemnie.

 

Jedyne co posiadam to dysk SSD 840PRO - 256GB :)

Podzespoły jakie chciałbym w swoim sprzęcie to:

 

1. Gigabyte RADEON R9 2904GB ~ 1560zł (obsłuży dwa monitory w jednym czasie?)

2. Procesor i7 4770K ~ 1300zł

lub i7 4820K ~ 1250zł

3. SSD 840PRO - 256GB - JUŻ JEST

4. RAM - ?

5. Płyta gł. - ?

6. Zasilacz - ?

7. Obudowa - ?

8. Chłodzenie - ?

no i

9. MONITOR - ? Bardzo dobry za rozsądną cenę :)

 

Proszę o pomoc bo mam wrażenie, że na moim sprzęcie spędzam o połowę czasu za dużo.. :/

 

 

Link to post
Share on other sites

R9 290 to grzałka, poza tym do pracy wolałbym kartę Nvidii.

 

Intel Core i7-3770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NSB0 SATA (black)

bequiet! PurePower L8 630W Modularny

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

DELL U2412M (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)

 

Razem: 6010zł

Prosiłbym abyś doprecyzował stwierdzenie:

czasami jakaś bardziej wymagająca gra

Karta którą wrzuciłem da radę z wymagającymi grami, ale jak masz jej używać raz na jakiś czas to trochę marnotrawienie budżetu.

Wtedy możemy wrzucić GTX760 i zaoszczędzić. A w zestawie masz też wyciszoną obudowę i monitor 24cale na matrycy IPS, konfigurację dysków w stronę obróbki grafiki (SSD na system, HDD 2TB na magazyn, HDD 1TB na cache/scratch disk).

 

Jak bardzo zaawansowana jest ta obróbka grafiki?

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Witam. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuję.
 
Co do gier to faktycznie rzadko ale myślałem o np: SimCity lub podobnych tytułach.
Mam kilka pytań odnośnie zestawu.
 
Zastanawiam się czy nie zrezygnować całkiem z dysków HDD. Dlaczego? Chciałbym zrobić zestaw z obecnym 840pro 256 GB dzieląc go na dwie partycje i dodając RAMDYSK SSD 64MB. Dodatkowo na MAGAZYN posiadam QNAP TS-469L który wyposażono w sieciówkę 1000Mb.
 
PROCESOR:
 
Kierując się: http://www.jaki-procesor.pl/intel-core-i7 chyba rozsądniej było by wybrać 4820K zamiast 377K? Różnica nie jest miażdżąca ale za tą samą cenę mamy większą wydajność. Wtedy tez trzeba zmienić płytę główną.
 
MONITOR: 
Wiem, że istnieje takie zjawisko jak "Marketing SZEPTANY" ale jest wiele opinii na temat tego monitora (DELL U2412M) i niestety ludzie negują go za migotanie. Bardzo dużo czasu spędzam przed komputerem i chciałbym uniknąć dyskomfortu z tym związanego.
Niestety nie mam konkretnej propozycji bo ciężko znaleźć jakiś dobry ranking. Jedyne co znalazłem to:
oraz ranking na niemieckim serwisie:
i on wydaje mi się całkiem przyjazny :)
 
Gdybym zrezygnował z HDD to mógłbym przeznaczyć na monitor ~ 2tys.
 
ZASILACZ: Obecnie posiadam sf-700r14a i pytanie czy może zostać i jeżeli nie to czy ten zaproponowany nie będzie za słaby?
 
Do reszty raczej zastrzeżeń nie mam.

Czy nikt ze znawców tematu nie chce/nie potrafi pomóc? 

Edytowane przez buu.pl
Link to post
Share on other sites

 

 

Kierując się: http://www.jaki-proc...l/intel-core-i7 chyba rozsądniej było by wybrać 4820K zamiast 377K? Różnica nie jest miażdżąca ale za tą samą cenę mamy większą wydajność

 

Nie kierujemy się testami syntetycznymi i tego typu rankingami. 4820K ma minimalną przewagę nad i7 4770K gdzie koszt platformy na 1550 można zbudować przy mniejszym nakładzie, chociaż ten 4820K kosztuje mniej niż 4770K i w zasadzie będzie to też dobry wybór, bardziej prądożerny oraz ciepły

 

Zacznijmy od tego, wołam tutaj do tematu speca od monitorów który pomoże w wyborze szkiełka, zestaw nie będzie problemem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zestaw BlueMike jest dobry

 

tylko monitor jest do worda, anie fotoszopki 

 

 

 

A może by tak zacząć od monitora z prawdziwego zdarzenia do pracy z grafiką ?

 

 

słusznie, jest tylko ani EV ani U2711 nimi nie są

 

autorze co konkretnie w tym PS/Corelu, jakie znaczenie ma kolor?

Link to post
Share on other sites

tylko monitor jest do worda, anie fotoszopki 

 

 

 

 

 

słusznie, jest tylko ani EV ani U2711 nimi nie są

 

autorze co konkretnie w tym PS/Corelu, jakie znaczenie ma kolor?

 

Konkretnie buty z BUU.pl :) i inne podobne grafiki...

Nie kierujemy się testami syntetycznymi i tego typu rankingami. 4820K ma minimalną przewagę nad i7 4770K gdzie koszt platformy na 1550 można zbudować przy mniejszym nakładzie, chociaż ten 4820K kosztuje mniej niż 4770K i w zasadzie będzie to też dobry wybór, bardziej prądożerny oraz ciepły

 

Zacznijmy od tego, wołam tutaj do tematu speca od monitorów który pomoże w wyborze szkiełka, zestaw nie będzie problemem.

 

Czyli śmiało można ten zestaw zostawić? Czy może byście jeszcze coś skorygowali?

Edytowane przez buu.pl
Link to post
Share on other sites

uhum...

 

optymalnie byłby to NEC P241W/P242W lub Eizo SX2462W do tego kalibracja sprzętowa i masz na czym pracować


 

 

Czyli śmiało można ten zestaw zostawić? Czy może byście jeszcze coś skorygowali?

 

jak połowę budżetu zje monitor to będą musieli ;)  

Link to post
Share on other sites

uhum...

 

optymalnie byłby to NEC P241W/P242W lub Eizo SX2462W do tego kalibracja sprzętowa i masz na czym pracować

 

 

 

jak połowę budżetu zje monitor to będą musieli ;)  

Przeczytaj proszę moją długą wypowiedź z dzisiaj z godz 9:15. Napisałem, że jeżeli zrezygnuję z dysków HDD bo myślę o wykorzystaniu NASa którego mam to na monitor mogę przeznaczyć ok. 2k. Myślałem o tym: Asus PA249Q. Kierowałem się testami z niemieckiego CHIPa http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-TFT-Monitore-24-Zoll-bis-1.000-%C2%80--index/index/id/568/

Co o nim myślisz? Może masz lepszą propozycję potwierdzoną jakimś testem lub doświadczeniem?

Link to post
Share on other sites

ten asus podobnie jak wspomniane delle to tylko drogie monitory domowe/biurowe/korporacyjne, nie są złe, ale nie umywają się do proponowanych wyżej

a monitor w takiej pracy to najważniejszy element zestawu, ważniejszy od CPU i GPU razem wziętych

 

PS testy z chip i podobnych serwisów można sobie w buty wsadzić, domowe, budżetowe monitory jeszcze jako tako nie gryzą się z taką metodologią, ale niczego ambitniejszego nie powinni w ogóle dotykać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...