Skocz do zawartości

Jak podkrecic DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (14 x 200)


Recommended Posts

witam ponownie!

tak jak obiecalem w wekeend zajalem sie wentylacja obudowy.zrobilem to w nastepujacy sposob:

-gorny witrak przelozylem zeby wyciagal cieple powietrze na zewnatrzhttp://img90.imageshack.us/img90/3856/dsc00012w.th.jpg

-zdjalem wytrak z tylniej sciany.wycialem sitake pod wiatrakiem z obudowy i wstawilem tak wiatrak 12x12http://img90.imageshack.us/img90/8066/dsc00013i.th.jpg

http://img90.imageshack.us/img90/8218/dsc00011f.th.jpg

-z przod musialem zdjac pokrywe.okazlo sie ze jest tam miejsce na 2 wiatraki 8x8.wycialem matalowa siatke od wiatrakiami.mialem wentylator zdjecy z tylniej sciany,dokupilem jeszcze jeden i zamontowalem je na zasysanie powietrza do obudowy

http://img144.imageshack.us/img144/4220/dsc00010i.th.jpg

-jesli chodzi o goczna sciane nie robilem perforacji w pleksie zostawile tak jak bylo.zrobilem troche porzadku z kablami.pospinalem je razem.

 

Mysle ze efekt jest zadawalajacy :shock: komputer jest wlaczony od jakichs 2 godzin przy zamknietej obudowie :D temperatura procesora kiedy jest w spoczynku to 32-35 stopni :!: a plyty glownej 45 stopni.temperatury podczas uzywania komputer tak jak teraz kiedy do was pisze i ogladam rzeczy na internecie niewiele sie zmienily:proceaor 36-37,plyt glowna 46. w porownani z temperaturami ktore byly wczesniej to chyba duzy skok.zmienilo sie tez napiecie co mnie nieco dziwi :D wczesniej bylo ono w granicach 1.41V teraz wynosi 1.15V.nie zmienialem nic w opcjach(bios),wiec nie wiem skad wziela sie ta zmiana.czy to mozliwe zeby sie zmienilo ze wzgledu na nizsza temperature :D obnizeniu i to dosc znacznemu ulegla tez temperatura w samej obudowie.wczesniej:dochodzilo do 36 stopni a teraz to jakies 22 stopnie po 2 godzinach :D cieszy mnie tez spadek tempertury plyty glownej.wczesniej dochodzila nawet do 61 stopni a teraz to zaledwie 45 stopni :idea: podsumowujac:uwazam ze operacja sie udala.dziekuje koledze za rady(bardzo pomocne) :) .teaz chcialbym wziac sie za podkrecenie procesora z 2800 na 3000.wczesniej probowalem ale wystepowal problem z temperaturami.mysle ze polepszenie wentylacji obudowy powinno rozwiazac ten problem i teraz wszystko bedzie dzialalo dobrze.bede was informowal jak to wyglada zebyscie mogli powiedziec mi czy temperatury sa w normie i moge tak zostawic te ustawienia.do uslyszenia.pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zmiana napiec to efekt dzialania Cool'n'Quiet, podczas malego wykorzystania procesora obniza napiecie i taktowanie, by bylo ciszej i chlodniej. Pod obciazeniem wraca do nominalnych wartosci.

 

Fajnie ze sie udalo :D - a jak z glosnoscia?

Link to post
Share on other sites

no wiec tak.podkrecilem procesor na Dual Core AMD Athlon 64x2 ,3000MHZ(14x214)6000+.komp chodzil jakies 2 godziny po zmianie ustawien(internet).temperartury wygladaja nastepujaco:

Procesor:39-40stopnie

plyta glowna:47stopnie

V core 1.115-1.117V

obudowa:21-22 stopnie

wlaczylem 3Dmark06 profesiona edition zeby zobaczyc jak bedze wygladala sytuacja z temperaturami kiedy komputer jest w stresie.i wyglada to nastepujaco:

Procesor:52-56stopnie

plyta glowna:49stopnie

V core 1.115-1.117V-czasami wskakuje 1.41V(ale na krotka chwile)

obudowa:22,5 stopnie

co wy sadzicie na ten temat?czy moge zostawic komputer z takimi ustawieniami na stale?czy mam jeszcze zmieniac co w biosie albo innych ustawieniach?czy mam go sprawdzic w Orthosa?jesli tak to na jak dlugo ma byc wlaczony ten program?pozdrawiam

 

P.S co do glosnosci.to troche sie zmienila ale nie jest to zbyt wielka roznica idzie wytrzymac.

Link to post
Share on other sites

mam maly problem z kompem:(zaczal mi sie zawieszac:(nie wiem co jest przyczyna.narazie zmienilem w biosie wszystko na ustawienia fabryczne.chce sprawdzic czy ma to zwiazek z podkrecaniem procesora czy powod lezy gdzie indziej.wczoraj po podkreceniu procesora wszystko dzialo poprawnie.ale komp byl ciagle wlaczony.dzis kilka razy go uruchamialem i po krotkim czasie podczas uruchamiania programow zawieszal sie.chodzi o to ze wczesniej nie sprawdzalem temperatur.zaczalem je sprawdzac dopiero podczas podkrecania procesora.i jak zaczeliscie pisac ze sa wysokie to wrocilem do ustawien fabrycznych,ale tempertury malo co sie zmienily i byly wciaz wysokie.oznacza to ze temperatury takie posiadalem od poczatku kiedy zlozylem komputer(a mam juz go prawie 2 lata).tylko nie mierzylem ich i myslalem ze wszystko jest ok.teraz po zmianie wentylacji obudowy jest lepiej jaki juz wam wczesniej pisalem.czy to mozliwe ze procesor mi troche "przysiadl" podczas 2 lat uzywania w podwyzszonych temperaturach.moze teraz podczas podkrecania mimo ze temperatury sa w normie to komputer mi sie wiesza!moze mojego procesora nie da sie zbytnio podkrecic(slyszalem ze kazdy procesor ma inna wydajnosc).po zmianie ustwien na fabryczne narazie jest ok.poczekam dzien,dwa i zobaczymy co sie bedzie dzialo.jak bedzie wszystko w porzadku to znaczy ze nie mogo podkreac procesora.na poczatku zmienjszylem traktowanie z 214 (jakie mialempo wczorajszym podkrecaniu) na 210,ale na dziendobry tez mi sie zawiesil.potem odpalim pochodzil troche i podczas uruchamiania aplikacji znow sie zawiesil ,dlatego postanowilem wrocic do ustawien fabrycznych.a jak nadal bedzie sie wieszal to musi byc inny powod.trzeba odczekac troche.co wy o tym sadzicie?pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Być może to nie wina procesora tylko np. pamieci lub zasilacza.

 

Dla niektórych pamieci podniesienie FSB z 200 do 214MHz to naprawdę dużo bez zmiany mnożnika lub poluzowania timing-ów

 

Napisz jakie masz pamieci i jaki zasilacz to wszystko obsługuje

Link to post
Share on other sites

czy to mozliwe ze procesor mi troche "przysiadl" podczas 2 lat uzywania w podwyzszonych temperaturach.moze teraz podczas podkrecania mimo ze temperatury sa w normie to komputer mi sie wiesza!

Jest to mozliwe, ale w twoim przypadku malo prawdopodobne - musialyby byc to naprawde wysokie temperatury, typu 70-80C podczas normalnej pracy.

 

 

Raczej sprawdz to, co wrzesi0 napisal w poscie wyzej.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz do wymiany, jest z czarnej listy, na forach mozna poczytac o przypadkach uszkodzenia komputera przez zasilacze tejze firmy.

Nie chodzi o za mala moc, tylko bardzo niska jakosc i brak zabezpieczen. Nawet bez OC zalecana zmiana, bo nigdy nie wiadomo, kiedy cos sie moze stac (wcale nie musi byc on przyczyna niskiego OC). Moze dzialac dlugo, moze nagle pasc i pociagnac za soba polowe sprzetu.

Tobie wystarczy markowe, porzadne 400W.

 

A pamiec rozumiem ze to Corsair? Jaki ma CL?

Link to post
Share on other sites

tak pomylilem sie to jest Corsair(literowka).nie wiem co to jest CL :D mozesz mi to wyjasnic i powiedziec gdzie moge to sprawdzic-jakim programem.ja musze uciekac do pracy.napisz dokladnie o co chodzi a odpisze w nocy jak wroce.pozdrawiam

 

moze o to ci chodzilo.znalazlem to w Everescie.jesli nie to powiedz gdzie moge to sprawdzic i jak.

@400Mz 5-5-5-8 (CL-RCD-RP-RAS)

@270Mz 4-4-4-13 (CL-RCD-RP-RAS)

Link to post
Share on other sites

Tak o to, ale musisz sprawdzic co jest napisane na pamieciach, bo program ci nie poda tych danych, co trzeba (poda wartosci dla standardowego napiecia).

 

Wyglada to tak, napisz mi jakie sa podane timingi (x-x-x-xx) i jakie napiecie:

http://www.legitreviews.com/images/reviews/364/corsair_6400c3_label.jpg

Link to post
Share on other sites

jak wroce do domu w nocy to wyjme pamiec i zrobie dla ciebie zdjecie.czy to mozliwe ze zawieszanie komputera moze wynikac ze slabego(niepewnego)zasilaczaa nie z faktu ze podkrecalem procesor?chcialbym teraz doprowadzic komp do porzadku.zmienic zasilacz przedewszystkim.sprawdzisz czy moje pamieci nie ograniczaja overclockingu i zobaczymy co mozna dalej z tym zrobic.odrazu jesli bedzie potrzeba to zamontuje chodzenie do kart grafiki.chcialbym zrobic to za jednym zamachem.jak juz wszystko bedzie dzialo to bede mogl ponownie sprobowac podkrecic procesor i kate grafiki.powiedz mi jeszcze bo slyszalem o podkladkach pod procesor.czy warto je kupic i zamontowac i co one tak naprawde daja.pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakie podkladki, daj linka.

 

Najpierw trzeba zrobic, zeby komputer dzialal stabilnie na standardowych ustawieniach. A powodow moze byc duzo. Na poczatek koniecznie zasilacz do wymiany - byc moze nie on jest powodem, ale i tak jest to zasialacz z czarnej listy.

Nastepnie przywrocic dla CPU i grafiki standardowe taktowanie.

Potem pamiec - jak jest zle ustawiona w BIOSie (a BIOS czesto zle wykrywa ustawienia), to moze powodowac problemy. Dlatego podaj mi co jest napisane na pamieci, to powiem jak ustawic.

Problemy moze tez powodowac czasem BIOS - wtedy trzeba bedzie zrobic jego update.

 

Jak to nie pomoze i przy standardowych ustawieniach dalej beda problemy, to wtedy bedziemy kombinowac dalej.

Link to post
Share on other sites

Jak pamięci nie wydalają a jest to corsair to zawsze można i je podkręcić :) A tak przy okazji to ile możesz wydać na zasilacz? jak ponad 400zł i chcesz mieć na przyszłość to bierz be quiet! Dark Power PRO 550W, a jak chcesz mieć coś tańszego niż 400zł i nie chcesz mieć dużego zapasu to bierz to samo tylko 400W. Z zasilaczami be Quiet będziesz miał super o.c. tylko wszystko inne musi grać :?:

Link to post
Share on other sites

Arcziy, wstrzymaj sie z OC, najpierw trzeba sprawic, by komputer dzialal poprawnie na standardowych ustawieniach - nie czytales mojego wczesniejszego postu?

A jak poda sklep w ktorym kupuje, to zaproponuje jakis dobry i nie za drogi zasilacz - wiesz, nie wszyscy maja tyle pieniedzy na sprzet co ty, a Be Quiet to nie sa raczej tanie zasilacze (chociaz wiem, ze bardzo dobre).

A z pamieciami tak samo - najpierw sprawdzic napiecie i timingi, no i czy pamieci dzialaja na tych ustawieniach i nie wywalaja bledow, a dopiero potem OC.

Link to post
Share on other sites

panowie!sprawa wyglada nastepujaco.na tym komputerze bede dzialal jeszcze pare m-c mam nadzieje.chce sobie zafundowac nowy komputer.bede mogl na to wydac sporo kaski.ten komputer chce doprowadzic do porzadku.podkrecic co mozna i ile mozna i zobaczyc jak bedzie chodzil.bede go dawal mojej narzeczonej ale chce go dac w dobrym stanie,funkcjonalnego zeby dobrze sie sprawowal.na pewno nie kupie juz AMD:)myslalem nad Intel Core i7-920,ale to jeszcze odlegly temat.na pewno rzuce temat na forum i zloze go przy"waszej pomocy":)

a wracajac do tematu w chwili obecnej.

co do podkladki to troche namieszalem :oops: chodzilo mi o a nakladke ( łatka ) to soft ktory zapewnia poprawna prace procesora i systemu operacyjnego.

AMD Dual-Core Optimizer

http://www.amd.com/us-en/Processors/Tec ... 06,00.html

juz ja mam zainstalowana :)

jesli chodzi natomiast o pamiec to zrobilem zdjecia i screen-y ktore mam nadzieje pomaga ci ja zidentyfikowac.

 

 

 

 

zdjecie wyszlo troche nieostre,wiec napisze ci do tam bylo dokladnie wydrukowane.

 

CM2X 1024_6400G 5-5-5-12

800MHz

XMS6405V5.1 1024MB

XMS2-6400

 

360985 072400630

 

 

mam tez screen-y:

 

 

 

 

 

co do zasilacza to rozejrzyj sie na tych 2 stronkach i pomoz mi cos wybrac.

 

http://www.scan.co.uk/Index.aspx?NT=1-0 ... .120.309-0

 

na tej stronce masz po prawej stronie w komulnie opcje do wybory zasilacza.

http://www.ebuyer.com/store/Components/ ... r-Supplies

 

zalezy mi zeby to bylo cos dobrego.chyba warto zainwestowac w dobry zasilacz?wybierz cos do 100£.

 

powiedz mi jeszcze odnosnie biosu bo nie wiem jk mam ustawic niektore zadania.

CPU VCORE OFFSET VOLTAGE/ WL./WYL.

CPU QFAN PROFILE/ PERFORMANCE/OPTIMAL/SILENCE

CPU FAN CONTROL/ WL./WYL.

CHSSIS QFAN CONTROL/ WL./WYL.

 

powiedz mi ktore opcje mam wybra w poszczgolnych zadaniach?

no i to chyba byloby na tyle.do uslyszenia.pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu ale zdjec nie widze :)

 

Pamiec ustaw w BIOSie na 5-5-5-12, i chyba 1.9V o ile sie nie myle (domyslnie jest 5-5-5-18 i 1.8V).

 

 

CPU VCORE OFFSET VOLTAGE/ WL./WYL. - off

CPU QFAN PROFILE/ PERFORMANCE/OPTIMAL/SILENCE - optimal

CPU FAN CONTROL/ WL./WYL. - on

CHSSIS QFAN CONTROL/ WL./WYL. - jak masz dodatkowy wentyl obudowy to on, inaczej off

 

 

Zasilacz radze ten:

http://www.ebuyer.com/product/127861

Link to post
Share on other sites

witam ponownie!

oto zalegle zdjecia oraz screeny ktorych nie mogles zobaczyc:)

http://img217.imageshack.us/img217/5213/dsc00021pob.jpg

 

http://img217.imageshack.us/img217/7871/dsc00022pak.jpg

 

http://img517.imageshack.us/img517/829/beztytuubta.png

 

http://img517.imageshack.us/img517/7203/pamiec2.png

 

 

jesli chodzi o bios oraz pamiec to sytuacja wyglada nastepujaco:

wedlug Biosu

CARRENT DRAM TIMING:800MHz 5-5-5-18-2T

Z tego co sie juz pokapowalem to chyba nie pasuje nam ta "18".poniewaz na pamieci bylo nastepujace oznaczenia:

CM2X 1024_6400G

5-5-5-12 800MHz

XMS6405V5.1 1024MB

XMS2-6400

czy powinienem zmienic ja na "12"?jesli tak to jak mam to zrobic?

MEMORY CLOCK FREQUENCE mozna ustawic na auto albo wybrac manualnie.ja wybralem manualnie i ustawilem na 800MHz,czy tak mam to zostawic?

Nastepna pozycja to

DRAM CONFIGURATION:

TCL-(do wyboru wartosci od 3 do 6 abo opcja auto)

TRCD-(do wyboru wartosci od 3 do 6 abo opcja auto)

TRP-(do wyboru wartosci od 3 do 6 abo opcja auto)

TRAS-(do wyboru wartosci od 1 do 18 abo opcja auto)

Z tego co wydedukowalem to chyba w poszczegolnych linijkach nalezy wybrac wartosci odpowiadajace kolejno anstepujacemu szergowi liczb:5-5-5-12.TRAS wtedy bedzie 12 i chyba zmieni sie CARRENT DRAM TIMING z 5-5-5-18 na 5-5-5-12.i o to chyba nam chodzi.czy mam racje?jesli napisalem cos nie tak to popraw mnie.

 

co do DDR2 VOLTAGE CONTROL to jest tam ustawiona opcja auto ale mozna wybrac manualnie wartosci.Mam zostawic na auto czy wybrac 1.9V tak jak proponowales?spojrz na screen-y tam napiecie wynosi 1.8V.nie wiem czy ma to jakis zwiazek.sprawdz to i powiedz co mam tam zaznaczyc-opcja auto czy konkretna wartosc(jesli konkretna wartosci tak to jakie).

 

jest tam rowniez opcja DDR2 TERMINATION VOLTAGE i sa 2 opcje do wyboru:

0.5xDDR2

0.6xDDR2

ktora z nich mam wybrac?

 

co do zasilacza to juz zamowilem ten co mi wybrales.powinienem miec go w przyszlym tygodniu.na wielkanoc lece do Polski wiec bede mogl zajac sie jego montazem dopiero po powrocie czyli po swietach:(

 

podane przez ciebie opcje:

CPU VCORE OFFSET VOLTAGE/ WL./WYL. - off

CPU QFAN PROFILE/ PERFORMANCE/OPTIMAL/SILENCE - optimal

CPU FAN CONTROL/ WL./WYL. - on

CHSSIS QFAN CONTROL/ WL./WYL. - jak masz dodatkowy wentyl obudowy to on, inaczej off

sa juz wprowadzone do biosu tak jak mi podales.

 

Powiedz mi czy pamiec ktora posiadam moze ograniczac podkrecanie procesora?czy jest w miare ok i nie powinna blokowac overclocking-u procesora.no dobra to chyba byloby na tyle.jesli cos mi sie przypomni to bede pisal.pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

czy powinienem zmienic ja na "12"?jesli tak to jak mam to zrobic?

MEMORY CLOCK FREQUENCE mozna ustawic na auto albo wybrac manualnie.ja wybralem manualnie i ustawilem na 800MHz,czy tak mam to zostawic?

Nastepna pozycja to

DRAM CONFIGURATION:

TCL-(do wyboru wartosci od 3 do 6 abo opcja auto)

TRCD-(do wyboru wartosci od 3 do 6 abo opcja auto)

TRP-(do wyboru wartosci od 3 do 6 abo opcja auto)

TRAS-(do wyboru wartosci od 1 do 18 abo opcja auto)

Z tego co wydedukowalem to chyba w poszczegolnych linijkach nalezy wybrac wartosci odpowiadajace kolejno anstepujacemu szergowi liczb:5-5-5-12.TRAS wtedy bedzie 12 i chyba zmieni sie CARRENT DRAM TIMING z 5-5-5-18 na 5-5-5-12.i o to chyba nam chodzi.czy mam racje?jesli napisalem cos nie tak to popraw mnie.

Tak, ustaw manualnie na 800 MHz i timingi na 5-5-5-12.

 

 

co do DDR2 VOLTAGE CONTROL to jest tam ustawiona opcja auto ale mozna wybrac manualnie wartosci.Mam zostawic na auto czy wybrac 1.9V tak jak proponowales?spojrz na screen-y tam napiecie wynosi 1.8V.nie wiem czy ma to jakis zwiazek.sprawdz to i powiedz co mam tam zaznaczyc-opcja auto czy konkretna wartosc(jesli konkretna wartosci tak to jakie).

Ustaw 1.9V - sprawdziłem na stronie producenta dla pewności i ma być te 1.9V.

 

 

Powiedz mi czy pamiec ktora posiadam moze ograniczac podkrecanie procesora?czy jest w miare ok i nie powinna blokowac overclocking-u procesora.no dobra to chyba byloby na tyle.jesli cos mi sie przypomni to bede pisal.pozdrawiam

Może blokowac - wtedy robisz taką rzecz:

1. Ustawiasz manualnie częstotliwość pamięci na 667 MHz zamiast 800 MHz.

2. Zwiększając FSB przy podkręcaniu procesora zwiększasz tez taktowanie pamięci, i możesz je zwiększać aż dojdziesz do tego że pamięci będą miały z powrotem te 800 MHz (chyba, że wcześniej cię procesor ograniczy).

Ale niech to najpierw zadziała z domyślnymi ustawieniami.

Link to post
Share on other sites

ustawilem manualnie pamiec na 800 MHz i timingi na 5-5-5-12. :) napiecie na 1.9V.

o zmianie czestotliwosci pamieci podczas podkrecania procesora tez juz gdzies czytalem.ale tak jak napisales najpierw doprowadzimy komp do uzytku na podstawowych ustawieniach potem bedzie mozna pokombinowac z podkrecaniem procesora i karty graficznej :twisted: chyba teraz zostalo mi czekanie na zasilacz i jego wymiana,ale to troche potrwa :?: chyba ze jest jeszcze cos co moge zrobic w miedzyczasie?narazie komputer sie nie wiesza.ani razu mu sie nie zdarzylo :D powiedzcie mi jeszcze czy wiecie cos na temat programu CPUcool?powiedzcie mi czy oplaca sie wykupic licencje na ten programik.co on tak naprawde daje?pozdrawiam i do uslyszenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...