Skocz do zawartości

Jak podkrecic DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (14 x 200)


Recommended Posts

jestem posiadaczem nastepujacego komputera:

Typ procesoraualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (14 x 200) 5600+

Plyta glowna:Asus M2N32-SLI Deluxe

Karta graficzna:nVIDIA GeForce 8800 GTX –firmy Zotac

Pamiec: 2 x 2GB Corsair DDR2(800Mhz)

System:windows XP

w zestawie posiadam rowniez pozadny wentylator z radiatorem na procesor firmy "zelman"(niestety nie pamietam modelu

chcialbym nieco podkrecic moj procesor jesli to jest tylko mozliwe.nigdy wczesniej sam tego nie robilem,wiec prosze o dokladna instrukcje krok po kroku co mam robic.w komputerach nie jestem zbyt bieglyalbo jesli macie adres jakiegos artykulu lub poradnika w ktorym byloby to wyjasnione, punkt po punkcie to tez bym byl wam wdzieczny za pomoc.

 

Nowy post

Link to post
Share on other sites

dac sie da, pewnie do @3.5 spokojnie.

ja mialem ASUS A8N-SLi i cala procedura byla b.prosta.

ogolne zasady:

szyna PCI na stale 100

mnoznik i FSB to sprawa indywidualna, najlepiej na poczatek wybrac jak najwyzszy mnoznik i stosunkowo mniejsze FSB w celu uzyskania chcianej wartosci taktowania. przy wysokim FSB cala plyta pracuje na wyzszych obrotach, wyzsze temperatury etc. przy OC czasem wazne tez jest lekkie podwyzszenie napiecia procesora vCore, napisz jakie u Ciebie jest teraz.

na koniec pozostaje obnizenie taktowania pamieci ( przy podwyzszeniu FSB ich taktowanie tez wzrasta ) tak aby wyladowac w okolicach 600-700MHz ( w zaleznosci od plyty, czesto udaje sie podkrecic procesor bez wiekszych zmian w taktowaniu pamieci ) i zmiana napiecia np z 1.8v na 2.00v ( zalezy od danych producenta )

mozna tez poczytac: http://ocforum.pl/showthread.php?t=4428

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

daft:

 

To nie jest Intel, tylko Athlon X2. On się tak dobrze nie kręci. 3.3 - 3.4 GHz to max, a jak trafi na gorszy egzemplarz to może być i 3.1 - 3.2 GHz.

 

Do autora:

Możesz kręcić tylko poprzez zmianę HTT (magistrala Hyper Transport), jakby pamięci przy tym nie wyrabiały to daj im więcej V / zejdź z timingami. Stabilność sprawdzaj Orthosem (przynajmniej z godzina blend test na priority 9).

Link to post
Share on other sites

podkrecilem procka do 3024Mhz.powiedzce mi czy takie temperatury i napiecia sa do zakceptowania i czy musze musze podniesc napiecie,bo jeszcze tego nie robilem.dane sa z tego momentu(z niczego raczej nie korzystam,tylko internet)

plyta glowna-60 stopni

procesor-62 stopnie

rdzen 1-51 stopnie

rdzen 2 -54 stopnie

napiecie rdzenia procesora 1,42 v

na 3Dmark 06.wszystko jest w porzadku nie wywala mnie ,test przechodzi do konca.ale temperatury podskakuja i wtedy sa takie:

plyta glowna-61 stopni

procesor-78 stopnie

rdzen 1-64 stopnie

rdzen 2 -69 stopnie

napiecie rdzenia procesora 1,42 v

czy to wszystko jest do zaakceptowania?bo nie wiem jak z tym napieciem.jak wchodze do biosu i chce zmienic napiecie rdzenia procesora to w oknie pojawia mi sie opcja

...auto

...i tutaj napiecia od najwyzszego jakies 1.5... co 1.3...

nie jest podane napiecie w chwili obecnej.nie wiem gdzie to moge odczytac w biosie.jedynie w everesie jest pokazane 1.42v.czy to mozliwe ze moja plyta dostosowuje napiecie automatycznie?dlatego opcja auto!czy mam zmienic napiecie w biosie ale na jakie?jakies wskazowki?

bo z tego co czytalem to moglbym podkrecic tego procka troche bardzej.skoro do tej pory nie bylo zadnych problemow.co wy na to?

Link to post
Share on other sites

78*C w stresie to stanowczo za dużo, okolice 70 to granica bezpieczeństwa dla twojego procka i bez lepszego chłodzenia nie radzę podnosić napięcia, bo to się zawsze przekłada na wyższą temperaturę. Nie wiem jakie dokładnie masz chłodzenie na procku, ale stanowczo nie wyrabia, albo masz słabo wentylowaną budę. Opcja Auto ustawia pewnie domyślne napięcie procka a w ustawieniach ręcznych możesz zmniejszać/zwiększać w stosunku do defaultowej wartości. Dla Athlona X2 nie powinno się przekraczać 1,5V.

Link to post
Share on other sites

Temperatury o wiele za duże, nie powinny przekraczać 60C (no, MAX 65C) w stresie. Czyli zmień chłodzenie albo zjedź z taktowaniem i napięciem, bo ci procek długo nie pożyje (i płyta też).

 

Przydałby się jakiś nawiew na płytę.

Link to post
Share on other sites

male sprostowanie co do temperatur.temperatury podane przezemnie wczesniej chyba nie mozna brac "standardowe" w tym zestawie po podkreceniu.poniewaz komp chodzil od piatku wieczor bez przerwy,az do niedzieli.i w niedziele rano dopiero podkrecilem procesor.zrobilem mu ostatnio mala przerwe 30-40 min.po wlaczeniu temperatury wygladaly nastepujaco:

plyta glowna-44 stopni

procesor-52 stopnie

rdzen 1-42 stopnie

rdzen 2 -46 stopnie

napiecie rdzenia procesora 1,42 v

to juz wyglada chyba troche lepiej prawda?oczywiscie teraz one rowniez sa wyzsze.

plyta glowna-59 stopni

procesor-60 stopnie

rdzen 1-49 stopnie

rdzen 2 -52 stopnie

napiecie rdzenia procesora 1,42 v

bo chyba nie wystygl tak pozadnie a ja na nim juz pracuje od jakiejs godziny.dziwne bo temperatura mojeje plyty glownej byla zawsze wysoka.a w sumie pozostale temperatury poszly do gory o jakiej 5-10 stopni po podkreceniu.czy to duzo i czy tak to moge zostawic?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie możesz.

To chyba logiczne ze tuz po uruchomieniu temperatura jest niska.

Wlasnie o to chodzi, ze po dlugim dzialaniu jest za duzo.

MAX ok 60-65C w stresie (po kilku godzinach Orthosa na priority 9 przy zamknietej budzie). Jak jest wiecej - zejdz w dol z OC / zmien chlodzenie.

No chyba ze chcesz za kilka miesiecy pozegnac sie z prockiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...