Skocz do zawartości

Superlux HD681, 668B czy 681F


Recommended Posts

Cześc.

Przymierzam się do zakupu słuchawek i po przeczytaniu wielu opinii pod uwagę wziąłem Superlux'y HD-681 oraz HD-668B.
Interesuje mnie, czy różnica w graniu między tymi słuchawkami jest duża, i czy wyższa cena (688B) ciągnie za sobą wyższą jakość dźwięku
na której najbardziej mi zależy.
Muzyka jakiej słucham to Rock, Jazz i Klasyka.

Dodatkowo miałem styczność z Sennheiser hd 202 i jak na ich cenę nie są jej warte (za dużo basu, za płytki dźwięk).
Mam nadzieję, że modele zaproponowane przeze mnie są od HD 202 lepsze, i że doradzicie mi który model lepiej wybrać, bo cena
między nimi to ok 50zł.

Z góry dzięki za wasze opinie i pomoc.

 

PS:

 

Interesuje mnie też opinia, dlaczego wszyscy odradzają model HD-681F.

Za słaby bas? za słaba jakość dźwięku? czy może są to słuchawki bardziej "specjalistyczne" niż dla przeciętnego Kowalskiego? 

Edytowane przez Dean_14
Link to post
Share on other sites

jedne i drugie jasne, z tym że 668B jest są bardziej zrównoważone, trochę mniej niskich, czy wysokich maja tez lepszą scenę. Do klasyki i Jazzu 681, to nie jest taki pewien pomysłu. 681 to bardzo agresywne granie, przymulone źródło dobrze by im zrobiło.Lepiej pod tym względem sprawdził się 668B ale odpowiednia karta jest konieczna.

 

jakie źródło posiadasz i czy masz zamiar posiadać ?

Link to post
Share on other sites

W sumie to Jazz'u słucham najrzadziej z pośród wymienionych gatunków.

Zakładając, że słuchałbym tylko Rock'a i Klasyki to lepiej wziąć 681 czy dopłacić do 668B?

Co do sceny - sam już nie wiem, tu piszą, że lepsze 681 tam, że 668B. Jak to w końcu jest?

 

Jeśli ma to jakieś znaczenie, to posiadałem kiedyś bezprzewodowe słuchawki Motorola S9-HD, które według mnie spisywały się świetnie zarówno w Klasyce jak i w Rock'u, także może być to jakiś punkt odniesienia.

Link to post
Share on other sites
Co do sceny - sam już nie wiem, tu piszą, że lepsze 681 tam, że 668B. Jak to w końcu jest?

każdy ma inny układ, inaczej  odbiera to co słyszy .Scena może być szeroka , głęboka,3D, itp.668B są bardziej wymagające i stąd tez ludzie może nie mieli okazji sprawdzić na odpowiem torze.

 

 

http://twojepc.pl/html/test_sluchawek_superlux_hd_681_brainwavz_hm3/HD681.jpg

nie ma co brać tych wykresów na poważnie, ale w jakiś stopniu są odzwierciedleniem ich stylu. Są bardziej "płaskie"  <jasny,zimny charakter>, choć ich nie słuchałem, nie mam zamiaru klepać jakiś niestworzonych rzeczy na ich temat.

Link to post
Share on other sites

@Up

 

Mam czerwone i B. Wykresy odzwierciedlają dokładnie ich charakter. "B" nie mają basu i grają płasko. Jeżeli F mają go jeszcze mniej to źródło musi być naprawdę ciepłe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...