Skocz do zawartości

Recommended Posts

SLUCHAWKI nausze, pol-otwarte lub otwarte, z mikrofonem.

Budzet: < 500zl

Przeznaczenie: gry, skype, filmy

Zrodlo: glownie integra z MSI Z77A-GD55, dodatkowo laptop Sony VAIO VPCF11S1E.

Oczekiwania: mikrofon (z mozliwoscia regulacji ustawienia, ewentualnie rowniez odczepiany choc to niekonieczne), lekkie, wygodne, wytrzymale, najlepiej bezprzewodowe

Inne: Nie jestem audiofilem. Obecnie mam sluchawki jakies proste skypowe Logitech, ktore sa beznadziejne i juz zaczely przerywac. Sa bardzo ciche z moja plyta glowna MSI wymieniona wyzej. Poszukuje sluchawek, wygodnych (5-8h grania lub skypowania), z mikrofonem (jakas regulacja oddalenia, zagiecie moze itp). Zdecydowanie glowne wykorzystanie to gry (single player oraz wymagajace rozmow z innymi w trakcie grania) oraz skype. Beda tez na nich ogladane filmy. Muzyka czasem tez ale zdecydowanie najrzadziej. Jak juz mowilem audiofilem nie jestem, sluchawki maja grac czysto i energicznie i nie za cicho jak te moje obecne. Chcialbym, zeby byly bezprzewodowe jesli to mozliwe w tym przedziale cenowym i jesli nie uposledzaja wygody za bardzo (np. duzo wieksza waga z powodu baterii itp). Jesli to niemozliwe, to niech beda przewodowe ale z dlugim kablem (minimum 3m). Dobrze, zeby byly tez wytrzymale - bede je wspoldzielic z dziewczyna, ktora niszczy sluchawki masowo - czy to nauszne czy douszne pol roku i smietnik.

Muzyka: synthpop (Depeche Mode) oraz popularna muzyka ze stacji radiowych.

 

Prosze doradzic jaki model wybrac, ewentualnie sprostowac moje wymagania - nie znam sie na tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Te Siberia V2 Heat Orange nie odpowiadaja mi - sa zamkniete, ze skora i maja niepotrzebny mi wodotrysk - ten swiecacy pomaranczowy. Chyba jedynie dlugi kabel i chowany mikrofon zawiera sie w moich wymaganiach. Jednakze wezme je do porownania z innymi ewentualnosciami (jesli sie tu pojawia). Poczytalem poprzednego wieczoru wiecej na ten temat i chyba tak jak myslalem - nie warto pchac sie w bezprzewodowe bo wybor maly. warnisty4321 zaproponuj prosze przykladowy zestaw na Twoj proponowany uklad sluchawki+kamerka z mikrofonem. Czy mozliwe jest, by ten mikrofon ladnie zbieral glos, jesli owa kamerka nie bedzie przeciez zaraz przy twarzy a okolo 1-1.5m przed glowa. Bardzo blisko tez stoi TV i jesli bedzie w tym czasie wlaczony to mikrofon bedzie raczej zbieral glos z niego. A co z opcja sluchawki + osobny mikrofon podczepiany jakos na kabel od sluchawek by byl w poblizu twarzy?

ISILDUR
 

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites

może coś takiego ? http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/ Reszte możesz sobie zostawić albo kupić porządne źródło. Ewentualnie jakieś słuchawki + zalman mic-1 ale byłoby to mniej wygodne, ale może lepsze jakością dźwięku. Ale jeśli byś kupił porządniejsze słuchawki bez źródła to nie zagrają tak dobrze.

 

SPLX hmc 631 + źródło(tu ktoś musi doradzić bo nie wiem co sie zgrywa z tymi słuchawkami) mogłoby być dla Ciebie dobre jeśłi potrzebujesz dobrego headsetu do różnych zadań.

Link to post
Share on other sites

Nie che zmieniac/kupowac nowego zrodla. Maja grac na tej integrze+lapku. Czy pod tym wzgledem te Superlux HMC631 dadza rade? W komentarzach pod zlinkowanym artykulem wielu uzytkownikow narzekalo na to, ze sluchawki owe sa juz rysowane w fabryce i z pudelka od razu wygladaja na uzywane, troche nedza.

 

Dlaczego wszyscy tutaj obecni polecaja sluchawki tylko zamkniete? Czytajac poradniki z tego forum czy innych audiofilskich portali wszedzie poleca sie otwarte/polotwarte do dlugotrwalego uzytkowania.

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites

Sorki, ale wczoraj nie mialem czasu odpisac. Co do mikrofonu w kamerce

Sa one bardzo wygodne, ale tez czule. U Cb to rozwiazanie odpada bo masz tv. Trzeba poszukac jakiegos innego. Co do zamknietych sluchawek. Zamkniete bardziej tlumia z zewnatrz, otwarte, polotwarte maja lepsza scene, no i w dodatku powietrze dochodzi do ucha(czyli teoretycznie sa mniej szkodliwe dla twojego ucha). Ja chyba nigdy nie mialem otwartych sluchawek, najlepszy wybor z tego co mi ogolnie wiadomo(sa bardziej doswiadczeni uzytkownicy w tym dziale) to pol otwarte. Ale niby dobre pol otwarte sluchawki sa o wiele drozsze niz zamkniete(nie wiem czy to mit , nigdy takowych nie uzywalem). Co do sluchu. Uwazam, ze jak sie uzywa z rozumiem , robi przerwy co 2 godziny to nic nie powinno sie stac.

Link to post
Share on other sites

wybór masz prosty w miarę. Zamknięte - lepsze tłumienie i mniejsze dojście dźwięków z zewnątrz, jak np mieszkasz sam i chcesz spokojnie grać jak ktoś odkurza ; d Pólzamknięte - lepsza wentylacja ucha , mniej grzeje Ci się głowa ale przechodzą dźwięki z zewnątrz.

Link to post
Share on other sites
Nie che zmieniac/kupowac nowego zrodla. Maja grac na tej integrze+lapku. Czy pod tym wzgledem te Superlux HMC631 dadza rade

pewnie, że dadzą radę, choć na integrze wiele nie pokażą.

Dlaczego wszyscy tutaj obecni polecaja sluchawki tylko zamkniete?

poczytaj dokładnie dział, bo to nie prawda.

Czytajac poradniki z tego forum czy innych audiofilskich portali wszedzie poleca sie otwarte/polotwarte do dlugotrwalego uzytkowania.

Sa i tez bardzo wygodne zamknięte, pod względem komforty bijące na głowę półotwarte.Musze zaktualizować poradnik, bo pewne kwestie nie tak opisałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...