Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chcialbym sie zdecydowac na telefon w cenie okolo 2000zl nie umiem sie zdecydowac co wybrac

bylem napalony na  samsung galaxy s4 ale slyszalem rozne opinie o tym telefonie i teraz nie wiem co wybrac. Chcialbym cos z duzym wyswietlaczem.

 

 

Prosze o szybka pomoc 

Link to post
Share on other sites

Co to znaczy najlepszy wybór ? Autor nie podał wymagań , a tu już padają wyroki który najlepszy.

 

Drozda

 

Musisz podać swoje kryteria wyboru telefonu,,co jest dla ciebie najważniejsze, tj:aparat,wykonanie,dźwięk,obecność slotu micro sd,wymienna bateria itd.

Link to post
Share on other sites

Co to znaczy najlepszy wybór ? Autor nie podał wymagań , a tu już padają wyroki który najlepszy.

 

Drozda

 

Musisz podać swoje kryteria wyboru telefonu,,co jest dla ciebie najważniejsze, tj:aparat,wykonanie,dźwięk,obecność slotu micro sd,wymienna bateria itd.

Dokładnie. Note jest obecnie najwydajniejszym smartphonem na androida, ale nie każdemu pasuje , tak jak G2. HTC ONE też jest dobry, ma trochę słabsze komponenty, ale są osoby, które wolą 4.7 cala, i obudowę z aluminium :)

Link to post
Share on other sites

-no to tak aparat nie musi byc jakis super mega dobry bo bedzie uzywany sporadycznie no ale tez nie chce zeby byl najgorszy

-telefon bedzie mi glownie sluzyl do przegladania internetu ogladania cos na yt i takie rozne rzeczy

- lubie sprawdzac przerozne aplikacje i gry wiec chcialbym zeby telefon mial duzo pamieci gdzies 32gb

- wymienna bateria nie koniecznie

-slot na micro sd tez nie koniecznie jezeli telefon by mial te 32gb wbudowane 

nie wiem co jeszcze napisac mysle ze to troche pomoze

jak cos podalem mw cene do telefonu moge dolozyc i to moze byc tez 2500zl 

Link to post
Share on other sites

No to zdecydowanie LG G2 - ma 32 GB wbudowanej pamięci, jest bardzo wydajny, działa płynnie, długo trzyma na baterii i ma bardzo dobry wyświetlacz.

Z drugiej strony nie ma on slotu na microSD ani wymiennej baterii, ale tobie to nie przeszkadza.

 

Musiałbyś się przejść do jakiegoś sklepu i sprawdzić jak ci leżą w dłoni te smartfony i czy odpowiadają ci ich unikalne cechy - np. LG G2 ma przyciski na tylnej klapce. Uważałem to za głupi pomysł, ale poszedłem, pobawiłem się i zmieniłem zdanie.

Link to post
Share on other sites

Według mnie jeszcze raz powinieneś się zastanowić nad odrzuceniem tego LG, ponieważ telefon jest naprawdę fajntastyczny i przy 5,2" jest mniejszy gabarytowo niż Z1 (5").

 

Z1 ma ten sam procesor i grafikę co G2, jest bardzo wydajny, wodoszczelny i pyłoszczelny, porządnie zbudowany. Wyświetlacz ma gorsze kąty widzenia niż konkurencja (po prostu kolory będą przekłamane, ale nadal można się normalnie rozczytać), ale jest bardzo jasny co się przydaje na dworze. Jeżeli Sony poprawi oprogramowanie to zdjęcia będą znacznie lepsze niż u konkurencji (lepsza optyka) i będzie trzymał jeszcze dłużej niż teraz na pojedynczym ładowaniu.

Link to post
Share on other sites

Według mnie jeszcze raz powinieneś się zastanowić nad odrzuceniem tego LG, ponieważ telefon jest naprawdę fajntastyczny i przy 5,2" jest mniejszy gabarytowo niż Z1 (5").

 

Z1 ma ten sam procesor i grafikę co G2, jest bardzo wydajny, wodoszczelny i pyłoszczelny, porządnie zbudowany. Wyświetlacz ma gorsze kąty widzenia niż konkurencja (po prostu kolory będą przekłamane, ale nadal można się normalnie rozczytać), ale jest bardzo jasny co się przydaje na dworze. Jeżeli Sony poprawi oprogramowanie to zdjęcia będą znacznie lepsze niż u konkurencji (lepsza optyka) i będzie trzymał jeszcze dłużej niż teraz na pojedynczym ładowaniu.

a mozesz mi jeszcze porownac do tego note III  i opisac go troche i czemu wszyscy odrzucaja sgs4 przez dlugi czas wydawal mi sie naprawde dobrym telefonem

Link to post
Share on other sites

SGS4 jest, jak na flagowca, bardzo słabo wykonany i spasowany. W dodatku ma Touchwizza - najcięższą nakładkę, która potrafi się przyciąć nawet przy prostych czynnościach. W dodatku SGS4 ma słabszy i bardziej energochłonny procesor niż LG G2 czy Xperia Z1.

 

Note III ma tą samą nakładkę co SGS4, ale tutaj nie ma takich problemów. Jakość wykonania nie powala, ale i w tym aspekcie jest lepiej niż w SGS4. Jednak ekran jest dla mnie zdecydowanie zbyt duży, wręcz ogromny (5,7"). W dodatku nie ma szans, aby po włożeniu go do kieszeni mógłbym się się wygodnie poruszać. Siadanie w takiej sytuacji wiązałoby się z ciągłym wyciąganiem smartfona z kieszeni.

 

Z1 ma taki sam procesor jak Note 3, maja identyczną rozdzielczość (Full HD). Sony ma jaśniejszy wyswietlacz, lecz Note III ma lepsze kąty widzenia. Z1 jest lepiej wykonany, bardziej wytrzymały i w dodatku wodo- i pyłoszczelny, lecz jest przy tym spory, a Note III jak na swój wyświetlacz to nie jest aż taki ogromny (nadal większy niż Z1). Jeżeli chodzi o zdjęcia to na chwilę obecną najprawdopodobniej lepiej wypada Note, ale Sony ma większy potencjał (wystarczy że Sony poprawi oprogramowanie i Z1 znacznie przebije Note III). Sony ma co prawda problemy z trzymaniem na baterii, ale to też rozwiąże poprawa oprogramowania (chociaż podejrzewam, że nawet wtedy Samsung będzie dłużej trzymał). Nakładka Sony jest lżejsza niż Samsung'owy Touchwizz, nie powinna sprawiać tylu problemów, szczególnie za te 2-3 lata (o ile nadal tak się będzie ona rozwijała). Sony lepiej odtwarza muzykę. To by było chyba na tyle. Oba smartfony są świetne, ale Z1 bardziej by mi odpowiadał.

 

Jak będziesz w sklepie to weź sobie obejrzyj LG G2, zrób to w podzięce za pomoc :D

Edytowane przez Tabalan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a mozna wiedziec dlaczego jestes uprzedzony do LG G2? ...moze warto jednak obejrzec go w jakims sklepie na zywo, sam nigdy nie wzialbym smarta od LG, ale ze byl na przedluzeniu umowy to wzialem. I co?...nie zaluje...telefon mega, jakos materiału zdecydowanie wieksza niz w s4. Wyswietlacz żyleta, bateria 3000mAh wystarcza na 2-3 dni sredniego uzytkowania, poczytaj sobie testy i recenzje LG G2, Sony Xperia Z1 i Samsung Galaxy S4. I sam wybierz...

 

Sony nie wzialbym z uwagi na wyswietlacz kiepskiej jakosci, S4 ze wzgledu na przeladowanego TouchWiza i randomowe restarty po deep sleepie i ze wzgledu na baterie ktora trzyma ledwo dzien. 

 

LG zmienilo sie...i zmienilo swoje podejscie do smartfonów. Jak dla mnie LG G2 jest najlepszy. 

Link to post
Share on other sites

tabalan nie gadaj, że z1 jest takim super telefonem. poza obudową to złom. jeżeli touch wiz sprawia problemy to oprogramowanie xperii tak samo. naczytałem się wiele o resetach tego telefonu, tak samo potrafi przymulić. często np podczas odbierania tel mikrofon przestaje działać albo ekran blokuje się na czarny. ekran ma fatalny nie wspominając już o folii która pokryto telefon. z1 ktora jest z szkła hartowanego pokryto kretyńską folią, która jest podatna na zarysowania. usuwając traci się logo sony i prawdopodobnie gwarancję. weź sobie tą swoją super jasność idź na słońce i niech Ci porządnie przygrzeje.

Link to post
Share on other sites

Up. Mam Arca z pseudo szklem hartowanym. Gdy go kupowalem to chyba byl flagowiec sonego. Postanowilem zdjac folie bo raz , ze rysy, A dwa ze sie palcowala. I co ? Mam pelno rys. go**o a nie szklo. Gorilla w htc sensation mojego znajomego jest o niebo lepsza. 2 mikro ryski, a ja pelno rys na wyswietlaczy(nie glebokich) ale jednak. Przemysl dobrze czy chcesz taki telefon autorze. Jesli G2 odpada to moze lepiej HTC ONE? Troszke slabszy, no ale tutaj juz trzeba zaplacic .. Chodz ostatnio stoi troche taniej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...