Skocz do zawartości

Power limit a oc i zużycie prądu?

Recommended Posts

ja tez posiadam gb hd 7950 i na napieciu 1,27  robie 1250 1500 + i5 2500k 4,6 w 3d marku 11 performance 10780 pkt, ale mam zamiar sprzedac tego radeona i kupic gtx 780, w tym radku strasznie mnie denerwuje takie granie karty :D tzn niezaleznie ile zrobie oc karta jak dluzej pochodzi zaczyna  grac slychac jakby prad przeskakiwal po kablach takie tyrkotanie strasznie mnie to denerwuje, nie ma zadnbych artefaktow, ani nie lapie zwiechy bo moge caly dzien grac tak tylko ze czasami sie to wlacza i tak tarkocze ze 2h albo wiecej. a temperatuura w grze nie przekracza 65 stopni.

Edytowane przez t0md3long3

To pewnie cewki dają o sobie znać. U mnie też czasem coś zagrają, ale to tylko gdy liczba kl/s jest bliska 300 i więcej.(np. podczas testowania 3DMark Clod Gate i Ice Storm to słychać)

W większości gier cewki "nie grają", ma to raczej miejsce tam gdzie framerate jest bardzo wysoki, ale wtedy zawsze można ograniczyć go np. w MSI Afterburner FPS Limit.

Edytowane przez gregotsw

To pewnie cewki dają o sobie znać. U mnie też czasem coś zagrają, ale to tylko gdy liczba kl/s jest bliska 300 i więcej.(np. podczas testowania 3DMark Clod Gate i Ice Storm to słychać)

W większości gier cewki "nie grają", ma to raczej miejsce tam gdzie framerate jest bardzo wysoki, ale wtedy zawsze można ograniczyć go np. w MSI Afterburner FPS Limit.

to nei cewki piszcza to jest taki dzwiek jakby ktos szybko zgniatal folie bombelkowa z powietrzem, takie trzaskanie :D

U mnie podczas takiego np. Heaven 4.0 Extreme wygląda to tak:

1180/1595 MHz - Power Limit 100%

http://www.picshot.pl/pfiles/384394/100pwr.gif

1180/1595 MHz - Power Limit 120%

http://www.picshot.pl/pfiles/384395/120power.gif

Wygląda na to, że Power Limit wpływa także na obciążenie GPU(widać wyraźne spadki na wykresie). 

Możliwe że to jak ta funkcja działa zależy nie tylko od producenta(AMD, NV) ale także od konkretnego modelu, oraz rewizji danej karty. U mnie na Gigabyte HD7950 WF3X rev. 2.0 wygląda to tak jak powyżej przedstawiłem.

Edytowane przez gregotsw
  • 1 miesiąc temu...

Sorry za odkop, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Mam [email protected] na referencyjnym chłodzeniu. Śmigała z rok na 910/1350, 1.195V, Power Limit 0%, temp w grach max 70C.

Czy bezpieczne jest ustawiać Power Limit na 20% na referencyjnym chłodzeniu? Nie spali się pamięć, sekcja zasilania czy coś? Czytałem, że max bezpieczne napięcie to 1.25-126 na powietrznym chłodzeniu. Pomoże coś "dołożenie" wentylatora 140mm gdzieś tak w obudowie, żeby wiał na karte? Bedę podkręcał sam zegar procesora, bo przy pamięciach powyżej 1350 miałem spadkek punktów w Unigine Heaven.

Narazie:

920/1350, 1.2V, Power Limit 20% Stabline. Temp. max 70C w BF4.

Edytowane przez Swietny

Wynika to z tego, że w karach Gigabyte HD7950 przy power tune 0% taktowanie bardzo się waha, przy 20% jest pod obciążeniem takie jakie sobie ustawisz. Popatrz kilka postów wyżej na screeny moje z GPU-z.

Jednak sporo zależy od tego co to za karta i z jakiej serii - bo power tune różnie działa na różnych kartach.

Edytowane przez gregotsw

Wynika to z tego, że w karach Gigabyte HD7950 przy power tune 0% taktowanie bardzo się waha, przy 20% jest pod obciążeniem takie jakie sobie ustawisz. Popatrz kilka postów wyżej na screeny moje z GPU-z.

Jednak sporo zależy od tego co to za karta i z jakiej serii - bo power tune różnie działa na różnych kartach.

Btw. jakie masz temperatury przy takim OC? U mnie jest o tyle dziwnie, że przy 1150 na rdzeniu temperatura po dłuższej sesji w BF3 waha się pomiędzy 70-75 stopni, a po przetaktowaniu o 20 w górę już dochodzi do 80 (bez problemu idzie na 1200, ale trochę boje się o temperaturę).

U mnie też wzrosły temperatury po ustawieniu Power Limit na 20%. I faktycznie mam mniej dropów FPS w BF4. Karta działa teraz cały czas na 100%. Żeby było śmieszniej na 'netgraphie' pokazuje, że to mój i5-4670K lekko laguje a nie karta graficzna, ale to chyba bug BF'a  :P