Skocz do zawartości

7990 czy 780ti


Recommended Posts

Mi sie udalo w "promocji" kupic XFX 7990 za 460€ z przesylka (nie w Polsce)+3 gry. Karta nie jest problematyczna , ostatnie sterowniki sa bardzo dobre. Nawet starsze gry dzialaja bez klopotu. Jak masz dobry angielski to sa informacje na roznych forach gdzie wypowiadaja sie wlasciciele 7990, a nie osoby ktore cos tam kiedys przeczytaly i powtarzaja jakies wyolbrzymione historie o crossfire. Uzywam "dual-gpu" od sterownikow 13.8 z "frame pacing" wiec nie wiem jak zle bylo wczesniej . Dolozylem wtedy druga 7970 i teraz zmienilem na jedna 7990. Karta ma glosne cewki na poczatku. Z czasem wraca to do normalnego poziomu, ale do supercichego komputera z pelnym chlodzeniem wodnym to raczej sie nie nadaje. Chlodzenie jest calkiem ciche , max. temp. jaka widzialem to 80 stopni z wentylatorami na "auto", zwykle 72-78 stopni. 

Tu jest link do testu podkreconej GTX 780ti  wiec mozesz sobie porownac wydajnosc i opozniemia klatek. W wielu przypadkach z nowymi sterownikami 7990 ma mniejsze opoznienia niz karty z jednym GPU . 

 

http://www.techspot.com/review/738-gigabyte-geforce-gtx-780-ti-ghz/page2.html

 

 

Za pieniadze jakie zaplacilem to 780/780ti nie bylo zadna konkurencja dla 7990. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Witam

I na co się zdecydowałeś?Sam kupiłem dziś na promocji gigabyte 7990 za 390 funtów,mam nadzieje że będe zadowolony.Jak nie kupiłeś jeszcze to upewnij się że będziesz miał wersje po tzw. Lifcie czyli chociażby było podłączenie dwoma wtyczkami z zasilacza a nie trzema i takty by były fabryczne 950Mhz lub więcej,bo poprzedniki to takie modele były testowe jakby,więcej prądu żarły,grzały się bardziej i były złożone z dwóch 7970 a po lifcie 7970 GHZ.

Link to post
Share on other sites

 

imbatman  wiesz zależy co wolisz. Jeżeli wydajność to radeon 7990 będzie szybszą kartą graficzną. Co do mikro przycięć według mojej wiedzy jeszcze one istnieją, ale już w małym stopniu i nie w każdej grze. Co do gier to nie każda jeszcze gra wykorzystuje multiGPU, ale wiekszość można powiedzieć, że tak. GTX 780ti to wolniejsza karta graficzna, ale nadal bardzo szybka. Tak w ogóle autorze to grasz w wyższej rozdzielczości niż 1920x1080 bo jeżeli nie to nawet moim zdaniem nie opłaca się pakować w tak silne karty graficzne. Tutaj wystarczy obecnie R9 280X lub GTX 770. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Na razie jeszcze nie zdecydowałem się na nic. Jestem bardziej skłonny kupić 780ti ale trochę szkoda mi tyle kasy wydawać na kartę więc zastanawiam się nad zwykłą 780 , poczekam jeszcze do wyjścia niereferentów 290x i może ceny ti trochę spadną. Myślę że z 7990 bym miał więcej problemów niż jest to warte więc sobie odpuściłem ją. Jeszcze małe pytanko czy opłaca się brać referenta 780ti teraz bo kosztują 2600 a niereferencyjne tak do ponad 3k napewno podbiją : |

Link to post
Share on other sites

 

imbatman  z mocnych kart graficznych, w których można grać obecnie w rozdzielczości powyżej nawet 1920x1080 rozsądnym wyborem jest GTX 780. GTX 780Ti jest szybsza karta graficzną, ale mniej opłacalną. Natomiast R9 290 oraz R9 290X dopóki nie pojawią sie wersje niereferencyjne i ich testy, na chwile obecną bym nie polecał, ze względu na głóśność i temperatury przede wszytkim. A tak w ogóle nie odpowiedziałeś w jakiej zamierzasz grać rozdzielczości? Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites
Myślę że z 7990 bym miał więcej problemów niż jest to warte więc sobie odpuściłem ją

Tak z ciekawosci , o jakich problemach myslisz? Ostatnie sterowniki sa naprawde bardzo dobre.

 

 

Jestem bardziej skłonny kupić 780ti ale trochę szkoda mi tyle kasy wydawać na kartę

 

Teoretycznie to najlepszy wybor ,ale wlasnie ta cena  :o

 

 

zastanawiam się nad zwykłą 780

To nie ma sensu aktualnie bo sklepy ciagle czekaja na ludzi co maja cisnienie w kieszeni i trzymaja za wysoka cene dla tej karty. Po swietach, po premierze niereferencyjnych R9 290/290x mozna by sie poczuc glupio jak ceny spadna. 

Jak zalezy ci na cenie to poczekaj na niereferencyjne R290x ,jesli na wydajnosci to kup GTX 780ti nawet referencyjna ma dobre chlodzenie. Ale cene i wydajnosc masz tylko przy zakupie 7990 na dana chwile.

Gry ida do przodu , skoro w Crysis 3 nawet w 1080i nie pograsz sobie "na max" nie majac podkreconej 780ti , 7990  lub jakis dwoch slabszych kart. A widac ze procesor i plyte masz z "gornej polki" to chyba nie skladasz sobie systemu do grania w cos starego lub cos nie wymagajacego.

Aktualnie uzytkowanie  7990 to zaden problem. Mysle ze problem bedzie kiedys jak bede chcial ja sprzedac. Straci na wartosci wiecej niz wymienione wczesniej karty, jesli wogole da sie sprzedac. Pozdr. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

W 7990 obawiam się że w przyszłości nie będzie wspierana no i tych mikroprzycięć , a karta tania nie jest więc chce mieć maksymalny komfort grania jak już wydaje ponad 2k na grafę. Najlepiej chyba będzie czekać na tą chwile co zrobią niereferenty 290x i jak się sytuacja rozwinie. Najbardziej jestem skłonny już dołożyć trochę kasy i kupić 780ti referenta tylko obawiam się że gdzieś tak na wiosnę niereferenty będą po 2300 a ja w kopie się za 2600 i będzie nie mała przepaść pomiędzy ref a nieref , jeśli chodzi o temp i OC. Na początku byłem bardzo napalony na r9 290x jednak po recenzjach się bardzo zawiodłem na niej. Skopali sprawę według mnie bo gdyby r9 nie było taka grzałką to byli by bardziej konkurencji dla nv a zatem i ceny były by niższe a tak zieloni jak zwykle im odjechali.

Edytowane przez imbatman
Link to post
Share on other sites

Ciekawe na ile pomoze niereferencyjne chlodzenie w przypadku 290x. Nie obawiam sie o brak wsparcia dla 7990 bo to dwa 7970Ghz na jednej plytce, a 7970 Ghz to na chwile obecna 280x . Mikroprzyciecia szczerze to juz nie problem. Jest kilka testow opoznien klatek z nowymi sterownikami z "frame pacing" i wyglada to srednio, ale najszesciej to testy zrobione na wersji 13.8 beta zaraz jak to oglosili. Na ostatnich sterownikach wyglada to czasami lepiej niz dla kart z jednym GPU. Juz podawalem ten link wczesniej w innym temacie. 

 

http://www.techspot.com/review/738-gigabyte-geforce-gtx-780-ti-ghz/

 

Ja prawie kupilem MSI GeForce GTX 780 Gaming Edition kosztowala wtedy 480£ , cale szczescie ze w tym samym sklepie mieli XFX 7990 w promocji za 371£ , jakby kosztowala o 100£ wiecej to wzial bym GTX-a bo tez mialem jakies tam obawy ,mimo ze wczesniej mialem dwa 7970 tylko ze kompletnie rozne i na wczesniejszych sterownikach bylo ok, ale nie 100%. Z ostatnimi sterownikami 7990 nawet w starszych grach dziala 100% bezproblemowo. GTX 780ti do tego z autorskim chlodzeniem po podkreceniu bedzie mial podobna wydajnosc, mniej pozeral pradu i pewnie troche chlodniejszy . Jak Cie nie boli cena to bedzie lepszy wybor. To lepsza karta ,ale mniej wartosciowa na chwile obecna. Pozdr. 

Link to post
Share on other sites

Dostałem pare godzin temu Gigusia 7990  :-) już sama waga pudełka mnie zaskoczyła :-O , po otwarciu jak zobaczyłem tego kolosa to sapphire 7970 jest jak jakaś miniaturka.Mam obudowe Haf 932 ,jest to duża obudowa a przez chwile się wystraszyłem że nie wejdzie.Wykonanie karty jak i wizualnie jest mega super,w idle jest nie słyszalna.Ide pograć i potestować,odezwę się później,może ktoś będzie chciał się dowiedzieć coś na jej temat to służe pomocą.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

jest dużo dłuższa od 7970,w większości obudów z tego co wiem pozbywają się miejsca na dysk a dysk idzie gdzie cd :-)przy max obciążeniu i wentylatorach na auto jest bardzo głośna,ale to oczywiste że będą w trybie manual tylko nie miałem czasu jeszcze się z nią zaznajomić,sprawdzałem dotychczas Crysis 3 i w_ogóle inna gra niż na pojedynczej 7970,wszystko tak szybko się dzieję,ALE zdarzyło mi się kilka razy jakby nagły spadek fps na 1sek.Tak samo było w nowym Batmanie.Z tego co wiem pomaga wyłączenie ULPS czyli wyłączania drugiego rdzenia jak niepotrzebny.Będe testował teraz tak więc coś postaram się napisać.W COD ghost fajnie cewki piszczą (jak świerszczyki)aż się bałem patrzeć jaki jest fps.Po karcie wizualnie już widać że jest monstrum i że żadna gra jej nie straszna.Głupota taka że z 10gier musiałem przeinstalować ze 3-4 tytuły bo w_ogóle nie chciały ruszyć.

 

 

up

Karta dosyć głośna w PEŁNYM stresie,nawet przy manualnym ustawieniu wentylatorów,max temp.85 stopni co zdaje mi się duża ale gdybym miał wenta na boku jak kiedyś to podejrzewam do 80 to max.(zachciało mi się plexy 3 miechy temu).Może szum i temp.była taka ponieważ wyłączył ULPS.

 

Gry które przeinstalowałem to bez sensu, po_prostu nie odpalały te które miały włączony V-sync,nie wiem czemu i zawsze przy próbie włączenia wywala z gry.

 

Batman w którym miałem spadek klatek,okazało się podczas grania że było to w jednej lokacji.Po przejściu dalej do takiej samej wszystko cacy.(obstawiam jakiś bug w grze).Pograłem ponad godzinę wszystko super.

FarCry 3 tu temp.osiągała 85 stopni,zero klatkowania na ultra itd.Pamiętam mając hd7970 jak weszła na rynek i się wkurzałem że karta z górnej półki i na maxie są zwolnienia.Tutaj to leci jak szalona,płynnie zero rwań.

World of Tanks średnio 70-90 klatek oczywiście wszystko na maxie.

Crysis 3 po 2óch godzinach może miałem ze 3 razy klatkowanie które nie trwało dłużej niż 1-2 sek.

 

Ludzie którzy narzekają na CF moim zdaniem go wcale nie mieli,bądź mieli ale wcześniej i sterowniki nowe faktycznie dużo poprawiły.

Pogram przez tydzień w inne tytuły i będe pisał.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
decrypterie mógłbyś napisać czy karta jest dłuższa niż 7970 ? mam aktualnie 7950 i praktycznie wchodzi już na styk a nie bardzo mi się uśmiecha wymiana budy dla ewentualnej 7990 i czy mógłbyś powiedzieć jak się sprawuje w starszych tytułach ? z góry dzięki : )

 

W sumie mnie nie pytales ,ale moze pomoge. Karta ma dokladnie 30.6 cm. (mierzylem wczesniej dla kogos innego). A tak wyglada w porownaniu z moim starym R7970. Pozdr. 

 

http://img203.imageshack.us/img203/4936/fmlv.jpg

 

 

Karta dosyć głośna w PEŁNYM stresie,nawet przy manualnym ustawieniu wentylatorów,max temp.85 stopni co zdaje mi się duża ale gdybym miał wenta na boku jak kiedyś to podejrzewam do 80 to max.(zachciało mi się plexy 3 miechy temu).Może szum i temp.była taka ponieważ wyłączył ULPS.

 

Z bocznym wentylatorem byloby nie wiecej niz 80 stopni w trybie "auto" i to bez znaczenia czy ULPS jest wlaczony. Tak samo ciszej.

 

 

 

Gry które przeinstalowałem to bez sensu,poprostu nie odpalały te które miały włączony V-sync,nie wiem czemu i zawsze przy próbie włączenia wywala z gry.

 

 

Nie mialem takiego problemu.

I w porownaniu do referencyjnego R7970 to nie mozna powiedziec ze karta jest glosna. :->  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Keszu:
Nie miałem referenta 7970 więc nie wiem jak tam z hałasem.
Może rzucę zasilacz do góry i dam dodatkowy wentylator na dół,może pomoże.
Spróbuj u siebie włączyć w jakiejś grze v-sync i daj znać czy Ci się udało.
Jak dotąd jestem zadowolony :)

 

ORTOGRAFIA!

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
Keszu:

:>

 

Spróbuj u siebie włączyć w jakiejś grze v-sync i daj znać czy Ci się udało.

 

We wszystkie gry jak na razie (min. crysis 3, far cry 3)  moge grac bez i z v-sync bez problemu. Pozdr. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

U mnie karta z sygnaturki: XFX 7970 DD. Jak na razie cichutko. Grałem w Far Cry 3, Wiedźmina 2, Crysisa 2 i Saints Row III, Tomb Raider i nie mogę narzekać na głośność karty. Chociaż mikroprzycięcia się zdarzają, jednak na tyle rzadko i krótko, że nie przeszkadzają (gry ustawione na maxa/ultra, razem z AA w granicach 2x do 16x bez VSync) Posiadany poprzednio Sapphire 6950 Dirt3 Edition był znacznie głośniejszy a przycięć więcej (no ale też karta słabsza i starsza)

Link to post
Share on other sites

W GPU zasada jest taka: im mocniejszy pojedynczy czip tym lepiej, ponieważ nie zawsze profile multiGPU do poszczególnych gier są gotowe na czas, a gdy trafisz na grę niedopracowaną (których wciąż niestety jest sporo, zanim wyjdą poprawki), to 7990 okaże się działać jak 7970. Pozostaje kwestia ceny, ale jeśli stać Cię na 780TI, oraz kwota blisko 3000zł za kartę graficzną jest dla Ciebie akceptowalna to IMO jest to leszy wybór.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...