Skocz do zawartości

Smartfon za ok. 500 zł. z dobrym aparatem


Recommended Posts

Witam

 

  • mój budżet : 400- 600 zł.
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : sklep internetowy / allegro
  • nówka czy używka : raczej nowy lub niedługo używany
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : ok. 3,5 cala
  • preferowany system mobilny : Android lub W8
  • do czego będę używać urządzenia : głównie robienie zdjęć i kręcenie filmów
  • moje najważniejsze wymagania : marka - Nokia lub HTC. Mile widziane 36 miesięcy gwarancji.

Przeglądając tematy zaczynam zastanawiać sie nad Nokiami L520 i L620. Od siebie zaproponuję jeszcze HTC DESIRE Z.

 
Link to post
Share on other sites

Kondzio21 - czytaj ze ZROZUMIENIEM - przecież Autor napisal o wydłużeniu gwarancji nawet do 36 miesięcy - a Ty mu proponujesz sprzęt z 12 miesięczną gwarancją realizowna w Chonach. Sprzęt, który nie ma oficjalnych uaktualnień, serwisu w Polsce. I robi niezbyt dobre zdjęcia. Bez jaj.

 

Za 600 zł mozna kupić używaną Lumię 720 - aparat ma bardzo dobry, z bardzo jasnym - światlo 1.9 - obiektywem Carl Zeiss. Robi bardzo dobre zdjęcia zwłaszcza w trudniejszych warunkach. W moim przypadku Lumia 720 zastąpiła mi tani, mały aparat kompaktowy. Ale ma ekran 4.3 cala - a Ty piszesz około 3.5 cala - obawiam sie, że większość nowych telefonów ma większe akrany. Lumia 620 do zdjęć będzie zdecydowanie lepsza niż L520 - posiada diodę doświetlającą, której brak w Lumii 520.

 

Jeśli Masz taki budżet i zalezy Ci na jakości aparatu to polecam szukanie używanej Lumii 720 lub zakup nowej Lumii 720 na raty -  potraktujesz 400 - 600 zł jako wpłatę wstepną a resztę na raty - z wpłatą wstępną sięgajacą połowy ceny można mieć bardzo niskie raty nawet rzedu 20 - 30 zl miesięcznie. Moze to jest opcja dla Ciebie ?

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zacznę od tego, że nie interesują mnie smartfony z gwarancją krótszą niż 20 miesięcy (przy używkach z allegro).

 

Patrząc na ta Lumię 720 jestem zachwycony, ale powiem szczerze, że nie chciałem wydawać na smartfon więcej niż 500 zł. Byłem już niemal pewny, że wezmę L520 ale wczytując się w podobne tematy na tym forum dowiedziałem sie, że L620 robi znacznie lepsze zdjęcia, ale po prostu nie podoba mi się desing modelu 620. Wolałbym coś bardziej "prostokątnego".

 

Co do tego ekranu to jakoś przeboleję nawet te 4,3 cala.

 

W miarę możliwości podajcie jakieś w miarę atrakcyjne (i przemyślane) oferty. Nowy smartfon chcę kupić lada dzień.

 

Sam zaproponuję (z lekkim bólem serca) http://allegro.pl/nokia-lumia-720-na-gwarancji-i3723984804.html

Edytowane przez Lightning
Link to post
Share on other sites

A z tańszych alternatyw co moglibyście zaproponować?

Trochę boli mnie wydatek ponad 600 zł. na smartfon...

 

PS: Powiedzcie mi też jak to jest z tymi niewymiennymi akumulatorami. Ewentualny nieautoryzowany serwis (po kilku latach użytkowania) poradzi sobie, gdy stary znacząco osłabnie?

Edytowane przez Lightning
Link to post
Share on other sites

Żadna firma nie daje w standardzie gwarancji na 36 m-cy. Bardzo dobrym pomysłem zajechał Ravir. Jesteś ze swoim budżetem blisko L720, która na papierze ma najlepszy aparat w tym przedziale. Dobierasz rozszerzoną gwarancję (jeśli sklep oferuje of korz), wpłacasz wkład własny w postaci 500 złotych i resztę bierzesz na maksymalnie 6 rat. Koszt raty bezbolesny a i "przepłacisz" niewiele (za kwotę 590 złotych na 6 miesięcy przepłaciłem całe 14 złotych  :x ).

Link to post
Share on other sites

Tańsza Lumia 620 robi bardzo przyzwoite zdjęcia - ALE - właśnie ale :) Luma 720 to ogromny skok jakościowy. Po pierwsze obiektyw, bardzo jasny, dobry - generalnie jedynie typowo "fotograficzne" smartfony jak Lumia 1020 są lepsze.

Matryca ma niskie szumy - wprawdzie to "tylko" 6.7 MPix - ALE - każdy kto choć trochę się interesuje fotografią wie, że nie rozdzielczość jest ważna. Matryca w L720 dzięki nie "wyżyłowanej" rozdzielczości ma niskie szumy - co widać zawłaszcza w gorszych warunkach.

 

Akumulator - porządny serwis - poradzi sobie spokojnie, mój znajomy z serwisu bez kłopotów dokonuje napraw teelfonów z Unibody - wymaga to staranności - akumulator można wymieniać i już.  co do trwałości - trzy lata to spokojnie wytrzyma, więc nie mamy się czym przejmować.

 

Jeśli ta Lumia 720 nie ma rys na ekranie to jest to bardzo dobra propozycja - i ten Żółty kolor - sam sobie pluję w brodę, że nie kupiłem Żółtej tylko Czarną :)  

 

Choć jeśli zależy Ci na gwarancji - to poszedł bym w raty - 500 zł wpłaty własnej a reszta na raty. Media, Saturn czy Euro - oferują Raty 20x 0% - i w kazdym z tych sklepów Masz w opcji przedłużenie gwarancji - a przy 20 ratach to wydatek rzędu 25 zł miesięcznie. A Masz nowy telefon.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowa 720tka w takich sklepach to wydatek ok. 1200-1400zł + przedłużenie gw 100-150zł. IMO bez sensu, za duża różnica w cenie. Nie wspominając o tym że praktycznie utopisz te pieniądze bo za 3 lata ten model nie będzie nic wart skoro już teraz używane chodzą po 600zł. Najrozsądniejszą i najbardziej opłacalną opcją jest kupno używek z miarę długą gwarancją, potrzymasz go jakiś czas i najwyżej gdy gwarancja będzie się kończyć to sprzedaż komuś i kupisz inny model znowu z gwarancją. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...