Skocz do zawartości

Xperia U zaiwesza, wolna.


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Posiadam Xperie U z androidem 4.0.4 nie mam zainstalowanego żadnego antywirusa jedynie standardowo Mcafee security.

 

Otóż zawiesza i przycinanie się tego smartwona to stadard głównie nasila się to przy używaniu wi-fi .

Dostyć często wyskakuje mi komunikat z clean master że mam 90% użytej pamieci a po wyłączeniau niektórych zazwczaj zyskuje tylko kilkanaście mega.

 

Przy włączonym wi-fi częste przycinki przesuwającego się ekranu to standard jak i wszelkich włączonych aplikacji włącznie z samą przeglądarką.

 

 

Nie pamiętam dokładnej treści komunikatu ale są ono dosyć często i wyskakują podczas włączonego wi-fi że alplikacja facebook, +google, itp. nie działa tak jak powinna i czy mam ją zamknąć czy zignorować.

Dodam iż czasem tak po prostu od niedawna zaczeło mnie wyrzucać z gier.

 

Ogolnie jest zamulony nawet jak nie korzystam z wi-fi.

 

Macie jakieś rady żeby usprawnić ten telefon do normalnego funkcjonowania?

Czy wogółe się da?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Wgrywając andka 4.0.4 na ten telefon juz tracisz sporo na wydajności telefonu. Bazowo był 2.3 i na tym działał w miare okej.

Wiem bo miałem ten telefon. Moja propozycja jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to, zrootować telefon wyczyścić i wywalić wszystkie zbędne aplikacje które i tak działaja w tle (m.in te od operratora), zyskasz tym samym troche pamięci.

Jakiej przeglądarki używasz? jaki stan pamięci tel?

Link to post
Share on other sites

To ja proponuję tak: 

-Jak napisał kolega wyżej, root (niestety, na syf od operatora tylko to da się zrobić, ew. próbuj tym (mój poradnik jak lekko przyspieszyć telefon). 

-Usunąć apki: Facebook, Google +, Talk, McAffee, i inne z listy aplikacji, które są zbędne, a których nie pamiętam (np. Gdzie jest dziecko od Orange itp). Usuwaj jakimś programem z opcją backupu, żebyś mógł przywrócić (Titanium Backup, Rom Toolbox etc)

-Możesz zrobić unroot, mniejsza szansa, że w serwisie się czepną, choć jak się uprą to są w stanie do tego dojść (nie wiem, czy zostaja jakieś pliki, ale brakuje aplikacji systemowych).

Ewentualnie odblokować Bootloader i zmienić kernel. A, i task killery powinny być odpowiednio używane, więcej o tym w poradniku i w innym artykule na tej stronie. 

Link to post
Share on other sites

Wiec najpierw usunąć aplikacje tymi jakimś programem

 

(Titanium Backup, Rom Toolbox etc)

 

A późnij zrobić roota tak jak w tym poradniuku.

 

Nie jestem aż tak obeznany jeśli chodzi o smartfony :P

Ale zobaczę czy to coś pomoże.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...