Skocz do zawartości

PC dla projektanta/gracza 5000zl


Recommended Posts

Witam,

 

Jako nowy uzytkownik forum chcialbym abycie ocenieli zlozony przeze mnie zestaw.

 

  • Zastosowanie komputera : Praca w Autodesk Inventor/ SolidWorks/ MasterCAM, czasami gry
  • Maksymalna kwota : 5000 - 5300
  • Których części potrzebuję : Skrzynka + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : CPU, RAM, GPU(moze)
  • Rozdzielczość mojego monitora : Laptop 15,
  • Specjalne wymagania : Maksymalna wydajność w tej cenie
  • Części z poprzedniego komputera : Dysk SSD Samsung 830, naped DVD Lite-On
  • Moja propozycja:
  • Plyta glowna: ASRock Z87 Extreme 6
  • Procesor: Intel i5 4670k
  • RAM: Kingston Beast 2400MHz (2x 4GB)
  • GPU: EVGA GTX 780 SC ACX
  • PSU: OCZ ZS 750W
  • Obudowa: Zalman Z11 Plus
  • Monitor: Dell U2312HM

Dodatkowo w przyszloscie, ze wzgledu na wysokie temperatury Haswell'a chcialbym wymienic box'owe chlodznie na:

  • Thermalright Archon sb-e x2

 

 

Bede wdzieczny za wszelka pomoc i sugestie.


Podbijam, moze ktos cos doradzi.  :(

Edytowane przez kris_v
Link to post
Share on other sites

@kajitsu

 

Dzieki za odpowiedz, zaczynalem wierzyc ze moj temat zostanie gleboko zakopany bez zadnej odpowiedzi. Az nagle Ty odpowiedziales :)

 

Jesli chodzi o grafike to przyznam, ze wydajnosc niewiele gorsza od Titan'a w dosc przystepnej cenie, jest kuszaca propozycja.

 

Kingston Beast 2400 to koszt ok £65 (zestaw skladany w UK).

 

Jesli chodzi o zasilacz to zastanawialem sie rowniez nad modularnym be quiet! Pure Power L8.

 

Co myslisz o chlodzeniu ?

Link to post
Share on other sites

Dobrze, tylko powiedz mi gdzie tego GTX 780 wykorzystasz ? Z tego co widzę nie jesteś zapaleńcem do gier. Jeżeli zestaw ma być bardziej do pracy to może warto zainwestować w i7 + GTX 770

 

Co do pamięci to Haswell i taki zbije Ci ich taktowanie do 1600 MHz na 1.5V, cena wydaje się być ok to możesz brać. 

 

Co do chłodzenia, będzie ok choć ja wolałbym Phanteks PH-TC14CS - wydajnościowo praktycznie na tym samym poziomie. 

 

Ja taki zestaw widziałbym tak: i7 4770k + Asrock Z87 Extreme 4 + 16 GB DDR3 + GTX 770 + Fractal R4 + bequiet! StraightPower E9 580W  + Phatenks PH-TC14CS

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Racja lecz Phanteks PH-TC14PE to straszne bydle i jak chce się cokolwiek zrobić w budzie to nie ma gdzie rąk wsadzić i często w finale trzeba demontować cooler. Wiem bo chętnie posłał bym moją noctue NH-D14 w piź.... cholerę. Osobiście wolałbym z tego powodu wybrać coś mniejszego a niewiele mniej wydajnego. Chyba czas na wodowanie PC :P

 

Edit.

 

Zestaw od  jest jak najbardziej ok choć zmieniłbym chłodzenie na Noctua NH-U14S oraz można pomyśleć nad innym zasilaczem jak newton R3 600W choć ten bequiet też będzie bardzo dobry.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

@kajitsu

 

Bralem pod uwage GTX 780, ze wzgledu na projekty jakie robie. Praktycznie wszystkie sa w tym momencie w 3D, wiec mocna grafika bedzie tutaj nieoceniona. 

Rowniez dlatego zastanawialem sie nad zainwestowaniem wiekszych pieniedzy w grafike i zostaniu przy i5 4670k, ktory jest tylko o ok 5% wolniejszy od i7 w programach typu Inventor/ MasterCAM.

 

Jesli chodzi o plyte glowna to Z87 Extreme 6 moge wyciagnac o £20 taniej niz Extreme4  ;)

 

 

Przyznam szczerze, ze chlodzenie niewiele drozsze od Thermalright Archon SB-E x2, tylko tak jak powiedzial @Mrozinho, montaz nie jest zgodny z przyplywem powietrza w budzie. Zastanawiam sie rowniez czy nie zakryje on slotow na RAM  :cry:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...