Skocz do zawartości

Jaki monitor 800-1000zł


Recommended Posts

Witam. W niedługim czasie planuje zakup monitora. Naczytałem się sporo postów. Główne moje wybory padły na:

 

Dell 2209WA

LG W2220P-BF

 

I teraz moje pytanie, który wziąść i dlaczego? Komputer ma być głównie do grania, film raz na jakiś czas, no i oczywiście do użytku codziennego. Obecnie mam LG 17" L1720B (wysłużył się :) ) i każda gra chodzi na maxie jak marzenie. Obawiam sie czy będzie tak samo przy zakupie któregoś z tych monitorów czyli rozdziałka 1680x1050, czy będzie też tak kolorowo...

Z góry dzięki za pomoc :P

Link to post
Share on other sites

wlasnie dlatego wzialem monitor z tak duza rozdzialka by sie ladnie skalowal kiedy wydajnosci w grach zabraknie

 

1280 x 800 idealnie

1440 x 900 b.dobrze

1650 rowniez b.dobrze

 

takiego monitora nie kupuje sie po to by grac koniecznie w 2100x1150 ale wlasnie po to by dzieki malej plamce uzyskac najlepsze mozliwe skalowanie do nizszych rozdzielczosci

 

gratis majac duzą przestrzen roboczą

Link to post
Share on other sites

Przeczytawszy na prawdę wiele opini, przeczytałem pare testów. Najlepszy wybór to LG W2220P-BF. Tylko teraz tak, 2 maja jest w media markt "zakupy bez VATu" także chciałem zapytać, czy jest może wg Was coś w ich ofercie co było warte zakupu? I czy oczywiście było warte przyoszczędzenia tych 200-300zł? Kasa kasą, ale chce mieć dobry produkt na pare lat. Z góry dzieki za pomoc :P

 

Edit:

Jest monitor SAMSUNG 2343BW, a był polecany przez kolegę wyżej. Może ten monitorek?

Link to post
Share on other sites

Posiadam od jakiegoś czasu LG W2220P-BF :D

 

I naprawdę go polecam kupiłem w Bino.pl za 850 zł z przesyłką. :P

 

Monitor rewelacyjnie wyświetla odcienie kolorów, niestety troszkę występuje w czerni

efekt srebrzenia ale nie jest to uciążliwe.

Ogólnie monitor pięknie wyświetla i to poniżej połowy jego mocy,

Kontrast i jasność ustawione mam na poziomie 40.

Trzeba go ustawić pod siebie (dla mnie za mało było czerwieni).

 

Co do rozdzielczości to raczej kupuj tak monitor aby pracował na rozdzielczości

natywnej (max). Wyświetlanie skalowane nigdy nie będzie takie jak natywne.

Sprzęt który masz spokojnie da radę

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jakim cudem nie mogę na stronie http://www.lg.com znaleźć nigdzie tego monitora ?? Czyżbym był już ślepy czy może źle szukam ??

nawet na koreańskiej stronie nie ma tego modelu, ale to pewnie dlatego, że narazie miała oficjalną premierę tylko seria E40 i E50 których promocja dla firmy jest teraz priorytetem, a W20P/R i W63D będą ją miały nieco później

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. Też od jakiegoś czasu rozglądam się za monitorem i z tego co czytałem na necie to ludzie polecają te 2 modele:

Dell 2209WA

LG W2220P-BF

Najlepsze monitory z matrycą IPS w cenie poniżej 1000zł.

 

Zastanawiam się nad LG, gdyż czytałem, że matrycę ma troszkę lepszą niż DELL, ale posiada HDMI, co mi się przyda, gdyż planuję zakup konsoli PS3, ale nie wiem czy jakość obrazu będzie odpowiednia, czy będzie widać efekty uboczne skalowania?

 

Dodam, że posiadam aktualnie lapka Compala FL90, także nie potrzebuję FullHD, bo gry nie będą wyrabiać na GF8600GT.

 

Koniecznie monitor musi być z HDMI, gdyż na 100% będzie konsola, najpierw zastanawiałem się nad telewizorem i osobno monitorem do kompa, ale z tej racji iż telewizji nie oglądam zdecydowałem się na zakup 1 urządzenia uniwersalnego, ale jedyne czego się obawiam to, że jakość na PS3 będzie gorsza :D Proszę o poradę!

 

PS. Faktycznie matryca IPS biję na łeb każdą TN? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bierz TN o ile nie denerwuje Cię podświetlenie. Duży monitor, porządnej firmy z dużym kontrastem spełni wymagania przeciętnego kowalskiego. Nie ma sensu pakowania się w koszta skoro monitor ma służyć do zwykłych domowych czynności.

Link to post
Share on other sites

Wiec ponawiam pytanie, o dobry monitor do 1000zł z HDMI tak żebym też mógł pograć na konsoli w 720p, obraz nie będzie gorszy poprzez skalowanie?, aha i nie musi być FullHD, przy 22 calach różnicy nie ma, a grafikę mam za słabą na 1080p

 

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

SM P 2370H za 600 zł

http://www.euro.com.pl/monitory-lcd/sam ... arny.bhtml

 

niżej nie znajdziesz a co do tego della co odałeś jest o 100 razy lepszy bo ciekawsze kąty i matryca ips jednaj jeśli masz olewkę na soczyste barwy to ten monitor styknie szkoda tylko że nie ma tak jak jego 24 calowy brat 70 tys. dynamicznego i 2 ms czasu reakcji :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...