Skocz do zawartości

nieudany update biosu, pomocy


Recommended Posts

hej

 

Robiłem update biosu na Foxconn a78ax-k z windowsa programem fox live update i w czasie tego zawiesił mi się komputer zresetowałem go i teraz jak włączę komputer to tylko wiatraki się włączą i dalej nic i cały czas tak jest nic nie ma na ekranie.

Czy mogę jakoś odratować płytę główną?? jeśli tak to jak to zrobić??

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze widzę to Twoja płyta niema na stałe wlutowanej kości BIOSu.

Poszukaj w swojej okolicy serwisu dysponującego programatorem - powinni Ci za małe pieniądze odratować płytę.

Jeśli nie chcesz płacić a masz gwarancję to odeślij płytę do serwisu.

Link to post
Share on other sites

zworke/baterie próbowałem to była pierwsza rzecz na jaką wpadłem i byłem pewny że to się nie uda i miałem racje bo to tylko resetuje zmiany w biosie

 

a ta kość biosu jest obok 1/2 slotu PCI ?? a jak taką kość wyciągnąć, wystarczy pociągną za nią czy coś trzeba podważyć żeby wyskoczyła?? i czy mogę z samą kością podejść do sklepu żeby mi zaprogramowali, czy musi być cała płyta główna?? bo z całym kompem ciężko będzie podjechać do sklepu, bo do prawka jeszcze 1,5 roku ;)

 

jeszcze spróbuje ten http://ocforum.pl/showthread.php?t=9158 sposób ale nie wiem czy zadziała bo napęd mam na sata

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie z moją płytą, jak robiłem update przez internet:/

Ale udało mi się odratować, TU masz ściągę. Nagrałem stary bios na dyskietkę, ustawiłem na bootowanie (wszystko przy czarnym ekranie) i po kilku chwilach mielenia, jakimś cudem mi się wgrał ponownie ;)

Pomogła "Metoda software'owa"

Link to post
Share on other sites

próbowałem softwerowo mam ami biosa i nie zadziałało może dlatego że mam dvdrom na sata; jutro spróbuje innym cdrom'em może się uda.

A tak w ogóle jak sprawdzić czy w klawiaturze mam zasilanie, bo nie wiem i żadne kontrolki na klawie nie świecą(klawiatura na PS2 na USB też)

Link to post
Share on other sites

płytę główną w poniedziałek zaniosłem do sklepu komputerowego ale oni mi chyba tego nie zrobią bo do wczoraj nie mieli drugiej płyty głównej z podobnym eepromem żeby mi wgrać biosa. W poniedziałek chyba płytę główną odbiorę niezależnie czy mi wgrają biosa czy nie.

 

mojej kości eeprom za bardzo nie chce mi się wysyłać, ale jeżeli będę musiał to zrobię to.

Ale mam jeszcze takie pytanie czy kość eeprom która pasuje do mojej płyty głównej(wg. zdjęcia [moja też ma cztery piny]) to czy płyta główna będzie działała z tą kością?? (tylko jeszcze nie wiem czy oni programują kości przed kupnem zapytałbym się) a dokładniej o taką mi chidzihttp://allegro.pl/item579534808_pamieci_eeprom_93c56_po_1zl_szt.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...