Skocz do zawartości

Przerwana akutalizacja Biosu, problem z uruchomieniem komputera


Recommended Posts

Witam, wczoraj chciałem zaktualizować bios z poziomu Windows w połowie aktualizacji monitory straciły sygnał po chwili komputer się wyłączył...

 

Na początku stawiałem na grafikę ale podłączając pod integre z proca dalej brak sygnału (sygnał łapie, wykrywając kabel jest po prostu czarny ekran a diody od monitora migają). Komputer wyłącza się po 5 czasami nawet po 30sec po czym sam się włącza z powrotem. głośniczek nie wydaje żadnego dźwięku.

 

Domyślam się że mam teraz uszkodzony Bios, lecz możliwe że wina stoi po stronie zasilacza który ma już 6 lat oraz słyszałem że jest on słaby na linii 12V choć grafiką nie jest podłączona obecnie więc to nie powinno mieć znaczenia raczej.

 

Czy istnieje szansa na naprawienie Biosu poza zaniesieniem płyty głównej do serwisu ? Na gwarancję na pewno mi tego nie uznają

 

Pozdrawiam.

 

Specyfikacja:

CPU - Intel Core I7-4770k 

GPU - ASUS GTX570 DirectCU II 

MB - MSI Z87-G43 

RAM- Kingston HyperX 2x4GB DDR 3 1600mhz 

PSU - Chieftec GPS-550ab a

Link to post
Share on other sites

 

 

pozatym musial bym czekac 3 tyg...

No tak, przecież lepiej to odwlekać i być bez komputera jeszcze dłużej lub żeby komputer wcale nie działał aż kupisz nową płytę główną...

 

Niestety z tego co widzę na forum, uaktualnianie biosu w płytach msi przy pomocy programu "MSI Live update" to porażka bo istnieje bardzo duża szansa na uwalenie płyty głównej :/

Na szczęście z tego co widziałem w różnych tematach, msi nie robi żadnych problemów z naprawą tak uwalonych biosów w płytach głównych. Prawdopodobnie temu, że wgranie nowego biosu przy pomocy programatora to dla nich błahostka i trwa chwilę.

Link to post
Share on other sites

Wszystko odłączałem. Jak mam nagrać bios na pendriva i co normalnie MB wykryje że jest bootowalny bios na pendrivie ? Mógł byś pomóc gdzie szukać tych biosów itd ? Wiem że można flashować bios no ale wtedy trzeba to robić z poziomu biosu którego ja właściwie nie mam w ogóle.

Link to post
Share on other sites

ale sam z siebie się nie wgrał chyba ale spróbuje zewrzeć zworki

 

nic to nie zmieniło, podłączyłem graficzną i przestawiłem na nią kabel cyfrowy CMOS też zrestartowałem, ale bez zmian dalej dioda monitora mruga a komp co jakieś 40sec reset.

Edytowane przez MasterBula
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...