Skocz do zawartości

Karta do 2500zł.


Recommended Posts

Witam wszystkich. Święta zbliżają się bardzo szybko a ja nie mogę się zdecydować.

Z jednej strony mam EVGA GTX 780 Superclocked ACX a z drugiej R9 290X. GeForce jest sprawdzony, tańszy i niewiele mniej wydajny niż R9. Miesza tylko to Mantle. Nvidia zapewne też zrobi Mantle jednak domyślam się że nie będzie działało na starszych kartach. Nie wiem czy można sobie tak po prostu olać tą technologię skoro przyłączyły się już takie firmy jak DICE, Eidos Montreal (ci od Thief'a), Cloud Imperium Games (Star Citizen) i inne gry na silniku Frostbite 3. http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=81410

 

Co poradzicie?:) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ta różnica między 780 a 780ti jest warta 600 zł. A tego r9 290x chyba faktycznie sobie daruję.

 

A co do kompa:

I5 2500k

BeQuiet 700W

Asrock p67 Fatality Performance

8GB ram

 

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez matthe
Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecna   lepszym wyborem jest gtx 780  ale jak  wyjda  karty radeon r9 290 i r9 290x  z autorskim systemem chłodzenia  to ja bez zastanowienia bym wybrał takiego radka   licze tutaj na  lepsze oc takiej karty i niższe temperatury  i przede wszystkim cena  sporo niższa od kart Nvidia  physyx  raptem kilka gier z tego korzysta poza tym wydajność spada prawie o połowę  po włączeniu tego bajeru 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tym patrzeniem za mantle, nie byłbym tak optymistyczny, ostatnio na pclabie był wywiad, z którego można wywniosokawać ze wcale nie będzie tak różowo jak się zapowiadało

link: http://blog.pclab.pl/chaostheory/Mantle.Jestem.sceptyczny,261

Ten wywiad to pic na wode. Wydaje wam się że wysoko postawione osoby będą zdradzać tajemnice firmy podrzędnemu pismakowi z polski.

 

Na APU13 pokazali jak Mante sprawuje się na Kaveri vs i7+GT630...

Mantle jest, ale pójdzie w zapomnienie.

 

NVIDIA oferuje CUDA, PhysX oraz inne ciekawe nowinki. Jeśli miałbym coś brać do 2500 zł to tylko NVIDIA. ;)

 

Wszystko liczone jest tak naprawdę na CPU a gier liczonych na GPU można policzyć na palcach jednej ręki niesfornego ciesli.

 

Do tego NV kłamie bo twierdzi na stronie że CoD Ghosts obsługuje Psiks a na pudełku wyraźnie widnieje HAVOK...

 

AMD zapowiedziała już kolejne tytuły które też będą korzystać z Mantle.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...