Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

dziś byłem na policji - wezwano mnie w charakterze świadka, na dosłuchanie. Sprawę prowadzi komenda w Kaliszu, na liście zgłoszeń jest ponad 40 komend w Polsce - więc skala oszustwa nie była mała.

 

Bliższych informacji niestety nie uzyskałem, policjant mówił że sprawa jest w toku i nie może nic ujawniać, ale wszystko jest na dobrej drodze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

jako ze nie sklejono:
Sekretariat Prokuratury Rejonowej w Płocku zawiadamia, że postanowieniem prokuratora z dn.17 grudnia 2013 do akt sprawy 1 Ds. 2534/13 prowadzonej przeciwko Mariuszowi J. podejrzanemu o czyny art. 286 par 1 kk, dołączono akta spraw:

1 Ds. 2040/13 dot. oszustwa internetowego na szkodę Kamila K.

1 Ds. 2532/13 dot. oszustwa internetowego na szkodę Łukasza K.

2 Ds. 979/13 Prokuratury Rejonowej Radom-Zachód w Radomiu dot. oszustwa internetowego na szkodę Michała W.
1 Ds. 2536/13 dot. oszustwa internetowego na szkodę Marcina S.

- celem łącznego prowadzenia pod sygn. akt 1Ds.2534/13.


taka wiadomość w Wigilie do mnie dotarła ;D pozdrowionka ;p

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

a teraz heheszki:

 

jak pisałem, w wigilie dostałem zawiadomienie o sklejeniu kilku spraw w jedną.

 

w sylwestra za to zostało do mnie wysłane powiadomienie, że dochodzenie zostaje zawieszone z uwagi na zaistnienie długotrwałej przeszkody uniemożliwiającej prowadzenie postępowania - na podstawie art. 22 par 1 k.p.k.

 

Oznacza to ni mniej nie więcej, ze p. Phoenix.modd się ukrywa, a nasze biedne i nieopłacone służby nie potrafią go odnaleźć.

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że zawiadomienie takie musi otrzymać również obwiniony :) tu przyjmuje się zasadę dwukrotnego doręczenia listu poleconego - przypadku nieodebrania uznaje się ze osoba została powiadomiona.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie był gość z policji spisać wszystko co wiem na jego temat, bo numer mojego konta widniał na liście jego wpływów w banku :D Jako że nie byłem poszkodowany materialnie - na tym się skończyło. Fajnie przeczytać nowe informacje, jestem również za tym, by wątek został otworzony na nowo :D Ciekawe jak tam ten rzekomy dług darmacza :wariat:

Link to post
Share on other sites

Widzę, że jestem na liście.... trza się będzie przejść na policję i to wyjaśnić żebym czegoś nie dostał o nie stawienie się. Ma ktoś jakiś nr. tel. do prowadzącego tą sprawę?

Prosiłbym na PW.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

dziś dostałem "zawiadomienie o przesłaniu aktu oskarżenia". Sekretariat Prokuratury zawiadamia mnie, ze w dniu dzisiejszym (tj 31.03.2014) został przesłąny do Sądu rejonowego w Płocku Wydział II Karny

-akt oskarżenia

p-ko Mariuszowi Sebastianowi J., oskarżonemu o popełnienie przestępstwa z art 286 par 1 kk.

 

I teraz tak:

jeśli złoże stosowny wniosek, mogę:

1. Być oskarżycielem posiłkowym, art 54 par 1 kpk

2. wytoczyć powództwo cywilne, art 62 kpk

3.jeśli sąd wyda wyrok skazujący i zobowiąże skazanego do naprawienia szkody lub zadośćuczynienia oraz nawiązkę są one traktowane jako orzeczenie co do roszczeń majątkowych 107 par 2 kpk

4. jeśli nie wytoczę cywilnego procesu, mogę, a także może prokurator aż do zakończenia 1 przesłuchania pokrzywdzonego na rozprawie głównej (sic!) złożyć wniosek w o którym mowa w art 46 par 1 kk, czyli o naprawienie wyrządzonej krzywdy w całości lub na części, a także zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

 

o prawach podejrzanego nie będę pisał, bo i po co ;)

Edytowane przez m1k3b
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Wraz ze znajomym zostaliśmy nabrani przez Mariusza J. na 4000 zł. Nadal wyłudza pieniądze.

 

To mój pierwszy post na forum. Czy są jeszcze jakieś otwarte sprawy przeciwko niemu? Dzwoniłem na podany powyżej nr telefonu, aby dowiedzieć, czy po ewentualnym zawiadomieniu przeze mnie o popełnieniu przestępstwa mógłbym się podpiąć po sprawę z Płocka, dostałem informację że sprawa została zakończona/zamknięta. Jaki był jej finał?

 

Proszę o pomoc. Sprawa jest pilna, jutro planuję iść na Policję.

Link to post
Share on other sites

rozmawialiśmy przed chwilą i okazuje się ze phoenix.modd znowu atakuje ;) także strzeżcie się okazji spod znaku feniksa. Jutro dzwonie do prokuratury i jak się czegoś dowiem to dam znać na forum.


oto jakie informacje uzyskałem:

 

wydział 2 karny przekazał sprawę do wydziału 7 karnego. Sprawa jest tam sygnowana numerem 7k169/14 telefon do wydziału karnego nr 7 to 242680125. I teraz najlepsze:

-sąd zdecydował o uchyleniu aresztu podejrzanemu,

-nie można do tej sprawy dołączyć żadnych nowych spraw,

-termin rozprawy nie został wyznaczony, z powodu opóźnień nie są w stanie podać nawet przybliżonego terminu

-o wyznaczeniu terminu rozprawy poszkodowani zostaną powiadomieni listownie.

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, pisałem około czerwca ubiegłego roku post w tym temacie. Dziś zakończyła się rozprawa, oskarżycielem byłem ja rzecz jasna. Pisemko do "Pana" Mariusza J. lada dzień dotrze, będzie miał 7 dni na odwołanie się od decyzji sądu w przeciwnym razie wyrok się uprawomocni.

 

wyrok: zawiasy + naprawienie szkody

 

Dodam, że przebywał on w areszcie śledczym przez jakiś czas przez co moją sprawę odroczono o miesiąc... Miałem nadzieję, że przetransportują go do mojego miasta na dzisiejszą rozprawę i że spotkam się z MJ twarzą w twarz. Niestety zwolniono go z aresztu wcześniej.

 

Jeśli ktoś z czytających posiada aktualny nr telefonu do MJ to prosiłbym o wiadomość,

ewentualnie - Mariuszu J. odezwij się do mnie, wiem że czytasz. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...