Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy ok.2500zł


Recommended Posts

Witam,

Palnowałem wymienić samą grafikę no ale okazyje sie ze jednak nie warto. I lepiej złożyć nowy zestaw.

PRzeznacznie głównie gry.

Obecny

Moj obecny sprzęt..
-GTX460 SE Gigabyte
-AMD Phenom II X4 945
-ASRock 870 extreme3
-Kingston 2 x 2GB 1333MHz KVR133D3N9/2G
-Seagate Barracuda 7200.11
-Pentagram Silent Force PSF-460-P12S

 

Dysk wykorzystam i czy da radę zasilacz?

 

Prosze o propozycje. Kwota ok.2500zł

Link to post
Share on other sites

Drogi autorze, zaproponuje Tobie zestaw, ktory spisze sie wysmienice w twoich kryteriach:

Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ - bardzo wydajny procesor z rodziny haswell, ktory miazdzy KAZDEGO FX.

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/ - plyta glowna, ktora spelnia wszystko co potrzeba.

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical - 8 GB pamieci ram o opoznieniach cl8 oraz 1600mhz, bedzie wystarczajaca iloscia.

Sapphire Radeon R9 270X OC Boost Dual-X 2GB DDR5 256bit (1020/5600) - to jest jakby to powiedziec'' hd 7870'', ktory bedzie wystarczajacy do gier.

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU - zasilacz o duzej mocy jakze i silnej lini +12V, dostarczy wystarczajaco mocy do wszystkich podzespolow.

Zalman Z11 Plus USB 3.0 - bardzo solidnie wykonana obudowa od firmy zalman, ktora posiada mnostwo pozytywnych opini.

Dysku twardego nie dodalem, gdyz takowy posiadasz.

 

Za calosc 2506zl na esc.pl.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czytajac o problemach jakie maja ludzie z tym G43 na cholere nie bralbym tego mobo. Duzo lepszym wyborem jest AsRock Fatal1ty Performance. Zapomniales tez o obudowie i zasilaczu.

. Jezeli to bylo do mnie, to musiales niezauwazyc, ale w Moim zestawie znajduje sie obudowa i zasilacz rowniez...
Link to post
Share on other sites

dadulek  czy Ty nie pomyliłeś płyt głównych z tego co wiem problemy występują jesli już i to tylko dla mnie jeszcze z internetu bo sam z tym faktem się nie spotkałem z modelem MSI Z87-g43 a  LeRoiDuCiel  podał płytę główną MSi B85-g43 z nią tez problemy niby wystepują? Jesli tak podaj linki jak możesz, chętnie poczytam. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

@@LeRoiDuCiel

 

Nie nie nie, ja odpowiadałem do tego posta 

 

A złożyłem taki, co myślicie?

http://www.morele.net/inventory/info/llmznM/

 

@@Breaky83,

 

http://forum.pclab.pl/topic/906695-Temat-zbiorczy-o-problemach-z-MSI-Z87G43/

 

Polecam się zapoznać, jasne, że większość to błachostki, ale skoro  za tą samą kasę możana mieć lepiej to dlaczego pchać się w coś niepewnego? Już same 2 kości UEFI i 8 fazowa sekcja w Fatal1ty vs 1 kość i 6 fazowa sekcja są dobrymi argumentami, żeby tego MSI nie brać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

oczywiście może być inna płyta innego producenta np ASRock

. Podalem Tobie bardzo wydajny zestaw, ktory podola "wszystkiemu" - w granicach rozsadku. Jezeli obawiasz sie plyty glownej od MSI, to wymien go na asrock h87 pro4 ( doplata ok 15-20 zl na esc.pl). Reszte zostawiasz-wszystko zostalo dobrane.
Link to post
Share on other sites

Słuchaj sam bym miał dylemat bo tak na MSI Z87-g43 są te niekorzystne wpisy, ale tak jak mówię ja osobiście się z tym nie spotkałem,    ASRock Fatal1ty H87 Performance to dobra płyta, ale jak byś nie mógł podkrecić procesora (bo intel miał to zablokować) to była by lipa, pozostaje też ASRock Z87 Pro4 na tą płytę narzekań nie ma ma chipset Z87 więc podkręcać można na pewno, więc może skłaniałbym sie ku tej ostatniej opcji. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Tylko ze tak Pro4 jest płytą średnią : brak SLI, brak 2 kości UEFI, 6 fazowe zasilanie. Dokładnie tak samo jak przy  z87 G43. Jak się bawić w z87 to obecnie zostaje seria Extereme, która stoi po ok 500PLN.

Dlatego właśnie Fatal1ty jest świetnym wyborem.

 

 

 

ale jak byś nie mógł podkrecić procesora (bo intel miał to zablokować)
 

 

A kto każe upgrade biosu robić do zablokowanej wersji? Poza tym obecnie wszystko działa a intel na razie nic nie blokuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ASRock Fatal1ty H87 Performance to dobra płyta, ale jak byś nie mógł podkrecić procesora (bo intel miał to zablokować) to była by lipa

 

Tutaj z tego co wiem to na 99% nic nie zostanie zablokowane, jeśli nawet to producenci płyt obejdą nowe mikrokody nowym biosem, a najlepiej podsumował to dadulek 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...