Skocz do zawartości

OC zestawu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Breaky83,

Recommended Posts

Witajcie ;)

Ostatnio otrzymałem od was pomoc na temat SGS4 więc myślę że po odpowiedź udam się po raz kolejny do was ;).Mam pytanko co do mojego zestawu a bardziej płytki głównej.

Mój sprzęt: Gigabyte GTX 770 4GB/12 GB RAM 1600Mhz/I5 2500K/ASUS P8Z77-V LX/HR-O2 Macho/XFX 550W.I moje pytanko jak ta płytka współgra z tym i5 ponieważ w najbliższym czasie mam zamiar go podkręcić tak do 5,1 Ghz.

1 Czy zasilacz wytrzyma obciążenie ?

2.Czy płyta się do tego nadaje ?

3.Czy na tym chłodzeniu uda mi się tyle osiągnąć ?

Odgórnie dzięki za odpowiedzi ;]

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Płyta ASUS P8Z77-V LX ma o ile się nie mylę ma ,gołą" sekcję zasilania. Jest jednak ona pod socket Z77 czyli do podkręcania się nadaje, ale niewielkiego przez niechłodzoną sekcję zasilania. Na 5,1 GHZ nie masz co liczyć taką możliwość daja tylko najlepsze płyty główne na chłodzeniu powietrzem.

1. zasilacz wytrzyma obciażenie

2. płyta tak srednio nadaję się do OC, jesli już to niewielkiego.

3. Na tym chłodzeniu i na tej płycie moim zdaniem nie uda ci się tego osiągnać (5,1 GHZ).

Pozdrawiam :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Nie masz szans na 5.1Ghz 

2. Płyta ma ubogą nie chłodzoną sekcję zasilania co dyskwalifikuje ją z możliwości OC chyba że ją ochłodzisz kupując chłodzenie na sekcję, chipset płyty jak najbardziej nadaje się do OC Z77 ale jak już wspomniałem sekcja zasilania nie ma chłodzenia.

3. Na niewielkie OC możesz sobie pozwolić, ale nie szaleć bo zakatujesz sekcję i wyzionie ducha.

4. Chłodzenie procesora i zasilacz dobre więc powinny sobie radzić z OC ale zależy jakim i jaki egzemplarz procesora trafiłeś.

Link to post
Share on other sites

może i zrobisz 5.1 macho powinien wywietrzyć w budzie, zasilacz da rade, płyta główna też raczej, pytanie czy dana sztuka tyle się da podkręcić, to nie jest jakieś małe OC, nie wiem czy sobie zdajesz sprawe że podbić o niemal 2 ghz procek to nie jest kwestia ustawić w biosie odpowiednie parametry, trzeba jeszcze trafić na selecta by się tyle dał podkręcić jak masz fart to próbuj, jedyne co przemawia za tym to to że to jest sandy, jakby to był ivy albo hsw to bym Cię wykpił że chcesz tyle cisnąć na wiatrowym coolerze w "domowych warunkach"

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Proponuje podkręcać procesor co 100 MHz i sprawdzać stabilność, przy okazji zakupić http://allegro.pl/bezdotykowy-laserowy-termometr-na-podczerwien-hit-i3656961707.html jeśli nie chcesz niespodzianek podczas np testu IntelBurnTest. :menda:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yotomeczek/Intel/1155B/w/CPU_max.png

 

Test dotyczy i7 2600K na 1,35V, jak widać, SB uwielbia mocną sekcje zasilania, sam tego doświadczyłem po zmianie płyty lepszej na gorszą.

Link to post
Share on other sites

a do czego zamierzasz używać procesora, że chcesz zakupić i7? Bo jesli do gier to w zupełności wystarczy i5. Co do płyty głównej do 400 zł proponuję MSI Z77a-g45 tutaj w dobrej cenie  http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g45-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-promocja-459862/  . Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...