Skocz do zawartości

Komputer do 3200zł


Recommended Posts

Witam, jako że jestem nie zbyt doświadczony w tym rejonie jako że od kilku ładnych lat używam tylko laptopów, chcę złożyć komputer pod gaming. Spodziewam się postów typu, użyj opcji szukaj etc. jednak przeglądając tematy nie znalazłem fascynującej mnie odpowiedzi

 

Więc kieruje się do was z pytaniem moi drodzy użytkownicy.

 

Potrzebuję optymalnego złożonego pc do 3200 zł pod gaming. Byłbym bardzo wdzięczny :)

 

Chcę złożyć samą jednostkę centralną bez monitora etc.

Edytowane przez chaway
Link to post
Share on other sites

Oczywiście

 

Co powiecie na takie coś?

 

Karta graficzna: sapphire radeon hd 7870 2gb ddr5 pci-e box


Procesto:Procesor Intel Core i5-4670K (6M Cache, do 3.80 GHz)

Zasilacz:OCZ 750W


Obudowa: ZELMAN Z3 U9


Ramy:2x4GB Kingston 1666MHZ


Tysk Twardy:Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)


Płyta główna:Płyta główna Gigabyte GA-H87-HD3 Socket 1150 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) ATX ( GA-H87-HD3 )

Edytowane przez chaway
Link to post
Share on other sites

Jeśli zadowoliłaby Cię możliwość OC pod 4,1-4,2 GHz to:

 

Intel Core i5-3570 /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

SilentiumPC Fera 2 HE1224

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

Gigabyte Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit (1100/6000)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NSB0 SATA (black)

Zalman Z3 Plus (b/z)

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

 

Razem: 3234zł

Zestaw z możliwością OC przez podniesienie mnożników Turbo, z chłodzeniem na procesor. Kart graficzna trochę ustępująca GTX 770: http://pclab.pl/art55095-7.html . Całość zamknięta w obudowie z 4 wentylatorami w zestawie, z kontrolerem obrotów oraz panelem bocznym z oknem oraz zasilana modularnym zasilaczem.

 

Jeśli natomiast wystarczyłaby Ci możliwość OC pod 4 GHz i brak możliwości wykorzystania gniazda USB 3.0 na froncie obudowy w takim standardzie to można podmienić:

- procesor: Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

- płyta: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/ (nie ma złącza wewnętrznego USB 3.0)

 

w zamian wrzucając GTX 770: MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Razem: 3204zł

 

kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co powiem o tym? W skrócie zestaw BLUEMIKE lepszy. Co do Twojego zestawu autorze to tak. Dałeś procesor, który ogranicza podkręcanie, a płyte główną, która to umożliwia. Gdzie tu sens gdzie logika? SSD 60Gb? Dla mnie to za mało,

a dyski te nie dość, że są mniej wydajne od 120/128GB to jeszcze mniej opłacalne. Kosztem niepotrzebnego ssd zjechałeś do GTX 760 co w grach też będzie na minus. Obudowa i zasilacz to średnie konstrukcje nie jest to może shit i jakieś g... , ale BLUEMIKE dał ci lepsze możliwości. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...