Skocz do zawartości

Szukam monitora 24"+ za ok 800zl


Recommended Posts

Witam

 

Zwracam się do Was panowie z prośbą o podesłanie mi jakiegoś fajnego monitora.

Szukam LCD albo LED i chciałbym coś co będzie miało więcej niż 23 cale. Monitor będzie używany do gier i oglądania filmów. Myślałem o full hd i podłączenie przez hdmi do mojego AMD Radeona hd 6790 (jeśli grafika ma jakieś znaczenie). 

 

Moje pytanie : czy w moim przedziale cenowym tzn. ok.800 zl warto szukać czegoś większego niż 24 cale?

jaki monitor będzie dobry w stosunku jakość/cena w moim budżecie?

 

Myślałem o tym monitorze, ale nie doczytałem że amazon nie wysyla elektroniki poza usa

http://www.amazon.com/BenQ-GW2750HM-27-Inch-LED-lit-Monitor/dp/B007HSKSP0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1382260627&sr=8-1&keywords=BenQ+GW2750HM

Edytowane przez Harleqin
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o gry/filmy to matryca AMVA nada się idealnie, warto wtedy poważnie rozważyć także 27" bo raczej do oglądania nie siedzimy z oczami przy ekranie. W kontekście samych gier raczej polecałbym jakiegoś IPS'a, AMVA jeśli chodzi o gry trochę ustępuje IPS'om(responsywność), ale w kontekście filmów jest już od nich zdecydowanie lepsza.

 

Ten BenQ który podlinkowałeś to model zeszłoroczny, na 2013 wyszła seria GW2x60HM, która wnosi pewne usprawnienia. 

 

Trochę ponad budżet masz kosztującego 900zł(skąpiec) BenQ GW2760HM, który jest bardzo dobry w kontekście gry/filmy/internet.

Moim zdaniem warto dopłacić do BenQ GW2760HS, który obecnie jest chyba najlepszym monitorem do 1000zł w kontekście filmy/gry/internet - kosztuje obecnie ok. 960zł(skąpiec) Różni się od GW2760HM tym, że posiada podświetlenie tzw. "flicker free" - mniej męczy wzrok tak ogólnie. IMO warto dołożyć te 60zł.

 

Jeśli naprawdę nie możesz naciągnąć budżetu to także na AMVA masz BenQ GW2460HM, który kosztuje mniej niż 700zł(skąpiec) i także bardzo dobrze nadaje się do filmów i grania, tylko jest po prostu mniejszy, bo 24".

 

 

Powyższe monitory to jedna rodzina, oparta na tych samych układach i matrycach, różnią się jedynie wielkością. 

 

Model GW2760HM mam u siebie i całkiem niedawno na blogu umieściłem jego miniRecenzję:

Monitor multimedialny na matrycy AMVA - Benq GW2760HM

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. a Twoim zdaniem warto w tej cenie szukać czegoś większego niż? 23-24 całe? Zastanawiałem się też nad http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/4944955_komentarze/#gallery-image-4 ale jednak chcialbym coś większego. Nie jestem ukierunkowany na benq, ale slyszalem ze to solidnie monotory które dają radę w m.inn. w grach. Może rzeczywiście warto zainwestować w mniejszą ale za to lepsza jakościowo matrycę

Link to post
Share on other sites

Ja sporo oglądam filmów(sporo thrillerów i horrorów) i seriali na monitorze, oraz czasem zdarzy mi się kilkugodzinna sesja z BF3, FIFA 12, a ostatnio z Max Payne 3. Przy takim użytkowaniu warto dopłacić do 27". AMVA to wysoki kontrast i głęboka czerń co widać wyraźnie przy oglądaniu filmów wieczorem.

 

Przy takim użytkowaniu także lepiej postawić na AMVA aniżeli na IPS, dlatego polecam BenQ GW2760HS /ew. HM, oraz jeśli nie masz już naprawdę jak dopłacić do 27" to GW2460HM. To są bardzo dobrze wycenione monitory, typowo multimedialne. IPS to już raczej jeśli szukamy monitora stricte do gier. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do samych gier zdecydowanie lepszy jest ten Dell P2414H aniżeli jakiekolwiek twory na AMVA.

 

Im więcej filmów, zwłaszcza wieczorem przy zerowym oświetleniu zewnętrznym tym więcej zyskuje AMVA.(w takich warunkach najbardziej uwidaczniają się wady IPS - niski kontrast i słaba czerń, a AMVA przeciwnie - uwidacznia swoje atuty w postaci kontrastu i czerni)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...