Skocz do zawartości

Cały zestaw do gier i obróbki video [6000 zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dadulek,

Recommended Posts

Witam. Mój stary laptop coraz częściej odmawia posłuszeństwa, więc chcę się rozejrzeć za PC na studia. Oto moje wymagania:

 

  • Zastosowanie komputera: gry (włącznie z nagrywaniem), obróbka video (pakiet Adobe)
  • Maksymalna kwota: 6000 zł, trochę więcej uda się uciułać, ale nie za dużo
  • Których części potrzebuję: wszystko oprócz myszki - buda, monitor, klawiatura
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: W dalekiej przyszłości.
  • Rozdzielczość mojego monitora: Chciałbym 1920x1200
  • Specjalne wymagania: -
  • Części z poprzedniego komputera: myszka
  • Własna propozycja zestawuhttp://www.morele.net/inventory/info/9KBiIq/
  • Inne:

Jeśli chodzi o wielkość monitora, to myślę, że uda się dobrać przynajmniej 23".

 

W proponowanym zestawie nie ma karty graficznej, myślałem nad GTX 780, ale nie wiem, którą dokładnie wybrać.

 

Jeśli macie jakieś lepsze pomysły na napęd, chętnie wysłucham. W temacie klawiatur w ogóle nie mam obeznania, mam nadzieję, że jakiś gracz pomoże. Nie musi być hipermegaprofesjonalna. Najlepiej, jakby miała w miarę mały skok.

 

Link to post
Share on other sites

Złożyłem coś takiego.

Haswell z odblokowanym mnożnikiem oraz płyta główna z chłodzoną sekcją zasilania umożliwiająca OC.

Cooler Macho B&W, który zapewni niższe temperatury co "ulepszy" nagranie gameplay'a.

Dysk SSD zapewniający bardzo przyjemne korzystanie ze środowiska Windows oraz Adobe.

Karta GTX 780 od Gigabyte - jedna z najcichszych i najwydajniejszych chłodzeń.

Obudowa stylowa, wyłożona matami wyciszającymi, z grubej blachy. Bardzo dużo miejsca za tacką płyty.

Można by się pokusić o lepszy zasilacz, z wyższą sprawnością pokroju SF 550W / Fractal Tesla 500W.

 

 

Najlepiej jakby dołożyć kolejne 8GB RAM'u gdy będzie brakowało do Adobe.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli jednak Haswell, no dobrze. Tak myślałem z tym RAM'em, jak będzie potrzeba, to dokupię.

Co do klawiatury, słyszałem, że ta X4 dobrze się sprawdza w grach. Po sprawdzeniu okazuje się, że to membranowa. W sumie to przyzwyczaiłem się do laptopowych membranowych klawiatur... Popytam znajomych, może ktoś ma i mógłbym własnymi palcami sprawdzić, czy mi przypasuje.

Edytowane przez fifiak1001
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak na wstępie napomknę, że proponowanie MSI z87 G43 gaming za ponad 500PLN to jest nieszanowanie czyiś pieniędzy.

 

Od siebie proponuję coś takiego:

 

http://img443.imageshack.us/img443/2192/x5se.jpg

Za mobo wybrałem AsRocka z87 Extereme 4. Kawał porządnego mobo pod Haswella. 12 fazowa sekcja zasilania, 2 kości UEFI świetnie chłodzenie sekcji. Niestety kosztuje 500PLN więc tutaj budżet jest przekroczony o 146PLN. Całość zasilana cichym i sprawdzonym zasilaczem BeQuiet!. Zestaw upakowany w 500R. W zestawie masz dysk SSD i dwa dyski HDD jeden zapis drugi do odczytu.

 

Za generowanie obrazu odpowiada duet 760-tek, obecnie najlepsze rozwiązanie wydajność/cena. Bije 780 o głowę. Jeśli nie jesteś zdecydowany na SLI można zmienić gafę na 780- wtedy za zasilacz wystarczy 530W.

 

Reszta zostaje na monitor.

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

A jak wygląda temat obróbki video ?? Coś na poważnie, czy to tylko forma zabawy ?? Jak na poważnie to polecałbym taki zestawik :

i7 3770K + Macho Black&White

MSi Z77A G45

16GB ddr3 1600 CL9 (2x8GB) Crucial Ballistix

MSi gtx770 2GB TF

SSD 128GB Plextor M5S

HDD 1TB Seagate DM003

DVD-RW LiteOn iHAS122

PSU XFX 550W

Buda Fractal ARC midi R2

LCD DELL U2312HM

razem 5780zł (esc.pl)

 

Pozostaje 220zł na klawkę.

i7 gotowa do OC. Do tego 16GB ramu, z możliwością rozbudowy do 32GB, dysk SSD pod OS i programy, 1TB pod magazyn. GPU od Nvidi z racji lepszego wsparcia ze strony Adobe dla technologi CUDA. Obudowa - w skrócie przewiewna, pojemna i solidna. Zasilacz to legendarny XFX 550W. Troszkę szkoda że zabrakło na gtx780, ale z drugiej strony otrzymujesz dodatkowe 4 wątki, które sporo dają w aplikacjach typu Ae, Pr, Sg, oraz "jakieś tam" szkiełko na matrycy IPS.

Można też zejść z jakości obudowy (SPC Gladius M40 199zł) i wsadzić trochę słabsze, ale tańsze chłodzenie CPU (True Spirit 120 B&W 130zł). Do tego mobo zamienić na MSi Z77A g43. Dzięki takim oszczędnością starczy na MSi gtx780 3GB TF. Za skrzynkę (i7+16GB+gtx780+SSD+HDD) plus monitor Dell U2312HM wychodzi 6019zł (esc.pl), czyli lekko ponad budżet. Pamiętaj że jeszcze klawiaturę chcesz zakupić  ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Giery, które mają problemy z SLI dzielimy na 3 grupy:

 

starsze- nie potrzeba im SLI bo na jednej 760 śmigają aż miło;

nowe- te które na początku maja problemy dostają nowe sterowniki i problemu nie ma;

nowe bez sterowników- jak dasz rade wymienić 5 to będzie dobrze.

 

Generalnie 760SLI jedzie 780 aż piszczy... Ja bym się nie zastanawiał, Ty zrobisz jak zechcesz :)

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

cytując Sn1PeR 

 

Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pldo zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lubpendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z 
usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz 
pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...