Skocz do zawartości

Ciche chłodzenie na e8400


Recommended Posts

Witam! Poszukuję cichego i taniego chłodzenia na mojego e8400 tak aby dało rade puścić go na ~4 ghz przy dość rozsądnych temperaturach. Obudowa jaką posiadam to Cooler Master elite 310, o szerokości 18,5cm. Forum przeglądam dość długo i w oko wpadły mi 2 modele. Są to:

http://allegro.pl/item1011093743_silent ... 2_am3.html

oraz ostatnio wypatrzona "okazja"

http://allegro.pl/item1004679709_scythe ... h_end.html

 

Mam więc oczywiste w tym dziale pytanie, który schładzacz jest lepszy?

Miłe również inne propozycje koniecznie z allegro.pl i w cenie najlepiej nie przekraczającej 80zł.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam mariusz555.

Link to post
Share on other sites

Teraz Hookie będzie polecał wszędzie Fortisa :D

Sam byłem chętny na ten coolerek ale zniechecily mnie te heatpipy i to, że ktos juz go ma na forum i szybciej ode mnie napisze recke :)

Moze sie uda zalatwic Performe za punkty, a jak nie sprowadzą performy to wtedy sie bede dopiero zastanawiał ^^

 

@temat

Dobrym wyborem, jak juz wspominali wyzej, będą Fortis albo Pefroma, ale to już kilka zlotych wiecej kosztuje.

Nie wiem jak z hałasem w wypadku TX3

Link to post
Share on other sites

Dzięki za powyższe rady ale pułap 100zł z wysyłką to naprawdę górna granica (oczywiście łącznie z pastą) :D . Dlatego więc raczej wybór padnie na spartana z racji dobrej pasty dołączonej do zestawu. Prosiłbym więc o jakieś informacje od posiadaczy tego coolera na temat jego kultury pracy i wydajności. Mile widziane również linki do ciekawych artykułów i testów "spartana"

 

Aha jeszcze jedno ważne pytanko o którym zupełnie zapomniałem. Czy ten cooler zmieści się na płytce Gigabyde DS3lr obok pamięci ram OCZ Reaper Heatpipe?

Link to post
Share on other sites

auras dobry, wydajny ale głośny pod obciążeniem, 2400obr/min to słychać(PWM). Lepiej tego performe .

Auras wygląda dość dobrze ale nigdzie nie mogę na niego trafić więc nie znam jego ceny,

a preforma jest za to ok 20 zł za droga. Niestety ale 100zł z wysyłką to na prawde górna granica ^^ . A tak poza tym to wypatrzyłem też ostatnio ARCTIC COOLING Freezer 7, który jest w podobnej cenie co Spartakus, a do tego piszą, że jest od niego cichszy.

 

Nie wiem też czy przypadkiem nie wziąć jakiejś używki na alledrogo.pl.

Np. coś takiego http://allegro.pl/item1014400899_asus_s ... _quad.html co o tym myślicie?? Zastrzegam ze takie cuś pasowało by do mojej obudowy z wentylem 120mm

podświetlanego niebieskimi LEDami. Tu akurat prosze o szybką odpowiedź ponieważ mam chrapkę na tego asusa :D

Link to post
Share on other sites

podaj konto to ci wpłacimy po 1zł i kup tą performe sobie.

Heh, tu mnie zażyłeś ^^ Ale w sumie po głębszym przemyśleniu jestem skłonny dołożyć do tej performy. A takie małe pytanko: ma ją ktoś?, bo nie mogę się doszukać żadnej recki tego coolera więc nie wiem jak stoją tempy i głośność na 1350rpm.

Link to post
Share on other sites

Ok to wybór padł na Zalman Performa, a zna ktoś może jakiś sklep w Krakowie, gdzie można go kupić na miejscu??

Aha odnośnie tej składki mam nadzieje, że nie wzięliście mnie za jakiegoś biedaka czy sknerusa :oops: Po prostu uważam za głupotę wydawać na chłodzenie do procka więcej niż 100zł. Jak dla mnie w tym wypadku lepiej dołożyć to 150zł do lepszego proca niż ładować kase np w Scythe Mugen 2 :)

Link to post
Share on other sites

lepszego proca to masz z krecenia , to jest najwaniejsze - kupisz lepszego i co z tego skoro go niewykrecisz tak jak slabszego ? wowczas masz poprostu lepsza nazwe na procu a nie lepszego proca

 

z kolei uzywanie podkreconego z wyjacym wichrem tez odstrecza od uzywania poządnych ustawien

 

radiator to najwazniejszy element wspolczesnego kompa :) a juz szczegolnie w przypadku E8400

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...