Skocz do zawartości

Jak prawidłowo podkręcić phenoma 965 BE ?


Recommended Posts

Siema 

 

Szukałem trochę informacji na temat podkręcenia tego procesora ale spotkałem się z wieloma różnymi komentarzami, więc chciałbym się was spytać jak najlepiej podkręcić mój procesor, tak aby wszystko ładnie hulało.

 

Moje podzespoły to:

Procesor - AMD Phenom II X4 Black Edition 965  3,40GHz

Chłodzenie  - Fortis HE 1225

Karta graficzna - GeForce GTX 760 OC Gigabyte 2gb
Płyta główna - GA-770T-USB3
Pamięć RAM - GOODRAM DDR3 2x2GB 1333MHz CL9 DIMM
Zasilacz - Seasonic 520W ATX 12V (80 Plus Bronze)   /   Model-M12II-520Bronze
Dysk twardy - SAMSUNG 750GB (HD754JJ)
 
Z tej racji że jestem ( zielony ) w tym temacie, to prosiłbym was o komentarz krok po kroku, co i jak, w co wejść i co nacisnąć. Do ilu podnieść mnożniki itp.
 
Podkręcenie jakie mnie interesuje to 4.00 Ghz  
 
Sorry za kłopot ale byłbym wdzięczny za pomoc. 
Link to post
Share on other sites

procedura jest taka, mnożnik na 20x, i napięcia na około 1,48V, przynajmniej mój się na tych napięciach do 4,0 podkręcał, ale zawsze mozna mu bezpiecznie dać do 1,5 V, o tyle masz dobrze w odblokowanym procku że nie trzeba się bawić ramem i dzielnikiem

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Co do sekcji zasilania to powinna uciagnac OC rzedu 3,8-4GHz pod warunkiem w miare sensownego chlodzenia - jesli nie chcesz bawic sie w radiatorki to chociaz zamontuj nawiew boczny  tak zeby pchal zimne powietrze w okolice sekcji.

 

Ja na takiej plycie:

http://www.appinformatica.com/imf/placas-base-amd-asus-m4a87td-am3-atx-usb-3.0-1g.jpg

( sekcja bez radiatorow )

Mam AMD 956BE do 3,9GHz @ 1,475 V @ 2,8GHz NB.

Z boku dmucha na to 25cm wiatrak @ 500rpm. I temp sekcji mierzona czujnikiem z kontrolera obrtow nie byla wieksza niz 45 stopni  przy 2 godzinnym katowaniem procka OCCT :)

Link to post
Share on other sites

ok. i mam jeszcze parę pytań 

 - jeśli bym kupował te radiatorki to jakie, ile i najlepiej by było jakiś link podesłać :)

 - jak sprawdzić temperaturę sekcji ( jakimś programem ? ) 

 - i jeśli bym podkręcił do 3,8Ghz bez żadnych radiatorków, nawiegów itp.to płyta da radę, bo po tym co mi piszecie to do 4.0Ghz to trochę niebezpiecznie.

 

i możliwe że coś dokupię ale narazie  do ilu podniesione taktowanie będzie w 100% bezpieczne?

Link to post
Share on other sites

Twoja plyta obsluguje :

Phenom II X4 980  3700MHz

 

Takze czysto teoretycznie OC do 3,7GHz powinien byc bezpieczny

 

Do pomiaru temp i regulacji wiatraka mozesz zainwestowac 15zl w cos takiego:

http://allegro.pl/nowy-panel-lcd-modecom-reg-obr-czarny-5-25-wawa-i3686631573.html

 

Ma to 2 termopary ktore mierza temp tam gdzie je umiescim i wyswietlaja wynik na panelu. Przydatna rzecz przy OC.

Oczywiscie jesli chcesz wydac wiecej to sa duzo lepsze kontrolery ;-)

Link to post
Share on other sites

ok. dzięki a powiedzcie mi jeszcze czy mam to przykleić na to co zaznaczyłem czy na coś innego. Tak żeby było dobrze. http://i41.tinypic.com/2ykm3vq.png

i jeszcze ile powinienem kupić tych radiatorków i do ilu GHz będę mógł sobie pozwolić z podkręceniem procka tak żeby nic sie nie sfajczyło ?

Edytowane przez krzysiek1994
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...