Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej.Zastanawiam się nad usługodawcą internetu gdyż mam tp i nie jestem zadowolny.Zastanawiam się nad Netią,Vectrą albo Upc. Mieszkam w  małym miasteczku w okolicach Białymstoku i nie wiem jaki internet byłby najlepszy gdyż słyszałem że mogę nie mieć zasięgu czy będzie mniejsza szybkość itp. Chcę zakupić od 20 Mb/s do 50 Mb/s.

Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę szczerze odradzić Vectrę. Mam od 10 lat, przez jakiś czas było dobrze, ale to co się w ostatnich czasach wyprawia to... to... nie do opisania po prostu. Pomijam fakt że router od nich ma ograniczenie do 2 urządzeń (tak cztery gniazda na kabel, nie mówiąc o wi-fi i takie cuś). Prędkość internetu przy wykupionych 32mb/s wacha się od, uwaga... 2! (nie, to nie silnia) do 25. Idąc dalej, jadą stałych klientów w..., nieistotne, wiadomo w co. Dają lepsze oferty na start, niż po 10 latach. I tak można by jeszcze długo. Wybacz że się na ich temat tak rozpisałem, ale musiałem dać upust swej złości.

Znajomy ma natomiast fotona z netii i się nachwalić nie może. Ile w tym prawdy, nie wiem - tyle co u niego widziałem, faktycznie wszystko zgodnie z umową i ponoć bezproblemowo.

O Upc zdania nie mam żadnego.

To tyle :D Pozdrawiam

Edytowane przez Shadow17
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę szczerze odradzić Vectrę. Mam od 10 lat, przez jakiś czas było dobrze, ale to co się w ostatnich czasach wyprawia to... to... nie do opisania po prostu. Pomijam fakt że router od nich ma ograniczenie do 2 urządzeń (tak cztery gniazda na kabel, nie mówiąc o wi-fi i takie cuś). Prędkość internetu przy wykupionych 32mb/s wacha się od, uwaga... 2! (nie, to nie silnia) do 25. Idąc dalej, jadą stałych klientów w..., nieistotne, wiadomo w co. Dają lepsze oferty na start, niż po 10 latach. I tak można by jeszcze długo. Wybacz że się na ich temat tak rozpisałem, ale musiałem dać upust swej złości.

Znajomy ma natomiast fotona z netii i się nachwalić nie może. Ile w tym prawdy, nie wiem - tyle co u niego widziałem, faktycznie wszystko zgodnie z umową i ponoć bezproblemowo.

O Upc zdania nie mam żadnego.

To tyle :D Pozdrawiam

dzięki :D

Hej.Zastanawiam się nad usługodawcą internetu gdyż mam tp i nie jestem zadowolny.Zastanawiam się nad Netią,Vectrą albo Upc. Mieszkam w  małym miasteczku w okolicach Białymstoku i nie wiem jaki internet byłby najlepszy gdyż słyszałem że mogę nie mieć zasięgu czy będzie mniejsza szybkość itp. Chcę zakupić od 20 Mb/s do 50 Mb/s.

I chcę połączyć internet z kompem i laptopem 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc jeszczę chce wysłuchać innych opini. Wybiorę pewnie Upc albo Netia. Sprawdziłem szybkość :

Netia 50 mb/s za 60 zł

Upc 60 mb/s za 60 zł

narazie mały plusik dla UPC


Proszę o zamknięcie tematu.Problem rozwiązany wybieram Netię gdyż upc w mojej okolicy nie ma zasięgu.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Dzięki za pomoc jeszczę chce wysłuchać innych opini. Wybiorę pewnie Upc albo Netia. Sprawdziłem szybkość :

Netia 50 mb/s za 60 zł

Upc 60 mb/s za 60 zł

narazie mały plusik dla UPC

Proszę o zamknięcie tematu.Problem rozwiązany wybieram Netię gdyż upc w mojej okolicy nie ma zasięgu.

 

Właśnie dowiedziałem się, że Vectra:

nie umożliwia administrowania routerem, nie ma możliwości przekierowania portów.

 

Co do Netii:

netia to firma-śmieć żerująca na zdrowym organiźmie Tp S.A./Orange:

Telefon do TP:

- proszę o internet.

- Nie no, musielibyśmy pobudować centralę a wtedy weszłaby konkurencja...

- Netia?

- yyyyy, nooooooo.....

Telefon do Netii: 

- proszę o internet.

- Nie ma problemu, jaki ma pan numer?

- Nie mam, właśnie dlatego dzwonię.

- AAA, to niech panu TP podciągnie kabel to MY PANU WTEDY ZAŁOŻYMY INTERNET.

 

 

No ale gwoździem jest Vectra z ceną internetu 8-MBit poza promocją : 160PLN

http://www.vectra.pl/repository/vectraFile/06/48/648/Cennik_telewizja_cyfrowa__17042014.pdf

Link to post
Share on other sites

Lepiej przejrzyj oferty pod kątem tego co potrzebujesz. Np jak chcesz postawić stronkę na serwerze u siebie to nie bierz modemu z routerem, gdzie będziesz z każdym urządzeniem stał za NATem. U niektórych dostawców płaci się np 5 zł/m-c za dodatkowy zewnętrzny IP. Ja jak szukałem neta to miałem duży wybór, nawet ludzie przychodzili do domu z ofertami. Warto popatrzeć też jakie gratisy dają, np licencję na antywira bardzo tanio. A licencjonowany antywirus, np z tych lepszych, Gdata, to super sprawa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...