Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czołem forumowicze!

Jest to mój pierwszy post tutaj, więc z przyjemnością witam wszystkich razem i każdego z osobna:) W ramach wstępu napiszę tylko, że mimo iż to mój pierwszy post to jednak forum śledzę dość regularnie i już nie raz służyło mi pomocą :)

 

W najbliższych dniach chciałbym zakupić komputer, a ponieważ jest to spory wydatek zależy mi na opiniach ludzi bardziej zaznajomionych z tematem.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry (bf4, counter strike, starcraft2, dota2...), Internet, filmy na podłączonej plazmie 42''
  • Maksymalna kwota : +/- 5.000
  • Których części potrzebuję : Sam komputer
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, ale umiarkowanie/minimalnie
  • Rozdzielczość mojego monitora : fHD 24'' + TV 42'

http://i44.tinypic.com/24otug3.jpg

Proszę o opinię na temat przedstawionego zestawu. Czy wszystkie komponenty do siebie pasują? Wiem, że zasilacz jest "drogi", ale mam złe wspomnienia z zasilaczami i wiem, że jest to ważny element komputera;) Tym bardziej, że potrzebuję Waszej pomocy w doborze dwóch innych kart, których będe potrzebował:

- karta sieciowa WiFi - najlepiej wewnętrzna (niestety muszę mieć internet na WiFi)
- karta dzwiękowa - korzystam dużo ze Skajpa na słuchawkach, do tego mam podłączone kolumny Edifier R2600, które w połączeniu z TV pozwalają mi oglądać youtube/mecze/filmy w dobrych warunkach.

 

Podsumowując, proszę o opinię na temat mojego zestawu, ze szczególnym uwzględnieniem zasilacza i propozycję dobrej karty sieciowej WiFi i karty muzycznej. Z góry wielkie dzięki:)

Link to post
Share on other sites

Zestaw ogólnie jest ok, tylko wymieniłbym płytę główną na MSI Z77a G45, jest to bardzo dobra płyta, sprawdzona już na rynku, z całkiem dobrą sekcją zasilania, na niej bez problemu podkręcisz ten procesor do około 4,5 GHz.

Dysk SSD jest oparty na kontrolerze SandyForce, z którym było sporo problemów, w tym przypadku pieniądze zaoszczędzone na płycie dołożyłbym chociażby do PLEXTORA M5Pro.

Zasilacz, jest to dobra jednostka aczkolwiek nie opłaclna do takiego sprzętu, tutaj można dać mocne 550W od SuperFlowera, posiada on certyfikat 80+Gold. Zresztą SF to zasilacze z najwyższej półki, a masz go za połowę ceny tego BQ :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie planujesz SLI to tak mocny zasilacz jest stratą kasy. Wspomniany przez przedmówcę SF będzie bardzo dobrym i dużo tańszym rozwiązaniem.

 

Kingston'y nie cierpią na problemy związane z SandForce tak jak miało to miejsce z nośnikami OCZ, ale mimo wszystko lepiej wziąć SSD na mniej awaryjnym kontrolerze. Plextor M5P lub nawet M5S będzie, według mnie, lepszym pomysłem.

 

Budżet masz spory, a ponieważ nie zamierzasz bić rekordów OC to sugerowałbym jednak rozważenie Haswell'a.

 

Jeśli chodzi o kartę dźwiękową to proponowałbym Xonar'a DX. Jeśli brać pod uwagę stosunek cena/jakość jest to propozycja zdecydowanie warta uwagi. Posiadam go od dłuższego czasu i sprawdza się wyśmienicie.


http://www.salurion.pl/product/57845/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/ASUS_Xonar_DX-XD-A.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na 120 GB SSD mam system, Office'a, Photoshop'a, wszystkie smarki i inne tego typu pierdoły. Całość zajmuje niewiele powyżej 30 GB, tak więc bez najmniejszego problemu mieszczą się naraz 3 baaaardzo duże gry. Jak ktoś gra jednocześnie w 10 produkcji to pewnie, że będzie to mało, ale niewielu dorosłych ludzi może sobie pozwolić na taki luksus ze względu na brak czasu.

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites

Kompletnie nie dopłacałbym 400 zł do karty 4 GB .... pod FullHD 2 GB spokojnie wystarczą. 

 

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

LG GH24NSB0 SATA (black)

Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Black

ntel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 256bit (1189/7010)

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Plextor M5S 256GB SATA3 (520/390MB/s)

AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

Fractal Design Tesla R2 800W 80+ Gold

Fractal Design Define XL R2 Black Pearl USB 3.0 (b/z)

 

5085 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Zdecydowanie widziałbym to w ten sposób jak wyżej. Możliwość SLI GTX 770 w przyszłości, SSD 256GB, również wyciszona fabrycznie obudowa tyle że większa i bardziej chłodna pod ewentualne SLI, zasilacz GOLD

 

Jeżeli bez SLI to:

 

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Fractal Design Tesla R2 500W 80+ Gold

MSI Z87-G43 /intel Z87, LGA 1150

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Gigabyte GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 384bit (1006/6008)

 

4985 zł + kody wyżej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O Haswell'a, aczkolwiek nowsza generacja słabiej się kręci i może trafić się słaba sztuka procesora... wtedy o oc można pomarzyć ;)

 

bla bla bla bla bla....

 

Haswell nie kręci się słabiej a OC jest na identycznym poziomie. Prawdą jest że łatwiej tu trafić na gorszą sztukę choć nawet przy bardzo kiepskiej mniej wydajny niż typowy ivy nie będzie.

 

Edit.

Zestaw  jest bardzo dobry choć jeśli chodzi o opcję bez sli to mimo wszystko sugerowałbym trochę mocniejszy zasialacz niż 500W: Tesla R2 650W bądź jeśli modularny to Newton R3 600W a można też rozejrzeć się za jakimś SF np. 550W

 

Przy wyciszonej obudowie jak Define R4 trzeba liczyć się z trochę wyższymi temperaturami.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

 

 

ale niewielu dorosłych ludzi może sobie pozwolić na taki luksus ze względu na brak czasu.

Zapominasz o tych przeszło 13% oficjalnego bezrobocia? Sam oficjalnie nie jestem,a nieoficjalnie jestem bezrobotny :(

Nie bierz czarnej obudowy bo ten kolor jest "lamerski" o kurzu nie wspominając. Fraktal tylko w lodówkowej bieli :)
Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli chodzi o opcję bez sli to mimo wszystko sugerowałbym trochę mocniejszy zasialacz niż 500W

 

468W na +12V spokojnie wystarczy do podkręconego GTX780 i 4670K, pobór prądu w grach będzie wynosił około 350W.  


 

 

Nie bierz czarnej obudowy bo ten kolor jest "lamerski"

 

To jest dopiero argument :roll:  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

468W na +12V spokojnie wystarczy do podkręconego GTX780 i 4670K, pobór prądu w grach będzie wynosił około 350W.  

 

Oczywiście że wystarczy lecz jeśli nie ma się strasznie ograniczonego budżetu i nie liczysz się z każdym groszem to lepiej wstrzelić się w ~50% gdzie sprawność jest najwyższa a i kultura pracy będzie lepsza. Zawsze masz zapas a 650 nawet do ewentualnego SLI na upartego też da rade choć wiadomo.

 

Edit.

Tym bardziej że różnica w przypadku tesli to 50zł

Edytowane przez DyndaS
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

trochę się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że chyba jednak lepszym (ekonomicznie) rozwiązaniem będzie komputer bez możliwości SLI. Wydaje mi się, że powiedzmy za 3 lata łatwiej (wygodniej, ekonomiczniej itp) będzie wymienić kartę graficzną na jakieś nowe monstrum (powiedzmy GTX 970 jeśli będzie taka) niż szukać wtedy drugiej karty GTX 770, która już pewnie nie będzie dostępna.

Podsumowując:

Potrzebuję komputera pod jedną kartę grafiki ale z możliwością dodania dwóch kart wewnętrznych (dźwiękowa i sieciowa WiFi), oczywiście planuję OC, ale w granicach przyzwoitości.

Jestem z Wrocławia i wolę kupić komputer tutaj, żeby nie martwić się, czy kurier rzucał przez cały magazyn moją paczką czy nie.

Stąd do wyboru mam arest.pl i proline.pl. W jednym jak i w drugim nie ma wszystkich wymienionych przez Was części. Oto co zrobiłem w proline, jednak przyznam, że potrzebne są drobne poprawki:

http://s12.postimg.org/a9pfaiw65/zestaw2.jpg

 

Moje prośby:

1) Zestaw musi być z jednego sklepu (z Wrocławskich znam arest lub proline)

2) Płyta główna: potrzebuję dobrą płytę pod OC z jednym slotem na grafikę, z miejscem na kartę wifi i muzyczną.

3) Potrzebuję wyciszonej obudowy, która to wszystko pomieści. Fractal jest super, ale chyba za duży pod jedną kartę graficzną. Cisza komputera jest dla mnie bardzo ważna.

4) Proszę o dobór optymalnego zasilacza, który jest dostępny w danym sklepie, tak aby został lekki zapas mocy (uwzględniając kartę wifi i dźwiękową)

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc:)

Edytowane przez Riposte
Link to post
Share on other sites

Czołem raz jeszcze,

planuję zamówić zestaw w poniedziałek, dlatego potrzebuję jeszcze ostatnich rad.

Złożyłem inny zestaw w areście, http://www.arest.pl/konfiguracja-714650

 

@kajitsu. : nie jestem przekonany do SLI. W przyszłości chyba jednak będę wolał wymienić samą kartę graficzną niż szukać (wtedy już) starego GTX 770.

 

Który zestaw wydaje się ciekawszy? ten z arestu czy jednak ten wyżej z proline?

 

No i ostatnie pytanie, który OS wybrać? win 7 czy jednak win 8.1? Myślę o win 8.1 bo mam telefon lumia 820 (WP8).

 

Proszę o rady, bo np. nie wiem, czy wszystko w zestawie z arestu będzie kompatybilne (zwłaszcza wymiarowo)
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BUMP!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Proszę o szybką ocenę zestawu:

http://www.morele.net/inventory/info/8xNiqg/

 

czy wszystko gra z kompatybilnością? Mam lęk w związku z obudową Z9 PLUS, ponieważ komputer stoi u mnie pod biurkiem i boję się kurzu. Czy możecie zaproponować jakąś alternatywę? Może Gladius M40? http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

Edytowane przez Riposte
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw jak najbardziej ok:) mógłbyś nawet zejść z ceną płyty głównej i zakupić MSI Z77a G45:)

 

 

Co do obudowy Gladius jest spoko;) Tylko jest dość wąski, ale macho B&W się w nim mieści;) A jak dorzucisz wentylatorków tak żeby było ich 6 to w obudowie masz na prawdę ładny przeciąg;)

Link to post
Share on other sites

Z9 Plus jest świetną obudową i nie masz co się obawiać kurzu. Miałem ją przez rok i łapała go nawet trochę mniej niż Fractal.

 

Dopłacanie do pamięci 1866 MHz nie ma żadnego sensu.

 

Jeśli nie planujesz SLI to na dobrą sprawę możesz spokojnie wziąć nawet Z77-G43.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...