Skocz do zawartości

Pomocy ! potrzebuje energooszczędną kartę graficzną


Recommended Posts

Witam!

kupiłem niedawno zestaw komputerowy HP dc7800 z c2d e6750 i zastanawiam się jaką kartę graficzną kupić,jak tam jest zasilacz 365w. A na karcie gma x3100 to sobie nie pogram. zależy mi na energooszczędnej karcie i z 1 slotowym chłodzeniem.

Liczę na szybką pomoc :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1) Podaj dokładnie jaki jest to zasilacz, znajdź gdzieś tabliczkę znamionową i zrób wyraźne zdjęcie lub przepisz co na nim jest napisane.

2) Jak mocna musi być ta grafika? W co chcesz grac i jak często?

3) Jaki budżet?

4) Tylko jednoslotowa wchodzi w grę?

 

Coś się powinno znaleźć.

Link to post
Share on other sites

nie udało mi się zrobię dokładnych zdjęć bo naklejka była za mała przerysowałem schemat na kartkę i zrobiłem zdj :D na drugim zdjęciu widać dlaczego jedno slotowa karta

 

http://img443.imageshack.us/i/zdjcie0276.jpg/

http://img443.imageshack.us/i/zdjcie0269y.jpg/

 

budżet na karta mam max 200zł a chiał bym sobie pograć w l4d2 czy farcry2

Link to post
Share on other sites

skomplikowales cos ten schemat - wydaje sie ze to dno z tej niewyraznej rozpiski mogloby wynikac ze masz 160W dll 12v

ciekawe co torture powie bo czuje sie pogubiony w tym "schemacie"

moze lepiej podaj model zasilacza

 

napewno w cenie niezmiescisz sie z niczym wiecej niz 4670 i to z uzywek allegro

a to i tak kres zasilki

Link to post
Share on other sites

nie znalazłem gdzie pisze model jaki jest zasilacza

przepisze schemat

365w MAX

+5.05v.......+3.33v.......+12v

19A............ 24A..........12A

 

12Vcpu .......-12v.......+5.08Vaux

14.5A..........0.15A..........3A

 

kropek nie ma normalnie

maximum power of 5.08v and 3.33v is 160w

 

4670 jakie ma TPD ?

a morze kupić 4650 ?

Link to post
Share on other sites

ciezko dojsc z tego czy masz 14A czy 12A dla plyty procesora dysko i grafy

- nalezaloby zalozyc ze 13A to max- czyli 160

 

4670 - w normalnym uzytkowaniu 60W

masz zblizona rozpiske w zestawienie gpu

 

nie nie lepiej - zaryzykuj raczej problemow byc niepowinno ewentualnie nie krec jej lub nie podnos napiecia na procesorze ogranicz sie do lekkiego podkrecenia na obnizonym napieciu

 

tak dla swietego spokoju sobie dopowiadam - zalezy od stanu zasilacza jesli jest markowy (niezmieniany po hp) i dosc w pelni sprawny da rade bez problemow

Link to post
Share on other sites

Dlaczego napisałeś, że potrzebujesz 1-slotowe chłodzenie - ze zdjęcia wynika, że 2-slotowe bez problemu ci podejdzie. Ja polecam używanego radzia 3850 (pobiera max 90W) - jest szybszy od 4670 o jakieś 20% i tańszy około 180zł na allegro. Tylko znowu ten zasilacz. Ja na twoim miejscu kupił bym takiego Fortrona 350W za 45zł ostatnio widziałem na allegro + wygrał na aukcji 3850 za jakieś 160zł. Przynajmniej będziesz miał pewność, że nic ci nie rozsadzi :D , bo ja z taką zasiłką to bałbym się jakiejkolwiek gry uruchomić :>

Link to post
Share on other sites

ale bardziej mi chodzi o zasilacz bo ta karta ciągnie max 48w (tak pisze w zestawieniu GPU)

to wydaje mi się ze zasilacz powinien spokojnie dać rade

Ten zasilacz to bomba zegarowa - oszczędzając na nim narażasz na uszkodzenie wszystkie inne podzespoły w kompie.

Link to post
Share on other sites

to jest zasilacz od kompa HP dc7800 na naklejce pisze HP :D

komp ma jakieś 2 lata tylko ze rok leżał w magazynie

To od razu trzeba było tak pisać - firmówka hp lepsza niż jakiś noname, choć są one dobierane pod konkretne modele i dużo mocniejszego sprzętu może nie pociągnąć.

Link to post
Share on other sites

To jest pewnie Delta, oni robią zasilacze dla HP. Więc teoretycznie ~160W dla wszystkiego poza prockiem, ale sam zasilacz na pewno ma jakiś zapas. Radeon 4670 byłby tu akurat, więc ja jestem za tym, żebyś polował na jakiegoś na allegro. Do 200zł wyrwiesz jakiegoś na pewno. 4650 z DDR2 będzie sporo wolniejszy. A Na X3100 nie pograsz w za dużo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...