Skocz do zawartości

drastyczny spadek wydajności procesora


Recommended Posts

Najpierw trzeba sprawdzić czy nie ma wirusów , to że był format nic nie znaczy , zwłaszcza jeśli ma się "darmowego" windowsa.Proponuję na początek pobrać Kaspersky Rescue Disk 10     http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html       wypalić obraz na płycie i przeskanować dysk/dyski przed startem systemu

Link to post
Share on other sites

No wiesz bez tego to może prosić co najwyżej jego

http://m.ocdn.eu/_m/4307178de1d054120286af52d07199ec,4,1.jpg

 

 Jak byś poszedł do lekarza i usiadł naprzeciwko niego  to po twoim 1 poście można takie coś wywnioskować

Panie doktorze jestem chory wylecz mnie pan .Lekarz , dobrze lecze

nie dotcztalem twoje posta tutaj test: http://www.3dmark.com/3dm11/7483665

Link to post
Share on other sites

Na moje nic mu nie jest .Defragmentuj dysk


 

 

dodam jeszcze jedno info kolega wszedl na gta iv i ustawil wszystko na max wszystkie distance render itd i sie komp scial i od tego sie wszystko w sumie zaczeło

Jeżeli w grach coś nie tak to sprawdz czy ci kolega w ustawieniach 3d nie poprzestawiał np na aa x8 itp itd .Ma być domyslnie lub użyj ustawień aplikacji

Link to post
Share on other sites

tutaj w zadnym stopniu nie chodzi o grafikę tylko o użycie CPU przy tych samych procesach co wczesniej. poprostu widze że każdy program bierze dwa razy wiecej procka albo i wiecej bo niby w uzyciu CPU juz jest 40% a komp sie tnie jakby miał te 90% i juz po 24 z 40% robi się 70% przy tych samych programach porpstu zaczynaja z czasem jeszcze wiecej brać.

Link to post
Share on other sites

jak powie że ma nie legalny to pewnie dostanie warna albo upomnienie albo go zjadą forumowicze że ma kupić i dopiero wrócić z pytaniem :D hahahaha także musi powiedzieć że legalny

 

Wcale nie.

Chodzi mi tylko o eliminacje klamstwa - bo to strzelanie sobie stope, a dodatkowo zadne remedium nie pomoze. Z klamcami mozna sie krecic w kolko i 10 lat i nic z tego nie wyniknie, a po co, skoro to tylko strata czasu ?

 

Wiec kolego, ktory usmiecha sie przy "no raczej" dajac tym samym dowod na wcale-nie-taka-znowu-oczywista-oczywistosc, to w TWOIM interesie jest odpisywac jak najdokladniej i prawdziwie, bo inaczej to TY BEDZIESZ MIAL PROBLEM NIEROZWIAZANY. WIec jak to jest z tym systemem ?

 

BTW, ja od siebie moze dodam, ze przez ponad rok myslalem, ze mam oryginalnego Windowsa 7 Ultimate - mialem pudelko, plyte, hologramy, seriale, update'y przez rok.... Dopoki po kilkunastu miesiacach mi nie wyskoczylo na pulpicie, ze system mam nielegalny :) Co sie okazalo - frajer jakis mi sprzedal seriala od MSDNa, ktory dodatkowo byl wyposazony w genialnie dorobiona reszte. Po napisaniu do Microsoftu (maja specjalny program do wymiany takiego pirackiego systemu) i wyslaniu im calego pirata... odeslali mi oryginalny system. Takiego Windowsa jeszcze nie widzialem - w opakowaniu na plytki, jak zwyczajny film. Ale generalnie chodzi o to, ze nawet znawca moze sie naciac (czy mogl, bo Win8 juz inaczej sprzedaja) i przez dlugi czas nie zorientowac, ze ma pirata.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

no z piratebaya

no ale jak masz napisac znawco zainstaluj orginala to wyjdz mi z tego tematu

W jaki sposób chcesz rozwiązać problem jeśli masz "lewy" system , i nie wiesz co  tak naprawdę zostało "wbudowane" przez tego kto tego windowsa preparował (a mógł tam wcisnąć wszystko łącznie z trojanami , wirusami itp).Jeśli jesteś tak biedny że nie stać Cię na legalny system lub jeśli płacenie za coś czego używasz dla swojej wygody jest niezgodne z Twoim światopoglądem to proponuję to:

 

http://www.instalki.pl/systemy-operacyjne/download/Systemy_operacyjne/Windows_8.1_Enterprise.html

 

Zainstaluj i sprawdź czy problem występuje dalej , jeśli nie , to masz odpowiedź , a gdyby problem nie ustąpił to trzeba szukać usterek sprzętowych.Jeśli są inne partycje to sugeruje ich usunięcie łącznie z danymi  żeby mieć pewność że nie ma tam żadnego syfu.

Link to post
Share on other sites

No i po co sie wsciekasz ?

 

Jak masz z piratebaya, to teraz tam sie zglaszaj, ze cos nie dziala, albo ze nie dziala, jak chcesz. Wiesz, co ci powiedza ? Wysmieja cie jeszcze gorzej, niz ty wysmiewasz mnie.

 

Moge sobie wysnuc tylko wnioski, jakie rzeczy teraz twoj system robi w tle, pod twoja bloga nieswiadomosc. Moze sobie uczestniczyc w przekazywaniu informacji sieciowych, a wiec uczestniczyc w rozsylaniu spamu... I TY NAWET O TYM NIE WIESZ. Moze byc bramka posredniczaca we wlamaniach I TY DALEJ O TYM NIE WIESZ. Dziwisz sie jedynie, ze teraz CPU nagle ni stad ni zowad (LOL) zaczal pracowac intensywnie. Ale uwagi zwrocic nie mozna, bo jasnie pan sobie nie zyczy prawdy w oczy ?

 

No wiec nie, ja zwracam uwage: piracki system ZAWSZE bedzie potencjalnym zrodlem KAZDEGO NIEWYTLUMACZONEGO ZACHOWANIA i to jest PUNKT PIERWSZY, podstawowy, jaki nalezy rozpatrywac przy troubleshootingu. Niewazne, czy ci sie taka odpowiedz podoba, czy nie - jest ona (niestety dla ciebie) PRAWDZIWA.

Instaluj triala Enterprise i to jest jedyna droga na sprawdzenie, jak kolega wyzej pisal.

 

P.S.

Czas przejrzec na oczy. Nikt, ale to NIKT nie bedzie lamal systemu tylko po to, by "dobrotliwie" go rozdac biednym i potrzebujacych naiwniakom, jak ty za "free". Zawsze jest jakas "wartosc dodana", tylko ty o tym nic nie wiesz. Ja ci wlasnie otwieram oczy. Mam nadzieje, ze nie logowales sie ze swojego kompa do banku i nie pisales numerow kart...

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

@up W pełni się zgadzam z kolegą jeomaxem. Same systemy mogą być w porządku, ale aktywatory są źródłem wszelkiego syfu (wirusy, trojany i inne). 

Zalecam zainstalować oryginalną, np pożyczoną od kumpla, ale nie aktywować (i tak się nie da. Jeden system jeden PC) Masz legalną wersję 30 dniową i wtedy sprawdź jak to chodzi. A potem szukać oryginału.

Link to post
Share on other sites

wiem że mnie ukrzyżują i że mam gotowe punkty ostrzeżenia jesli nie ban, ale muszę to powiedzieć, systemy pirackie lepiej chodzą niż oryginały, sam sprawdziłem bo miałem crackowany windows 7, owszem kupiłem i już mam legala ale piraciłem jak mnie nie było stać, i powiem że żadne aktywatory nie robiły problemu i śmigało bez upierdliwości typu wymuszone aktualki, także czasem pirat lepszy niż oryhinał

 

Litości. Pomijając promowanie piractwa to zwyczajna nieprawda. Biafra

Link to post
Share on other sites

Wielu ludzi, może nawet wyżej piszących, często jako główny argument podają że sprawdzili (sprzęt, program itp) na własnej skórze stąd wiedzą jak działa itp i ostro negują tych zaprzeczających którzy teoretyzują. W takim przypadku postępują słusznie.

Chcę teraz z czystej ciekawości sprawdzić skąd Wy drodzy koledzy wiecie, że piracki system "musi" mieć pełno syfu ? Sprawdzaliście ? (teraz zobaczymy kto piracił i może mieć rację, a kto teoretyzuje i posuwa dalej ściemy które przeczytał gdzieś w google :P)

Sam kiedyś dość długo miałem styczność z lewym XP i jeżeli jest z pewnego źródła to dobrze wiem, że wcale "nie będzie" mieć w sobie żadnego syfu i może działać odrobinę lepiej.

Przykład: XP sp3 z wyłączonymi zbędnymi usługami, i odchudzony ze zbędnego syfu. Co prawda w normalnym XP musimy sami wyłączyć te usługi i odinstalować, skasować badziew ale jak przyjąć za punkt odniesienia czysty, świeżo zainstalowany system to musi on być szybszy. Będzie to może 0,5% ale będzie.

 

A co do wirusów, równie dobrze można złapać je na benchmarku lub jakimś innym naszym ulubionym portalu, jeśli jakiś wredny osobnik włamie się na serwer i odpowiednio spreparuje stronę lub chociażby poda jakiś niepewny link do czegoś.

Dlatego damovsky, przeskanuj cały komputer jakimś dobrym antywirusem i przeczyść przy pomocy np. Malwarebytes Anti-Malware i przede wszystkim sprawdź dysk twardy w poszukiwaniu badsectorów i ogólnie sprawdź smart dysku.

Zachęcam Cię do zakupienia oryginalnego systemu bo trzeba jakoś wynagradzać ciężko pracujących programistów i innych pośrednich pracowników przyczyniających się do jego powstania. Kradzież własności intelektualnej jest po prostu zła.

Jak nie masz kasy, to zawsze można zainstalować linux.

 

Czas przejrzec na oczy. Nikt, ale to NIKT nie bedzie lamal systemu tylko po to, by "dobrotliwie" go rozdac biednym i potrzebujacych naiwniakom, jak ty za "free". Zawsze jest jakas "wartosc dodana", tylko ty o tym nic nie wiesz. Ja ci wlasnie otwieram oczy. Mam nadzieje, ze nie logowales sie ze swojego kompa do banku i nie pisales numerow kart...

 

Zdziwiłbyś się, w bardzo wielu przypadkach fun i satysfakcja wystarczy ;). Czy ty poświęcasz swoje godziny pomagając ludziom z bmk dla swojej satysfakcji, czy masz za to wynagrodzenie ?

Taki linux również obala twoją teorię odnośnie pracy za darmo, w jego powstanie ludzie wkładają duuuuuuuuuuuużo więcej pracy i czasu niż taki przykładowy cracker w złamanie systemu windows a też nikt im nie płaci.

 

 

Damovsky, tak szczerze to pewnie teraz już prawie nikt Ci tutaj nie pomoże bo problem bezpośrednio dotyczy oprogramowania nabytego nielegalnie i lepiej pytaj tam skąd nabyłeś system lub na innych podobnego typu portalach.

Link to post
Share on other sites

A czym niby rozni sie taki pirat od legalnej wersji?

W domu mam 3 komputery na ktorych 1 jest legalny (kupiony w sklepie) i 2 pobrane z msaa (o ile dobrze pamietam nazwe) gdy jeszcze studiowalem, ktore po roku zaczelo uwazac za piraty. Jakos roznicy nie widze.

Z reszta z tego co widze do wiekszosc jest wlasnie pobierana z msaa i do tego dorzucany jest jakis lewy klucz, wiec co moze byc nie tak z takim systemem skoro jest pobrany prosto od MS?

Link to post
Share on other sites

@jeomax.co.uk

Głównym problemem jest to, że nie wiesz po co dane osoby/grupy łamią zabezpieczenia. Dopóki tego nie zrozumiesz to możesz sobie pisać takie głupoty. Prawda jest taka, że robią m.in. to dla satysfakcji. Nie dla zarobku. Fakt są jacyś goście, którzy wrzucają pseudo cracki czy zawirusowane oprogramowanie. Jednak jeśli pobiera się z pewnego źródła to na to nie ma szans. Jak goście robiąc cracka do np. BF4 potem zarabiają na tym w jakiś sposób? Ja myślę poprawnie, problemem jest, że nie robisz tego ty. Opowiadasz zasłyszane bajki. Nie propaguje piractwa, jednak jestem przeciwny wciskaniu kitu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...