Skocz do zawartości

AMD phenon II 4x3,4 OC 4x4 krecic dalej?


Recommended Posts

Wczorajszego dnia 1 raz podkrecałem procesor udało sie bez problemu do 4ghz zmieniłem w biosie mnoznik na 19x i Szyna z 200 na 215 po 30minutowym tescie max temp to 57stopni w 100% stresie w OCCT a gdy 0% użycia to 38stopni krecić dalej czy nie ma sensu bo nic to nie da?np szyne dac z 215 na 230?i mnoznik 20x?bo komputer wogołe nie odczuł tego podkrecenia na 4ghz w sensie ciepła czy kopa

 

 

 

 

 

 

 

Komputer

CPU AMD phenon II 4x3,4 OC 4x4 +chłodzenie Silientium PC Fera Pro 1224HE

4GRam ddr 3 1333mhz

GTX560SE 1GDDR5

Gigabyte GA970A-D3

Chieftec 500W

Win7 64

Coolermaster430 obudowa z 2x wiatrakiem

Link to post
Share on other sites

Napisz jakiego przyrostu oczekujesz wydajności i jak chcesz go wykorzystać. Bo jak na razie to procesor pokroju Phenom II 965BE wystarcza spokojnie do każdej gry z taktowaniem na poziomie 3,8 GHz, no chyba że masz bałagan z systemem albo niesprawne jakieś komponenty ........... albo zwyczajnie słabą kartę graficzną, bo na obecny moment GTX560SE to nie jest mocarz, ona jest tylko ciut szybsza od GTX460 - taka wydajność karty jest niewystarczająca jeżeli chcesz pograć w nowe gry z DX11.

Link to post
Share on other sites

GTX560SE to nie jest mocarz, ona jest tylko ciut szybsza od GTX460

coś Ci sie pomieszało, jak GTX560SE to kastrat, a GTX460 1GB@900MHz nadal daję rade w nowych grach, tak taktowana jest na poziomie HD6870, a czasem nawet wyżej

Edytowane przez Krychu.
Link to post
Share on other sites

Z 1000zł to już można zaszaleć :) a phenom x4 już robi się za słaby na obecne gry.

 

IMO: płytę + procesor sprzedać na allegro - koło 400zł powinieneś dostać,

Za 1400zł możesz kupić:

 - Intel Core i3-4130 3,4 GHz + mobo b85 + Gigabyte Radeon R9 270X 2GB,

 - używany i5 z allegro itp itd.

 

A jak chcesz tylko kartę kupić to do tego procka max gtx660, hd7870  - kosztują koło 600zł

Link to post
Share on other sites

@maszek7

 

Do tego phenoma nie warto dawać lepszej karty niż Radka 7870, gtx'a 660. Chociaż u mnie radek 7870 nieraz się "nudził". A o fullhd na wymaksowanych detalach możesz zapomnieć, do tego niestety wymagana jest zmiana platformy lub (choć nie polecam tego rozwiązania) wymiana proca na Fx'a.

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

@maszek7

Bo jest znacznie mniej wydajny niż przykładowo i5 3350p, btw. co ci da wykręcenie tych 8 "rdzeni" skoro obecnie gry wykorzystują maksymalnie 2-4 wątki. A fx 8150 to wg. mnie gniot (bez urazy dla posiadaczy tego cepa), ale jeśli chcesz koniecznie od Amd proponuje ci odświeżoną wersje fx'a, 8320 i ew. podkręcić (jeśli tylko posiadasz rewizje płyty 1.3 zwyż).

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Stałem przed takim dylematem jak Ty, tylko ja zmieniam z Gtx275.

Kupiłem MSI Gtx660 Gaming, jutro ma do mnie przyjść. 

CPU (Phenom II)mam ustawione na 3,7 GHz. Mogę ustawić na 4Ghz i przetestuję w jakimś benchmarku jak chcesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...