Skocz do zawartości

Router, ograniczanie łącza, neostrada, stały ping w grach, do 300zł


Recommended Posts

Witam chciałbym kupić router do neostrady 6mb obecnie posiadam linksys wag200g o to specyfikacja mojego łacza

DSL Status: Connected DSL Modulation Mode: ADSL2+ DSL Path Mode: Interleaved Downstream Rate: 7451 kbps Upstream Rate: 639 kbps Downstream Margin: 16 db Upstream Margin: 21 db Downstream Line Attenuation: 32 db Upstream Line Attenuation: 7.5 db Downstream Transmit Power: 12 db Upstream Transmit Power: 21 db

Router musi posiadać WiFi możliwość ograniczenia łacza dla danego urządzenia gniazda RJ45 min 2 stały ping w grach internetowych cena to max 300zł. Prosiłbym o jakies propozycje najlepiej z wyjaśnieniem dlaczego akurat ten.

Link to post
Share on other sites

Tp-link td-8816 w trybie bridge + mikrotik 751g-2hnd (jezeli nie potrzebujesz gigabitowego switcha to wersja u) - miescisz sie w 300pln

 

Z konfiguracja troszke sie pobawisz, ale gwarantuje ci ze bedziesz zadowolony.

Acha, zapomnialem uzasadnienia - no duzo wyzsza klasa sprzetu niz tplinki, i inne popularne routerki. RouterOS - duzo lepiej zoptynalizowany nawet od dd-wrt/open wrt i duzo bardziej zaawansowany. Podstawowa konfiguracja nie sprawi problemow, jezeli chodzi o przekierowanie portow to jest masa poradnikow krok po kroku :)

Link to post
Share on other sites

No to Draytek tylko :D bardzo malo jest rozwiazań zintegrowanych działających dobrze...

 

np. do zintegrowanych modem/router/ap nie ma prawie alternatywnego oprogramowania, a do router/ap jest? (przykładem jest tp-link, wejdz na dd-wrt supported devices).

 

Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Ale ja nie znam np. ograniczenia pasma które by działało poza takim w dd-wrt/open wrt lub w mikrotiku. Oczywiscie chodzi mi o sprzet do 300.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

To się podepnę i do tego tematu. Posiadam Linsys WAG54G2 i  poszukuję czegoś dobrego co ogarnie po WiFi drukarkę 3 komputery i 4 telefony, generalnie obecny przy większej ilości urządzeń dławi się i restartuje, do tego nie trzyma parametrów po wifi. Coś co mnie interesuje to dobry zasięg sieci, nie mam możliwości podłączenia niczego po kablu, wszystko leci w eterze. I jeśli jeszcze jest w stanie ogarnąć kable neostradowe :) mogę podać parametry linii dla zainteresowanych :D

Edytowane przez belker
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...