Skocz do zawartości

be Quite! czy się opłaca?


Recommended Posts

W przyszłym tygodniu zamierzam dokonać zakupu zasilacza. Po przejrzeniu masy artykułów, testów, recenzji na youtube itp., postanowiłem zainwestować w coś przyszłościowego i dobrze wykonanego.

 

Chcę zasięgnąć opinii na forum benchmarku, czy nie mylę się w swoich przekonaniach. Czy zakup zasilacza fimry be quite! Dark Pro 10 650W będzie dobrą iwenstycją? Zaznaczam, że chcę również wymienić płytę główną, procesor w technologii intel haswell oraz ram.

Link to post
Share on other sites

Generalnie strasznie drogi ten bQ!, choć to fantastyczny zasilacz, jednak sporo taniej masz Super Flower Golden Green PRO 650W, wystarczy z palcem w nosie  :)

Dzięks za podpowiedź z tym zasilaczem. Muszę poczytać o nim. Zastanawiałem się również nad Thermaltake... Wydaje mi się, że ważna jest równiez gwarancja i dobre wsparcie serwisowe. Z be quite! z tego co widziałem, nie ma żadnego problemu. Dobra stronka, kontakt, gwarancja.

Link to post
Share on other sites

Ułatwię Ci trochę wybór i trochę o nich napiszę.

 

Golden King, Newton, P660 - sprawność 80+ Platinum, reszta 80+ Gold.

Zasilacze FD Newton, SF Golden King i Seasonic serii X i Platinum to konstrukcje chłodzone półpasywnie.

Wszystkie z podanych zasilaczy to świetne konstrukcje, oczywiście każdy oparty jest na przetwornicy DC-DC. W Kwiatkach, Seasonic'ach i FD Newton (ale w nim również można znaleźć CapXon'y) zastosowano kondensatory Nippon. Osobiście kupiłbym Seasonic X-650 lub FD Newton R3. ;)

 

Jako mały bonus dam linka do konstrukcji całkowicie pasywnej - http://proline.pl/?p=SEA+PLATINUM-520FL2

 

 

 

PS Co do filmiku. 

 

http://i1.celebixy.pl/e2b0388d01d292ee5538948068bf56b0309691cb/5998_5d28_480-gif

 

Dodam tylko, ze to nie ja mam taki gust muzyczny. :P

 

 

Link to post
Share on other sites

BeQuiet ma świetne wsparcie dystrybutora. Dodatkowe kable wraz z kurierem za free.

 

Edit. Nie wiem jak teraz ale kiedyś czytałem w instrukcji czy czymś tego typu od mojego Dark Power Pro P8 że przy serii straight and dark power jest specjalny rodzaj gwarancji przez rok czy dwa. Jeśli zasilacz padnie przysyłają Ci zamiennik w postaci takiego samego zasilacza bądź lepszego na czas procedury gwarancyjnej.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

BeQuiet ma świetne wsparcie dystrybutora. Dodatkowe kable wraz z kurierem za free.

 

Edit. Nie wiem jak teraz ale kiedyś czytałem w instrukcji czy czymś tego typu od mojego Dark Power Pro P8 że przy serii straight and dark power jest specjalny rodzaj gwarancji przez rok czy dwa. Jeśli zasilacz padnie przysyłają Ci zamiennik w postaci takiego samego zasilacza bądź lepszego na czas procedury gwarancyjnej.

 

thx DyndaS :) Ja doskonale zdaje sobie sprawę, że Seasonic jest bardzo dobry, wręcz doskonały i nie zamierzam się spierać z ekspertami. Tycha fajnie mi doradził :) , co wybrać, ale ja mam cholerne szczęście do zakupów; szczególnie komputerowych, że nawet jakbym kupił najlepszej klasy podzespół zawsze mi się trafi jednostka uszkodzona/z awarią itp., dlatego zależy mi na bardzo dobrym serwisie i kontakcie z firmą. Zauważyłem, że Seasonic niestety nie ma takiego wsparcia :( :(

A ja się tak zapytam... Poważnie kupujesz 4771 i do tego płyte na Z87 za 900zł? Do procka z zablokowanym mnożnikiem? Serio?

 

Wybaczcie offtop ale po prostu musiałem zapytać.

 

Tak, inwestuje w tego typu konfigurację ze względu na późniejszy rozwój całego komputera. Nie nastawiam się na jednorazowe kupno, gdzie za 2 lata nic nie będę mógł zrobić z komputerem tylko standardowo dokupic ramu...

Link to post
Share on other sites

Wszystko to co podał Ci Tycha to bardzo dobre zasilacze i nie da się tego ukryć.

 

PS. Do mojego zasilacza dostałem  2 dodatkowe zestawy kabli wraz sieciowym opaskami itp (chciałem tylko kilka wyszczególnionych ale wysyłali komplet  :rotfl: ). + EPS12V 8-pin od serii P10 który akurat na szczęście pasuje do P8 i jest dłuższy dzięki czemu mogłem poprowadzić go za tacką w mojej arc midi.

Nie zapłaciłem za to ani gorsza nawet w przypadku gdy po gwarancji było :)

Link to post
Share on other sites

Plyta za 900 zł. to bezsens, jaki "rozwój w przyszłości" masz na myśli? Kup tańsze Mobo i procesor z "K" i wtedy odczujesz różnicę w wydajności. ;)

 

PS Seasonic też nie jest doskonały. Sporo się mówi o piszczących cewkach w tych zasilaczach. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale kupno zablokowanego i7-4771 wraz z tak przepłaconą płytą absolutnie nijak się ma do tego o czym piszesz

 

 

Tak, inwestuje w tego typu konfigurację ze względu na późniejszy rozwój całego komputera. Nie nastawiam się na jednorazowe kupno, gdzie za 2 lata nic nie będę mógł zrobić z komputerem tylko standardowo dokupic ramu...

 

Biorąc z87-deluxe i zablokowany 4771 masz ręce w nocniku. Jedyny lepszy procesor kompatybilny z tą płytą to 4770K - który możesz zakupić już teraz bez marnowania kasy.

 

Płyta sama w sobie jest również przepłacona. Ba, nawet maximus VI Hero jest od niej tańszy o 200zł, a użytkowo jej nie ustępuje niczym, nie mówiąc tutaj o modelach Z87X-D3H, czy Z87 Extreme4 kosztujących nieco ponad 500zł, a jednocześnie zapewniających kompletną funkcjonalność.

 

Zaoszczędzone drobniaki można w ten sposób wykorzystać na zakup chłodzenia (konieczne w przypadku i7 haswell), itp.

Edytowane przez walker15130
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o procesor to odsyłam do:

 

1. http://ark.intel.com/pl/products/77656/Intel-Core-i7-4771-Processor-8M-Cache-up-to-3_90-GHz

2. http://ark.intel.com/products/75123

 

natomiast płyta główna i różnice wynikające z odmiennych modeli są zamieszczone na stronie producenta. Nie będę się rozpisywał bardzo szczegółowo na temat określonych funkcji jakie spełnia ten czy inny model.

Poczytam jeszcze na temat zasilaczy. Dzięki wszystkim za linki i rady :)

Link to post
Share on other sites

Słuchaj. Zadaniem pomagających, oprócz doradzania, jest wybijanie z głowy głupich pomysłów.

Do twojego procesora spokojnie wystarczy MSI Z77-G43 (http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g43-lga1150-intel-z87-4xddr3-vga-gblan-atx-z87-g43-haswell-581869/), a nawet B85-G43 (http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/). Chcesz dopłacać kilkaset złotych za jakieś funkcje, których pewnie nie wykorzystasz?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...