Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam zamiar kupic CAL'e ze wzgledu na ich dobre opinie i ogolnie brzmienie dosc dobrej jakosci jak w tej cenie (przesluchiwalem je). Nie mam jednak karty dzwiekowej i tutaj pojawia sie moje pytanie, czy jest sens zakupu Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 PRO zamiast wewnetrznej. Za najwiekszy + zewnetrznego creativa uznaje pokretlo do regulacji glosnosci, gdyz bedzie to dla mnie niesamowicie wygodne. Z checia dowiem sie tez, czy znacie jakies inne zewnetrzne karty podobnej jakosci za niewygorowane pieniadze, lub czy jest moze mozliwosc dodania samego regulatora glosnosci przy sluchawkach bez pogarszania ich jakosci dzwieku.

Link to post
Share on other sites

Zalezy mi na manualnej regulacji glosnosci, a nie z poziomu windowsa, wiec raczej zewnetrzna bedzie lepsza (krojenie przewodow i wstawianie potencjometra chyba na lepsze nie wyjdzie). Brzmieniowo cudow nie oczekuje, jedynie chce uniknac przesadzonych tonow wysokich, a po przesiadce z integry chyba wszystko bedzie lepsze :)

Link to post
Share on other sites

jeśli możesz to się wstrzymaj z kupnem karty, dozbieraj na coś lepszego.CAL to wybredne słuchawki, a ten X-Fi, nie dość, że za bardzo nie pasuje brzmieniowo do Aurvan, to w dodatku jakoscią dźwięku nie grzeszy. Aczkolwiek do grania może być, do muzyki już nie za bardzo.  Polecam droższe rozwiązanie, alby trochę od odmulić te słuchawki poprzez kupno Xonar U7, albo Prodigy Cube, oba po 300zł.

 

tez nic nie pisałeś o przeznaczeniu,a mało o preferencjach.

Link to post
Share on other sites

Nie pisalem, poniewaz nie biore razej pod uwage zadnych innych sluchawek. Przesluchiwalem je podpiete pod telefon i dzwiek mi nawet odpowiadal. O karcie myslalem, zeby dac im troche wiekszego kopa, ale i tak na poczatek zakupie raczej same i zobacze co zdzialaja z integra.

Sluchawki beda sluzyly glownie do muzyki metal/reggae, ale lubie jak sluchawki potrafia wydac z siebie potezny bas (stad pomysl o czyms wiecej niz integra). Bede uzywal ich tez do Team Speak'a dosc czesto, ale jesli chodzi o wygode, to jest ok i czasem do jakiejs gierki.

Link to post
Share on other sites

potężny bas w CAL ? to nie te słuchawki, czegoś takiego tam raczej nie znajdziesz.Na standardowym przewodzie ich bas jest raczej bardziej rozlazły jak mocny , mnie to nawet trochę męczyło , recabling trochę pomógł, stal się przez to "bardziej zwarty"  Nowy układ spora da, na integrze grają słabo( w sensie dużo nie pokazują), wiem, bo miałem, co z resztą nie tylko ja wygłaszam takową opinię. 

Link to post
Share on other sites

Tak właściwie to jakie słuchawki są warte polecenia do muzyki elektronicznej? Cale są zbyt mulate, a znajomy potrzebuje słuchawek i sam nie wiem co mu doradzić. Może te superluxy?

czy są mulate ? jak się je podłączy pod jasne źródło wówczas, aż tak złe nie jest.  HD330 są naprawdę spoko do elektroniki, ciepłe brzmienie, dobry bas.

A mógłbyś polecić mi jakieś źródło do tych superluxow za w miarę rozsądne pieniądze? Jestem zielony w temacie.

czyli dokładnie ile ?

Link to post
Share on other sites

poczytaj o AudioTrak Prodigy Cube oraz Xonar U7. Jedna trochę zimna w brzmieniu( wina tej kostki -OPA 2134), druga  inaczej się prezentuje barwę z nieco ucięta górą. Gdybym miał wybrać jedno z nich to raczej Cube.

 

w przypadku CUbe warto oampa zmienić (od 15zł do 50zł)  poprawi trochę dźwięk.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć, pozwolę sobie odkopać i wrócić do tematu słuchawek CAL - jeśli ktoś już je ma (bo naczytał się, że fajne), a nie przepada za dominacją wysokich tonów, to czy jakaś niedroga karta (Xonar DG, DGX, ew. DS - czy ew. jakiś Creative w cenie 100-200 zł) coś tu pomoże? Głośność na integrze jest dla mnie wystarczająca, tylko za wysoko...  (najgorsze, że potrafią nawet wokal podnieść do góry).

 

I jeszcze jedna sprawa (może głupie pytanie, ale jestem na etapie zakupu kompa i rozważam różne opcje), a mianowicie czy nowe, bardziej rozbudowane układy audio z płyt głównych (zwykle Realtek ALC 1150 ze wzmacniaczem słuchawkowym), np. Audio Boost z MSI albo Purity Sound z AsRocka mogą konkurować z najtańszymi Xonarami, czy to nadal zupełnie inna jakość?

Bo niby jeśli różnicy nie będzie, to można zamiast dokupywać tanią dźwiękówkę, wziąć lepszą płytę..

Link to post
Share on other sites
CAL - jeśli ktoś już je ma (bo naczytał się, że fajne), a nie przepada za dominacją wysokich tonów, to czy jakaś niedroga karta (Xonar DG, DGX, ew. DS - czy ew. jakiś Creative w cenie 100-200 zł) coś tu pomoże? Głośność na integrze jest dla mnie wystarczająca, tylko za wysoko... (najgorsze, że potrafią nawet wokal podnieść do góry).

dziwna sytuacja, bo CAL maja trochę w pewnych rejestrach ciemnawą górę.Xonary grają jasno.Jaka integra ? Ja myślę, że to wina zintegrowanego układu i może tez materiału osłuchowego.

Bo niby jeśli różnicy nie będzie, to można zamiast dokupywać tanią dźwiękówkę, wziąć lepszą płytę..

to już lepiej DACa kupić, np ODAC o neutralnym brzmieniu.

 

 

I jeszcze jedna sprawa (może głupie pytanie, ale jestem na etapie zakupu kompa i rozważam różne opcje), a mianowicie czy nowe, bardziej rozbudowane układy audio z płyt głównych (zwykle Realtek ALC 1150 ze wzmacniaczem słuchawkowym), np. Audio Boost z MSI albo Purity Sound z AsRocka mogą konkurować z najtańszymi Xonarami, czy to nadal zupełnie inna jakość?

z DX raczej nie , a co do DG to ciężko ocenić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...