Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zależy mi na cichej pracy dysku twardego ale nie koniecznie na rezygnacji z osiągów, dyski 5400 powinny być przynajmniej teoretycznie cichsze, a jak będzie z ich wydajnością ? A może 7200 najlepsze modele, powiedzmy jak F3 są porównywalnie ciche i nie warto się nawet dyskami 5400 interesować ?

Link to post
Share on other sites

Jest to strata proporcjonalna do obrotów - przynajmniej w przypadku Samsunga F3 a F2EG/F3EG. Jest to 75% wydajności - F3 ~120MB/s, a F3EG ~90MB/s. Nawet sam jestem zaskoczony, że to aż tak liniowo się zmienia. Sam mam dwa dyski 5400 i jak dla mnie ich udział w wyciszaniu komputera jest nieoceniony. F3 może jest cichy, ale jednak do 5400 mu daleko. Ja wychodzę z założenia, że te dodatkowe 30MB/s nie będzie tak zauważalne i potrzebne, jak cisza, którą mam zawsze i za każdym razem z niej "korzystam".

Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc to tego nie wiemy. Sam robiłem małe dochodzenie, żeby tego się dowiedzieć i nic. Jeden i drugi ma zbliżone osiągi, ten sam poziom hałasu itd. Podejrzewam, że Samsung zmienił nazwę F2EG na F3EG, gdy miał dopracowaną wersję 7200 -> F3. Tak, żeby była cała seria F3 pod jedną nazwą. F2EG wyszedł jakiś czas wcześniej. Ale skoro F3EG ma wyższy numer, to wybrałbym jego. No chyba, że cena dużo wyższa.

Link to post
Share on other sites

testow full w sieci - w przyblizeniu tak samo jak u samsunga

z jednym czym sie musisz liczyc przy zakupie jedno talerzowego o dwu glowicach to to ze jednoczesny odczyt/zapis nie jest tak sprawny ale niestety cos za cos albo cisza albo wydajnosc we wszystkich segmentach

Link to post
Share on other sites

czytałem opinię o EcoGreen Samsunga, że lubią zwalniać pracę... taki dziwny system oszczędzania energii ^^ Ja bym takiego nie kupił, różnica w zużyciu prądu może wynosić 2-3W, cena nie wiem, ale wydajność jest mocno ograniczona. Jedyny + to ten, że może odrobinkę ciszej pracować

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...