Skocz do zawartości

Q6600 do nowych gier :)


Recommended Posts

Wiesz, co ?

 

Jak mialem 2xGTX 460 w SLI (i procesor i5-2300 @2.8), to w BFa3 tez cialem na ustawieniach prawie najwyzszych (czesc Ultra, czesc wysokie) w 60FPS, bo to jest moj wymog do grania. I chodzilo ladnie.

 

Az se wlaczylem online. Wtedy szlag wszystko trafil, framedropy do 45FPS, generalnie na duzych mapach (64 ludzi) typu Granica Kaspijska sie grac z nimi nie dalo, musialem obnizyc. Potem wymienilem karte na 660Ti, z nia wszystko jest lepiej, ale wciaz nie Ultra na online, niestety, pomimo ze procesor wymieniony na i5-2550K (3.4, jak i podkrecony na 4.5). Nie mam stalych 60FPS, chyba ze zrezygnowalbym z AAx4, a tego robic nie chce.

 

Wiec wiesz - offline to sobie mozna gierki prezentowac i byc dumnym, a po sesji online mozna milczec w samotnosci w ciemnym kacie ;-) Poza tym takie prezentacje na YT se mozna w tylek wsadzic, bo dopoki nie zrobia filmikow w 60FPS i wiecej, to wszystko jest scinane i w ten sposob dobry gracz nie zawsze widzi, co normalnie na monitorze 60Hz wychwyci.

Na koniec zostaja jeszcze preferencje poszczegolnych graczy - jeden widzi roznice 30/60FPS, inny nie. Jeden lubi AAx4, innemu to wali. Jeden zauwazy framedropa (stuttering), inny powie, ze mozg mu nic nie wychwycil.

 

Tak wiec Twoje zalozenie, ze "wszyscy sadzacy" moga sobie patrzec na ten filmik jest bledne, bo jeden powie "łał", a inny bedzie sie patrzec litosciwie na meczarnie quada. Zuypelnie tak samo, jak reklamy TV 100 Hz puszczane w telewizji (LOL)...

Link to post
Share on other sites

Wiesz, co ?

 

Jak mialem 2xGTX 460 w SLI (i procesor i5-2300 @2.8), to w BFa3 tez cialem na ustawieniach prawie najwyzszych (czesc Ultra, czesc wysokie) w 60FPS, bo to jest moj wymog do grania. I chodzilo ladnie.

 

Az se wlaczylem online. Wtedy szlag wszystko trafil, framedropy do 45FPS, generalnie na duzych mapach (64 ludzi) typu Granica Kaspijska sie grac z nimi nie dalo, musialem obnizyc. Potem wymienilem karte na 660Ti, z nia wszystko jest lepiej, ale wciaz nie Ultra na online, niestety, pomimo ze procesor wymieniony na i5-2550K (3.4, jak i podkrecony na 4.5). Nie mam stalych 60FPS, chyba ze zrezygnowalbym z AAx4, a tego robic nie chce.

 

Wiec wiesz - offline to sobie mozna gierki prezentowac i byc dumnym, a po sesji online mozna milczec w samotnosci w ciemnym kacie ;-) Poza tym takie prezentacje na YT se mozna w tylek wsadzic, bo dopoki nie zrobia filmikow w 60FPS i wiecej, to wszystko jest scinane i w ten sposob dobry gracz nie zawsze widzi, co normalnie na monitorze 60Hz wychwyci.

Na koniec zostaja jeszcze preferencje poszczegolnych graczy - jeden widzi roznice 30/60FPS, inny nie. Jeden lubi AAx4, innemu to wali. Jeden zauwazy framedropa (stuttering), inny powie, ze mozg mu nic nie wychwycil.

 

Tak wiec Twoje zalozenie, ze "wszyscy sadzacy" moga sobie patrzec na ten filmik jest bledne, bo jeden powie "łał", a inny bedzie sie patrzec litosciwie na meczarnie quada. Zuypelnie tak samo, jak reklamy TV 100 Hz puszczane w telewizji (LOL)...

 

 

Uwielbiam te rozkminki 45fps to już beee, ale 60 to już super :)

 

Różnice 30 a 60fps :) no tak jest różnica w cyferkach i dla niektórych to jest sprawa honoru :) a jakoś film oglądają w 24-26 klatek/s i jest płynnie, no cuda panie cuda :)

 

Tak samo lock fps w każdej grze na 30fps to jest dla mnie płynniocha, ale nie dla wszystkich...

 

Polecam lekturę http://pl.wikipedia.org/wiki/Oko  

 

podczas gdy oko ludzkie nie rejestruje już błysków powyżej 45–53 na sekundę

 

 

To jest max, zależny od danego człowieka.

 

No ale trzeba mieć 100fps na multi hahahah :) i to na monitorze 60hz lol  :rotfl:

 

 

Co do samego tematu to oczywiście ten proc nadaje się do nowych gier w rozsądnych detalach i jeszcze przez długi czas będzie się nadawał, wiem bo mam niewiele wydajniejszy i wszystko pływa aż miło, ale mam włączone v-sync więc max 60fps :)

 

Dodatkowo filmik jest zrobiony podczas nagrywania programem action, każdy chyba wie jak spowalnia takie nagrywanie kompa, bez nagrywania jest jeszcze dużo płynniej...

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

q6600, miałem ten procesor dość długo, bo od 2008 roku do 2011, niestety już od 2009 roku przestał mi wystarczać, gry jak borderlands, spadki fps do 35 klatek nawet mniej, myślałem że grafa, ale jakiekolwiek wymiany GPU nie przynosiły skutku, ostatnią większą grą jaką na nim ogrywałem to był Battlefield 3, o ile w singlu dawał radę, 40-60 klatek wraz z 560ti, to w multi bywało na prawdę kiepsko, nic nie dało OC do 3,2 ghz

Link to post
Share on other sites

q6600, miałem ten procesor dość długo, bo od 2008 roku do 2011, niestety już od 2009 roku przestał mi wystarczać, gry jak borderlands, spadki fps do 35 klatek nawet mniej, myślałem że grafa, ale jakiekolwiek wymiany GPU nie przynosiły skutku, ostatnią większą grą jaką na nim ogrywałem to był Battlefield 3, o ile w singlu dawał radę, 40-60 klatek wraz z 560ti, to w multi bywało na prawdę kiepsko, nic nie dało OC do 3,2 ghz

 

 

haha kocham to gadanie bzdur... jak może ci nic nie dac oc do 3.2 jak to prawie 1000 pkt w marku....lol

Link to post
Share on other sites

to że ci tam oczko wyżej skoczy w aidzie czy coś to nie znaczy że gry lepiej chodzą, owszem na 3,2 > niż 2,4 ale i tak szału nie było dropy fps w prawie każdej nowszej grze


męczyłem się na nim dlatego pisze, już przejście na phenoma było dość pozytywnym doznaniem, mimo że to nie jest jakoś wiele lepszy proc

Link to post
Share on other sites

No cóż wiesz http://pclab.pl/art50000-59.html 43fps na q6600 jest bleeee, ale 75,2fps na i5 to już jest wypas w tych samych ustawieniach :) jak dla mnie bez różnicy, powyżej 30fps to dla mnie płynność, nie ważne czy multi czy single, a powyżej 60fps nie obsługuje mój monitor.

 

No ale każdy ma swoje wymagania i niech tak zostanie.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

to ja mam chyba jakies inne oczy skoro 30 klatek jest średnio grywalne.....bo mam kamere ktora 1080 p nagyrwa tylko w 30 klatkach i jak oglądam filmy to nie widze roznicy....i teraz sam sobie odpowiedz jeśli kamera nagrywa w 30 klatkach to raczej jest to fps pozwalający na plynne oglądanie obrazu....


a nie mówie tylko o bf3, no ja jakoś czuję w wielu grach różnice, np w borderlands 1 miejscami nie dało się grać, w tej grze jak i wielu innych 30 klatek jest średnio grywalne


wątpie że jesteś kimś kto może mi coś o podkręcaniu q6600 nowego powiedzieć

to czemu quad ci hulal tylko na 3.2???? bo mi plyta blokuje :)

Link to post
Share on other sites

pograj sobie w CS 1.6 na 30 klatkach potem daj 100 fps, i powiedz czy nie ma różnicy, chłopie kosmos


na 30 klatkach taki lag na kursorze że się grać nie da prawie, tak samo w wielu fps-ach się dzieje


to ci mówie odpal cs 1.6 wpisz komende fps_max 30
 potem 60 potem 100 i zobaczysz jaka jest różnica


sam jestem wielkim fanem np borderlands1 i 2, gdy na słabszych prockach niż teraz mam był średni fps 40-60 ze spadkami do 30 przy zadymach to była masakra i odbierało mi to radość z grania, teraz mam stałe 72 klatki i jest super, dalej skyrim na q6600 miałem spadki do 19 klatek w białej grani, w pękninie, grać się nie dało, teraz stabilne i stałe 60 klatek i jest super

Link to post
Share on other sites

wlasnie miałem pisać ze 100 fpsow to dla mnie gra na zwiększonych obrotach....przypomina mi nfs 2 odpalonego na q6600

 

 

także nie odwracaj kota ogonem bo porównanie 30fpsow do 100 to co innego 30 do 60 ....jeśli 60 laguje to czemu format wideo ma 60 klatek

Edytowane przez outdust
Link to post
Share on other sites

pograj sobie w CS 1.6 na 30 klatkach potem daj 100 fps, i powiedz czy nie ma różnicy, chłopie kosmos

 

na 30 klatkach taki lag na kursorze że się grać nie da prawie, tak samo w wielu fps-ach się dzieje

 

to ci mówie odpal cs 1.6 wpisz komende fps_max 30

 potem 60 potem 100 i zobaczysz jaka jest różnica

 

sam jestem wielkim fanem np borderlands1 i 2, gdy na słabszych prockach niż teraz mam był średni fps 40-60 ze spadkami do 30 przy zadymach to była masakra i odbierało mi to radość z grania, teraz mam stałe 72 klatki i jest super, dalej skyrim na q6600 miałem spadki do 19 klatek w białej grani, w pękninie, grać się nie dało, teraz stabilne i stałe 60 klatek i jest super

 

 
Ja w CS nie grywam, ale z tego co słysze to ta gra po prostu jest niedopracowana, wystarczy wyższy ping i już lagi, za mało fps i też zmienia się obraz gry.
 
Co do skyrima to pewnie miałeś ultra fullhd i filtrowanie na max?
 
Mi nawet Crysis 3 nie zszedł poniżej 30fps przez całą gre, tylko ja potrafię zrezygnować z max detali...
Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

200 to już masz teleporty, bo gra działa za szybko, optymalnie do gier fps jest stałe 60 klatek aby mieć pełen komfort grania, w niektórych wypadkach jak właśnie CS to jeszcze te 100 ujdzie bo gra działa normalnie a celownik przesuwa się z płynnością kursora po pulpicie, więc masz maksymalną reakcję, wyżej 100 fps też uważam że to już sensu nie ma

Link to post
Share on other sites

kuba83bb

no a jak miałem grać w skyrim na 560ti potem na 7870? na mediumach?

 

 

Racja w skyrim liczy się pojedynczy rdzeń który akurat w q6600 i podobnych jest słaby, ale ja nie uświadczyłem spadków poniżej 30fps, filtrowanie nie na max no i 1680x1050.

 

Crysis 3 tak samo.

 

Bf4 tak samo.

 

Starcraft 2.

 

Bioshock infinite.

 

Far Cry 3.

 

Czyli wszystko w pełni grywalne i to w kompie za grosze z podpisu.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...