Skocz do zawartości

komputer wyłącznie do grafiki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlueMike,

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Poszukuje porady odnośnie kompletnego zestawu komputerowego (monitor + skrzynka) wyłącznie do grafiki, nie interesują mnie gry. Chciałbym się zmieścić w 10 tys zł. Sam wykombinowałem coś w ten deseń:

Procesor:
Intel i7-4930K /3.4 GHz, 12MB, BOX, LGA2011/
2139 zł

Chłodzenie:
bequiet! Dark Rock Pro 2
330 zł

Płyta główna:
Asus Sabertooth X79 /intel X79, LGA2011/
 
1199 zł

 
Pamięć RAM:
Crucial 16GB (2x8GB) 1866MHz CL9 Ballistix Tactical
569 zł

Dysk twardy:
Plextor M5P 128GB SATA3 (540/340MB/s)
469 zł

Drugi dysk twardy:
Western Digital Red 4 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
699 zł

Karta graficzna:
?? nie składam propozycji - jeszcze ktoś mnie nazwie trollem - prosze o pomysły :)
Nagrywarka DVD / BluRay:
Liteon iHAS122 SATA (black)
69 zł

Obudowa:
SilentiumPC Gladius X80 Pure Black (b/z)
339 zł

Zasilacz:
XFX XXX 650W Modular 135mm 80+ bronze SLI PSU
345 zł

Monitor:
DELL U2412M (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)
1049 zł

Klawiatura:
Microsoft Natural Ergo Keyboard 4000 USB
179 zł

Myszka:
Microsoft Wireless Mobile Mouse 6000 BlueTrack /White/
149 zł


System operacyjny:
Microsoft Windows 8.1 BOX 32/64-bit PL
420 zł

Oprogramowanie:
Symantec Norton AntiVirus 2014 PL (1-user)
49 zł

Oprogramowanie:
Microsoft Office 2013 Home & Business PL PKC
799 zł

 

 

 

Oprogramownie specjalistyczne dobiore oczywiście oddzielnie.

 

Z góry dzięki za wszelkie porady :)

Edytowane przez CzArnY84
schowałem ścianę tekstu w spoiler
Link to post
Share on other sites

Taki procesor nadaje się najwyżej do laptopa albo do gier i ogólnie cały config wyglądaj jakby ktoś sobie robił jaja lub trollował.

Do pracy wybiera się S2011 z prockiem pokroju i7 4930k. / 3930k.

Do czego w ogóle ma słyżyć ten GTX780? o.O Mało, że gejmerski to na dodatek jeszcze kręcony wiec nawet to GPGPU średnio się nadaje.

Komp do grafiki... No to super, ale do jakiej grafiki i do jakich programów? Grafika webowa, wektorowa, 3d, motion-graphics? Ten wątek nadaje się do zablokowania lub conajmniej do moderacji.

Link to post
Share on other sites

bazuje szukając na innych forach - nie jestem znawcą, wyświadczam przysługę - pytać to znaczy nie błądzić - co jeszcze powinienem zmienić w konfiguracji ? Programy - Photoshop i Corel - generalnie w celach reklamowych.

 

Dla panów wyżej - traktuje to jako konstruktywną krytykę bo przecież na poważnym forum nie obraża się użytkowników...

Edytowane przez CzArnY84
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W takim budżecie można celować w LGA 2011 + 6 rdzeni + 32 GB RAM:

 

Intel i7-4930K /3.4 GHz, 12MB, BOX, LGA2011

Noctua NH-D14 SE 2011

MSI X79A-GD45 (8D) /intel X79, LGA2011/

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix x2

Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008)

Plextor M5P 128GB SATA3 (540/340MB/s)

Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NSB0 SATA (black)

bequiet! PurePower L8 630W

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Microsoft Windows 8.1 OEM x64 PL

DELL U2412M (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)

 

Razem: 8421 zł (do tego trzeba doliczyć peryferia, Office'a i Nortona (wyszłoby ok 9600zł)

 

W zestawie 6-rdzeniowy procesor z mozliwością OC dzięki wydajnemu chłodzeniu. Pod grafikę udało się zmieścić 32 GB RAM w układzie 4x8, z możliwością dorzucenia następnych 32 GB. Co do dokładnej konfiguracji dysków poczekaj na stelka . Ja na razie podzieliłem to tak: SSD (system i aplikacje), HDD 2TB (magazyn), HDD 1TB (cache, scratch disk). Być może ze względu na zastosowanie warto byłoby przemyśleć połączenie dysków w macierz RAID 1 (np 2x2 TB ze względu na większe bezpieczeństwo danych). Ale tu najlepsze sugestie da Ci stelek.

Warto też przeczytać tego posta: http://forum.benchmark.pl/topic/104856-modernizacja-zestawu-dla-fotografa-i-gracza-cena/?p=1185696

Co do karty to GTX 760 w zupełności będzie wystarczał do obsługi akceleracji w PS.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Dzięki za poradę - jeżeli chodzi o kartę nie będzie potrzeby jej szybkiej wymiany? Na dzień dobry jest szansa na zakup droższej/ bardziej profesjonalnej (nie do gier drodzy poszukiwacze trolli).

 

Za uczciwe zainteresowanie bardzo dziękuje :)

Edytowane przez CzArnY84
Link to post
Share on other sites

Tutaj każdy jest uczciwie zainteresowany, zwyczajnie za dużo tu troli aby nie reagować na tematy zalatujące prowokacją. Natomiast już wyjaśniłeś, że jest to prawdziwy temat i poważna prośba, więc każdy będzie traktować Cię równie poważnie.

Powiedz jeszcze, jak ma się kwestia budżetu - czy musisz wykorzystać wszystko, bo tak, czy możesz zaoszczędzić na rzeczach względnie zbędnych bo idzie to z prywatnej kieszeni i lepiej nie wydawać wszystkiego.
Dodatkowo, powiedz chłopakom jak poważnie się tym zajmujesz, bo gro osób zarabiających na PS ma słabsze maszyny i może nie potrzeba aż takiego potwora.

Generalnie sprecyzuj zastosowanie i dokładne potrzeby/wymagania, a koledzy wszystko odpowiednio doradzą.

Link to post
Share on other sites

Na dzień dobry istnieje potrzeba wybrania sprzętu który powinien starczyć na spory okres czasu - będzie on zakupiony z dotacji, jeżeli chodzi o kwotę nie ma generalnie potrzeby zbytniego oszczędzania - to co nie zostanie wydane przepadnie. Znajoma ma na tym sprzęcie zajmować się usługami graficznymi (łącznie z animacjami) - strony internetowe, banery i wszystko co wokoło tego biznesu jest związane.

 

Za stary jestem na prowokacje - pytam uczciwie by nie zrobić dla koleżanki niedźwiedziej przysługi przy pisaniu wniosku.

Krytykę w związku braku wiedzy przyjmuje spokojnie, zaczynam być podejrzliwy gdy ktoś szuka okazji by się wyżyć bez większego wkładu własnego w moją wiedzę.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...