Skocz do zawartości

MSI z77a-g45 błędnie wykrywa kartę graficzną.


Recommended Posts

Witam, niedawno ( w zeszłym miesiącu) zamówiłem płytę główną i procesor.

Od razu zabrałem się do montażu, pierwszy problem wystąpił gdy próbowałem odpalić komputer.

Mianowicie, nie wyświetlał on obrazu ani na integrze, ani na zewnętrznej karcie.

Postanowiłem przełożyć do drugiego slotu, wszystko działa, więc nie wnikam. Ale niestety w drugim slocie temperatury dla grafiki są o wiele wyższe. Więc spróbowałem jeszcze raz 1szego slotu. Pojawił się obraz, więc ok, lecz są dziwne "błędy". Nie chodzi mi tu o artefakty, ale np nie mogę odpalić jakiejkolwiek gry, a programy szczytujące temperaturę nie wykrywają karty. GPU-Z tak ją pokazuje :

http://i.imgur.com/kR8l4bx.png

Co najdziwniejsze, karta ta wyświetla obraz bez problemu na 1szym jak i 2 slocie, lecz tylko na 1 ma jakieś problemy.

Dodam że na innej karcie graficznej, dzieje się to samo.

Edytowane przez 12wertpos
Link to post
Share on other sites

oddaj tę płytę jak najszybciej tam skąd ją wziąłeś, kup asusa i zapomnij o problemach

miałem ten model przez 2 dni, kupa problemów, podobnie jak u Ciebie, w końcu wpadłem na pomysl żeby zaktualizowac bios i na tym plyta zakonczyla żywot. odeslalem jako zwrot do 10 dni i spokoj. z asusem teraz bajka ...

Link to post
Share on other sites

oddaj tę płytę jak najszybciej tam skąd ją wziąłeś, kup asusa i zapomnij o problemach

miałem ten model przez 2 dni, kupa problemów, podobnie jak u Ciebie, w końcu wpadłem na pomysl żeby zaktualizowac bios i na tym plyta zakonczyla żywot. odeslalem jako zwrot do 10 dni i spokoj. z asusem teraz bajka ...

 

Ty sobie chyba jaja robisz

Link to post
Share on other sites

Po 1 Asus ma tragiczny serwis w Polsce.

 

Po 2 płyty Asusa nie umywają się do płyt MSI w tym przedziale cenowym, trafiła Ci się po prostu wredna sztuka.

 

1) Asus ma bardzo dobry serwis w Polsce, w tym roku korzystałem z powodu braku rewizji B3 i dostałem zwrot kasy 730 zł, a płyta była kupiona w styczniu 2011r.

 

2) Asus się ceni to fakt, ale raz zrobiłem błąd kupując MSI bo tańszy i więcej tego nie zrobię, ponownie wracam na Asusa. :menda:

 

Ale widzę,  że MSI odrobiło lekcje i płyty od Haswella są już ok, czego powiedzieć nie mogę o Z77.

Edytowane przez Kelman
Link to post
Share on other sites

Ale widzę,  że MSI odrobiło lekcje i płyty od Haswella są już ok, czego powiedzieć nie mogę o Z77.

 

Ponad 80% użytkowników BMK mających procesory i5 SB, albo IVY ma płyty z chipsetem Z77[a] (przeważnie G43/G45 bądź MPowery). Śmiało, zapytaj ich czy te ich płyty są tak słabe jak uważasz  :>

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Ponad 80% użytkowników BMK mających procesory i5 SB, albo IVY ma płyty z chipsetem Z77[a] (przeważnie G43/G45 bądź MPowery). Śmiało, zapytaj ich czy te ich płyty są tak słabe jak uważasz  :>

 

Mam słynną  MSI Z77 GD55, od zabawy w OC na 2500k po słuchanie muzyki, masakra, poczciwy Asus P67 EVO był bardzo dobry pod względem OC i dźwięku, dobrze, że we wtorek będę miał Asusa Z77, to sobie zrobię teścik. :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...