Skocz do zawartości

OC GPU vs Shader który element da lepsze wyniki po OC?


Recommended Posts

A skąd w ogóle tego typu alternatywa się wzięła? :P A nie możesz zrobić 770 / 1800?

Niestety nie mogę bo sypie artefaktami. A wzięła się z tąd że jak zacznę oc od GPU to dochodzę do 770 z domyślnych 650 ale za to shadery potem tylko na 1750 się kręcą.

 

natomiast jak zacznę OC od Shaderów to właśnie lecą na 1800 ale potem rdzeń tylko na 725.

 

i zastanawiam się co jest ważniejsze w grach takich jak crysis ROP-y i TMU czy też Shadery. oczywiście zawsze gram z AA 4x to minimum ale aby w Crysisie nie ustawiam wyższego AA no chyba że CSAA 8x.

 

a jeszcze dodam że zauważyłem dziwną przypadłość bo według tego co pokazuje najnowszy GPU-Z zegar Shaderów zmienia się co 50MHz i nie ważne czy ustawię je np. na 1790 czy 1800 GPU-Z pokazuje 1800 ale jak ustawię mniej nawet o jeden niż 1775 to GPU-Z pokazuje 1750.

 

co radzicie??

 

EDIT: Kurcze Video Card Stability Test mnie oszukał jak włączyłem FurMarka to zaczą sie po rozgrzaniu karty zawieszać a rozgrzał ją dużo bardziej niż Video Card Stability Test. I okazało się ża karta może chodzić na max GPU 720 a shadery na 1850 wyżej nie idzie.

 

natomiast próbują c wycisnąć max z rdzenia osiągam 740MHz a shadery bidne 1650MHz wyżej nie da rady ani jednego ani drugiego.

 

zaraz zrobię test przy obu ustawieniach i zobaczę jakie będą efekty.

Link to post
Share on other sites

z pmięci nie wycisnę więcej jak 1100MHz z domyślnych 900MHz.

 

mówisz że ropy więcej dają?? nawet w karcie która ma mało shaderów bo tylko 64??

 

ale ropów też ma nie za wiele.

 

a może mi ktoś wytłumaczyć tak na chłopski rozum prosto na co ma wpływ ilość rop, tmu, shaderów ???

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...