Skocz do zawartości

Punkty reputacji w ukrytych działach oraz w Hyde Parku


Gość usunięty

Recommended Posts

Gość usunięty

Witam,

 

W związku z faktem, iż moderacja nadmiernie moim zdaniem przyznawała sobie punkty reputacji w ukrytym dziale wnoszę o zniesienie możliwości punktowania w ukrytych działach.

 

Zgodnie bowiem z poprzednią reorganizacją możliwości przyznawania punktów reputacji miały one być tylko dostępne jako nagrodę za napisane merytoryczne posty w sprawach komputerowych: sprzętu, peryferiów oraz oprogramowania (w tym gier). Takie założenia doprowadziły do usunięcia możliwości dawania przez użytkowników punktów w dawnym dziale "Na luzie" (dzisiejsze "Hyde Park") oraz do usunięcia już przyznanych tam punktów z profili (paneli) wszystkich użytkowników.

 

Mając zatem na uwadze przejrzystość forum, jednakowe zasady dla wszystkich oraz usunięcie podejrzeń o nabijanie sobie reputacji nawzajem proszę o wyłączenie tej możliwości, o jakiej pisałem na początku - wraz z wyzerowaniem licznika dla osób, które punkty reputacji tam otrzymały.

 

Jeśli jednak administracja forum uważa, że przyznawanie i naliczanie punktów reputacji w ukrytych działach powinno pozostać - wnoszę o przywrócenie takiego naliczania również w we wszystkich działach Hyde Parku. Tylko bowiem równość, przejrzystość i jasność oraz jednakowe kryteria i możliwości dla wszystkich użytkowników forum, niezależnie od posiadanej rangi, sprawią iż zniknie posądzanie kogokolwiek o jakąkolwiek manipulację a forum pozwoli na poprawę swojej całkowitej reputacji, nadszarpniętej ostatnimi wydarzeniami.

 

Tak, jestem świadomy, że w przypadku wyłączenia naliczania punktów i ich wyzerowania w ukrytych działach zredukuje ich liczbę u mnie ale nie są one dla mnie czymś bardzo istotnym, czego dla załatwienia tej sprawy nie byłbym skłonny poświęcić.

 

Dziękuję za uwagę i za odpowiednie załatwienie mojego wniosku.

Igorrodz

 

 

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

A kto twierdzi, że reputacja przyznana w dziale administracyjnym nie jest za merytoryczne posty? Dyskutuje się tam o rozwoju forum, o decyzjach, o zadaniach co w mojej ocenie jest pracą. Jeśli więc jeden moderator chce nagrodzić drugiego punktem reputacji to nie widzę w tym nic złego.

 

Odpuść sobie.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

@Igorrodz

Zważywszy ze jest już późna godzina i może u mnie występować pomroczność jasna aka problemy ze zrozumieniem tego co czytam, to jeśli dobrze zrozumiałem.

Moderka ma swój ukryty dział (co jest normalne) w którym zakładają tematy i plusują swoje wypowiedzi ? Jak dla mnie to jest śmieszne. Idę spać

Link to post
Share on other sites

Nie widzę problemu, aż tak ważne dla mnie one nie są. Liczy się to czy problem został pozytywnie rozwiązany.

Z resztą często bywało, że mimo udzielonej porady, autor tematu nie przyznawał punktu, bo np.zapomniał.

btw.na wojnie też tak bywało, że mimo zasług, medalowe nominacje potrafiły gdzieś utknąć w papierach i delikwent

mimo uratowanie komuś życia, nie był odznaczany, wiedzieli tylko Ci którzy w tym zdarzeniu uczestniczyli...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chciałbym żeby wszystko było jasne. Nad rozwiązaniem tego problemu dyskutujemy już w gronie moderatorów od dłuższego czasu. Doszliśmy do wniosku że obecny system reputacji zostanie zmodyfikowany. Pewne decyzje zostały już dawno podjęte (w czasie gdy Igor był jeszcze moderatorem) i zostaną wprowadzone gdy już opadnie kurz po ostatnich problemach na forum. Tym samym wywlekanie tego tematu, o którym Igor wie z czasów moderowania forum to próba podpisania się pod zmianami które już jakiś czas temu zaplanowaliśmy. Ocenę pozostawiam czytającym. Konkretne informacje przekażemy na dniach.

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Akurat tym postem wyprzedziłeś nasze działania bo omówiliśmy i przegłosowaliśmy ten  pomysł jakiś czas temu i teraz tylko czeka na realizację. Pan Igorodz najwidoczniej skojarzył fakty i wyczuł że mamy zamiar wprowadzić ten pomysł w życie więc wyrwał się "genialnym pomysłem" aby całą "chwałę" wziąć dla siebie.

Żeby nie być gołosłownym zaprezentuje dowody aby to potwierdzić:

http://awesomescreenshot.com/0cb1xlb50a

 

Już wtedy pomysł został przegłosowany a kilka dni temu zmienił status na "do wprowadzenia". Pomysł przewijał się w ekipie już od dłuższego czasu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Punkty reputacji w obecnym stanie w marginalnym stopniu oddają zaangażowanie i merytoryczny wkład w forum. Jest dokładnie tak jak pisze BiG. Ja większość moich punktów dostałem za obrazki i trolowanie :) Im większą grupę masz zwolenników, tym więcej dostajesz. Ranga też robi swoje. Wystarczy spojrzeć ile repów przydzielono ludkom w temacie o kłótni. Rok musiałbym doradzać w zestawach, żeby dostać tyle co tam niektórzy za pisanie przy kanapce z pasztetem. Także jak ktoś się chwali ile to ma tysięcy... zero szacunu w tym widzę. Zero.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Temat iście bez sensu. Jeden nadal pokrętnie wynosi info z adminki i szuka za to poklasku, reszta "wczorajszych" albo nie umie czytać, albo robi z siebie pępek świata... powtórka z wczorajszej rozgrywki. Na dodatek, nikomu nie potrzebna (a może?).

http://i.imgur.com/5SPk7OQ.gif
Dziękuję, do widzenia. 

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...