Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Poszukuje karty muzycznej,która będzie czysto grać pod głośnikami jak i słuchawkami.

Obecnie posiadam Creative Sound Blaster X-Fi Surround Pro 5.1 USB i średnio jestem

zadowolony z dźwięku jaki oferuje,co można nabyć lepszego w rozsądnej cenie??

Czy Asus oferuje dobre (Lepsza od mojej X-Fi) karty w przedziale cenowym do 200zł.

 

Coś słyszałem że zmiana sterowników z oryginalnych na modowane co X-Fi pomaga,ale

czy to prawda??

 

Co proponujecie??

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie pod USB już karty nie chce.Na dniach będzie Z5500 u mnie więc i głośniki są konkretne.Słuchawki posiadam profesjonalne.

Ponieważ zajmuje się muzyka na co dzień,i obecnie korzystam głownie z PC,dlatego szukam czegoś ponad przeciętną.

Link to post
Share on other sites

 

 

Na dniach będzie Z5500 u mnie więc i głośniki są konkretne.

 

to może zostań przy tym X-Fi

 

 

 

Słuchawki posiadam profesjonalne.
 

 

boję się zapytać jakie

 

wybacz ton wypowiedzi, ale już na samym początku tematu zestawiłeś ze sobą 200zł i audiofilski, co samo w sobie jest oksymoronem, potem robi się tylko zabawniej

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Na dniach będzie Z5500 u mnie więc i głośniki są konkretne.Słuchawki posiadam profesjonalne.

 

W przypadku dobrych słuchawek można się starać o lepszą kartę dzwiękową.Co do tych drugich,tak jak napisał

 

a posiadasz odpowiedni do tego przyzwoity sprzęt odsłuchowy ?
bo Z5500 nim nie jest.
Link to post
Share on other sites

nim nie jest i i nigdy nie były .Przeraza nie ma jak ludzie piszą, że muzyka na nich świetnie brzmi.  Ale tak to często jest, jeśli nie dane było im przesłuchać "porządnego" stereo.

Słuchawki posiadam profesjonalne.

jakie ? :> ostatnia twoja nadzieja bym ci coś polecił....

Link to post
Share on other sites

Kilka lat temu słysząc/czytając opinie na temat Z5500 chciałem je kupić, dobrze że można było je odsłuchać w Media-Markt. Kasa poszła by w błoto ;) Ten zestaw tylko głośno gra jak na komputerowy. Jeśli chodzi o jakość... chwila jaką jakość. Jak jeszcze nie kupiłeś to nie kupuj. Szkoda kasy, żeby o tym przekonać się samemu.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

 

 

Na dniach będzie Z5500 u mnie więc i głośniki są konkretne.
 

 

Hahahahahaha bua hahahaha.

 

 

Przepraszam ale po prostu nie mogłem.

 

Słuchawki posiadam profesjonalne.

 

 

Srajbera V2 czy może Fajfustaliti od Creative?

 

Temat totalnie bez sensu.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego czepiacie się tych Z5500. Jeśli one są kiepskie,to jaki zestaw komputerowy jest według was dobry jeśli chodzi o jakość dźwięku?? Nie wzmacniacz i jakieś kolumny pod to czy tym podobne,tylko typowy zestaw głośników komputerowych??

 

Słuchawki to Technics RP-DJ 1210 ponieważ z nich gram w klubie,używam ich również w domu.

Pisząc profesjonalne,mam na myśli profesjonalne do tego zawodu jaki wykonuje.

Nie są to typowe słuchawki do delektowania się muzyką w domowym zaciszu.

 

Temat nie jest bez sensu,bo chciałbym się dowiedzieć jaka karta muzyczna według was jest dobra,i co polecacie.

A jak na razie to dowiedziałem się ze zestaw z certyfikatem THX,i jeden z droższych pod PC,jest według was kiepski...

 

Pewnie zaraz posypie się odpowiedz ze jakieś tam Geniusy czy inne Modecomy wynalazki lepiej grają od tych Z5500... Te firmy kojarzą mi się z plastikową tandeta,choć nie zagłębiałem się w ich oferty obecnie.

 

Po prostu proszę napiszcie,jeśli chcecie mi pomóc co warto kupić,by grało to dobrze,głośniki i karta muzyczna,skoro Logitechy odradzacie... Wiem że będzie EDIFIER :P Tylko co to za marka??

Chciałbym by to też miało jakąś przyzwoitą moc.

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Od początku.

Wady Z-5500:

- satelitki mają platikowe obudowy pudełka od margaryny, w których osadzony jest 60 albo 70mm głośniczek cięty powyżej 180Hz i nie grający wysokimi tonami,

- myślisz, że jaką moc ma ten zestaw? 500w? Bo tyle jest na pudełku nadrukowane? Uwaga teraz na grawitację - trafo zasilające całość ma niewiele ponad 200W a uciągnąć musi 7 kości TDA z czego dwie pracują w mostku i zasilają głośnik basowy,

- skoro mowa o niskotonowym to próbując zniwelować dziurę w paśmie, która jest wielkości stodoły producent pociągnął jego strojenie bardzo wysoko tym samym zaburzając podział. Ułatwia to zlokalizowane tegoż głośnika.

 

Mógłbym wymieniać jeszcze te wady ale nie ma sensu.

 

Jak wspomniałeś, Twoje słuchawki może i nadają się do tego co robisz ale na pewno nie do słuchania muzyki. Miałem je na łbie i stwierdziłem, że kiepsko grają.

 

P. S.

Był producentem muszli klozetowych i zapłacił Lucasowi to moje kible dostaly by znaczek THX. Taka jest prawda.

Link to post
Share on other sites

 

 

Po prostu proszę napiszcie,jeśli chcecie mi pomóc co warto kupić,by grało to dobrze,głośniki i karta muzyczna,skoro Logitechy odradzacie... Wiem że będzie EDIFIER Tylko co to za marka?? Chciałbym by to też miało jakąś przyzwoitą moc.

 

wszystko zależy od podejścia do kwestii odsłuchu, zobacz na mój profil, jak to może wyglądać, owszem DAC mógłby być lepszy, ale ten nie jest zły plus mogę wiosło swobodnie podłączać

Link to post
Share on other sites

 

 

Ponieważ zajmuje się muzyka na co dzień,i obecnie korzystam głownie z PC,dlatego szukam czegoś ponad przeciętną.

 

Skoro zajmujesz się muzyką to żaden zestaw 5.1 nie wchodzi w grę, tylko porządny wzmacniacz i 2 kolumny/głośniki, ale na to trzeba już przeznaczyć znacznie więcej kasy, jeżeli chcesz żeby grało ponad przeciętną.

 

 

 

Nie wiem dlaczego czepiacie się tych Z5500. Jeśli one są kiepskie,to jaki zestaw komputerowy jest według was dobry jeśli chodzi o jakość dźwięku??

 

 

Wiem że będzie EDIFIER :P Tylko co to za marka??

 

Sam sobie odpowiedziałeś, Edifier jeśli już się uparłeś na 5.1 to np. te http://www.edifier-international.com/products/edifier-multimedia/s550

Przyznasz, że wyglądają o wiele lepiej od Z5500 i dźwięk będzie o niebo lepszy od plastikowych pierdziawek, które poza tym, że grają głośno z jakością nie mają nic wspólnego i co najwyżej Logitechy nadają się jedynie do gier i ewentualnie filmów, ale na pewno nie do muzyki! więc 1000zł, które chcesz na nie wydać pójdzie w błoto.

Edifiery mają obudowy wykonane z MDF-u a nie z plastiku, poza tym każdy posiada głośnik średnio tonowy jak i wysko tonowy a sub służy tylko do basu, jeśli już tak bardzo Ci na nim zależy.

Poszukaj sobie testów, opinii na temat Edifierów a sam się przekonasz, że to porządna firma i nic lepszego w tym przedziale cenowym nie znajdziesz.

W tym miesiącu kupuję w ciemno Edifier C6XD, ponieważ nie mam miejsca na S550 i nie potrzebuję tak dużej mocy, a potrzebuję ich tylko i wyłącznie do gier, bo do słuchania muzyki służą mi słuchawki Senncheiser HD598, a do filmów mam kino oczywiście z TV :P

 

Co do karty dźwiękowej to miesiąc temu kupiłem Asus Xonar D2X a przesiadłem się z integry i do tej pory jestem pod sporym wrażeniem co ta karta potrafi, choć nie jest ona przeznaczona typowo do muzyki, ale ja potrzebuję "uniwersalnej" karty do wszystkiego.

Cena oczywiście nie jest niska, ale jakości dźwięku nie da się porównać z integrą :)

 

Zastanawiałem się jeszcze nad Xonar STX, bo to już bardzo wysoka półka ale nie da się do nie podłączyć zestawu 5.1, gdyż tylko ST posiada przejściówkę a ja mam tylko PCI-e no i wybór padł na D2X i oczywiście nie żałuję :)

 

Jeśli szukasz, jak sam to nazwałeś "audiofilskiego" zestawu karta + głośniki za około 1500 zł to takiego nie znajdziesz, chyba, że coś używanego, ale to i tak nie będzie audiofilskie tylko (nie ma co się oszukiwać) przeciętne.

Link to post
Share on other sites

 

 

Gdzie kupowałeś i za ile udało Ci się ją kupić? :)

 

Kupiłem w sklepie internetowym 3kropki.pl za 592,65 zł z przesyłką wyszło 607,55 zł, ale było to dokładnie 29.09.2013 teraz widzę, że jest w tym sklepie po 534,45 zł wrrrrrr :)

Link to post
Share on other sites

jakie to cholernie drogie. Cena stanowczo za wysoka. Kiedyś kupiłem Xonara D2 z normalnego sklepu za 390zł.

Czy Asus oferuje dobre (Lepsza od mojej X-Fi) karty w przedziale cenowym do 200zł.

jakiś tam będzie mały skok jakościowy, wew. X-FI, Xonar DX/D1; ale w żadnym wypadku nie nazwałbym ich dobrymi źródłami. 200 to nie dużo, nic specjalnego, się nie wymyśli.  

Link to post
Share on other sites

 

 

200 to nie dużo nic specjalnego, się nie wymyśli.

 

Oczywiście za 200-300 zł da się kupić jakąś tam kartę dźwiękową, ale autor tematu poszukuje czegoś ponad przeciętną, a za te pieniądze nic takiego nie znajdzie.

Nie chcę się tu wymądrzać, ale żeby sprzęt zagrał porządnie to niestety, ale trzeba wyłożyć sporo gotówki, nawet jeśli taki sprzęt jest wart mniej, co z resztą sam zauwarzyłeś jak zmieniają się ceny tej samej karty.

Link to post
Share on other sites
Oczywiście za 200-300 zł da się kupić jakąś tam kartę dźwiękową, ale autor tematu poszukuje czegoś ponad przeciętną, a za te pieniądze nic takiego nie znajdzie.

czyżby ? mam rzucać alternatywami ? będzie ich sporo, ale to stereo przeważnie ;)

Nie chcę się tu wymądrzać, ale żeby sprzęt zagrał porządnie to niestety, ale trzeba wyłożyć sporo gotówki

naprawdę, nie wiedziałem  :P

nawet jeśli taki sprzęt jest wart mniej, co z resztą sam zauwarzyłeś jak zmieniają się ceny tej samej karty.

to prawda w audio czasami za jakość słono się płaci, nie licząc Chińskich wynalazków   :)

Link to post
Share on other sites
czyżby ? mam rzucać alternatywnymi ? będzie ich sporo, ale to stereo przeważnie ;)

 

No to rzucaj :) Oczywiście będzie to grało lepiej niż integra, ale nie będzie to sprzęt audiofilski bo taki to np. ST/STX czy chociażby Essence STU, ale to już inny przedział cenowy a i tak nie będzie to sprzęt HI-END :(

 

Autro tematu trochę się zagalopował, bo zatytuował temat "Karta dla audiofila" a chce sprzęt za 200 zł, to ma być jakiś żart? prima aprilis jest 1.04 :)

 

 

 

czyżby ? mam rzucać alternatywami ? będzie ich sporo, ale to stereo przeważnie ;) Sova30, dnia 09 List 2013 - 21:10, napisał: Nie chcę się tu wymądrzać, ale żeby sprzęt zagrał porządnie to niestety, ale trzeba wyłożyć sporo gotówki

 

 

 

naprawdę, nie wiedziałem :P

 

Nie TY masz to widzieć, bo to jest logiczne i trzeba to wyjaśnić autorowi tematu, który myśli, że za dwie stówki dostanie porządną kartę dźwiękową pod którą podłączy Logitechy Z5500 i będzie myślał, że ma sprzęt "audiofilski".

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

Budżet podałem taki,bo myślałem ze coś za ta kwotę w miarę sensownego można kupić,co ewentualnie droższego polecacie,może jakieś używki da się wyrwać.

 

Ogólnie bardziej polecacie karty od Asusa czy Creative'a??

Ostatnimi czasy karty Asusa widzę zdobyły liczne grono nabywców,i uznanie...

 

Fakt,temat trochę na wyrost nazwany :)

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites
Kupiłem w sklepie internetowym 3kropki.pl za 592,65 zł z przesyłką wyszło 607,55 zł, ale było to dokładnie 29.09.2013 teraz widzę, że jest w tym sklepie po 534,45 zł wrrrrrr :)

Pytam, bo właśnie tylko w 3kropki.pl znalazłem ją w dobrej cenie. Muszę skontaktować się z Agito czy mi wersje D2X sprowadzą, bo mają na stanie tylko D2, a lubię robić w tym sklepie zakupy. Jak nie to kupię też w 3kropki.pl.

 

 

 

jakie to cholernie drogie. Cena stanowczo za wysoka. Kiedyś kupiłem Xonara D2 z normalnego sklepu za 390zł.

Za późno postanowiłem zmienić kartę i teraz będzie trzeba za ten błąd zapłacić ;).

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites
No to rzucaj :) Oczywiście będzie to grało lepiej niż integra, ale nie będzie to sprzęt audiofilski bo taki to np. ST/STX czy chociażby Essence STU, ale to już inny przedział cenowy a i tak nie będzie to sprzęt HI-END :(

STX to nie żaden sprzęt audiofilski.

 

audinst hud-mx1

audinst mini usb

emu0202 usb

EMU 0204 USB
smsl 1955
SMSL SD-650
AudioTrak Prodigy HD2 i moze tez CUBE
Musiland Monitor 02 US
ODAC
SMSL SD793-II
AUNE USB DAC
uNostromo USB
 
i jeszcze masa innych.
 
Powinny grać lepiej, aczkolwiek też inaczej.Lepszy, to pojęcie względne i czasami nie w sposób określić jednoznacznie, wynika między innymi z tego, iż na dźwięk wpływa wiele pomniejszych aspektów, wspólnie synergią ze sprzętem odsłuchowym. 

 

Za późno postanowiłem zmienić kartę i teraz będzie trzeba za ten błąd zapłacić ;)
to nie żaden błąd, bo dobrze gra, ale masz jeszcze sporo do zyskania.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...