Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze karty graficznej


Recommended Posts

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz

zakup najpóźniej do końca listopada b.r. [600-1500 PLN]  

-Zastosowanie:

 GRY Filmy

-Model i moc zasilacza:

FRACTAL R3 Newton 600W 

-Reszta specyfikacji komputera

Procesor :  I7 3770K  

Płyta główna MSI Z77A GD-65
RAM DDR3 16GB

-Rozdzielczość monitora w której grasz

 najczęściej 1280x720 60Hz [strary ale dobry monitor]

-Dodatkowe wymogi

  zdaje sobie sprawę że  nowoczesna karta graficzna nie pokona na ciszę/ niską temp. pracy zintegrowanej z procesorem HD4000 ale jest to cecha którą biorę pod uwagę, OC nie koniecznie biorę pod uwagę.

-Zastosowanie: GRY i Filmy 


 

Link to post
Share on other sites

 

 

MSI N680GTX Twin Frozr 2GD5/OC

 

Dlaczego miałbyś kupować 680-tkę, jeśli ceny 770-tek są obecnie tak atrakcyjne ?

 

 

 

R9 280X tańszy od HD7970GHz a wydajniejszy

 

Równie dobrze mógłbyś napisać, że twoja prawa noga jest szybsza od lewej. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dlaczego miałbyś kupować 680-tkę, jeśli ceny 770-tek są obecnie tak atrakcyjne ?

 

 Może inaczej nie znam się na rynku kart graficznych na tyle aby łatwo byłoby mi wybrać w tej ilości rodzajów itp. Dlatego podałem taki przedział cenowy [600-1500] gdyż może za półtora roku będę zmieniał na coś nowszego i jakbym przykładowo zakupił kartę co wiele zmieni w stosunku do zintegorwanej HD4000 za ponad 600 zł to bardzo bym był z tego zadowolony.  

Link to post
Share on other sites

Przedział cenowy 600-1500zł to duża rozbieżność, Jeśli nie masz zamiaru zmieniać monitora, to nie celowałbym wyżej niż GTX 660 Ti, GTX 760 lub coś z Radków np. R9 270X - zmieścisz się do 1000zł spokojnie,

Jeśli jednak jesteś skłonny wydać więcej (i zmienić monitor), wtedy R9 280X czy GTX 770 będzie dobrym.

Link to post
Share on other sites

Przedział cenowy 600-1500zł to duża rozbieżność, Jeśli nie masz zamiaru zmieniać monitora, to nie celowałbym wyżej niż GTX 660 Ti, GTX 760 lub coś z Radków np. R9 270X - zmieścisz się do 1000zł spokojnie,

Jeśli jednak jesteś skłonny wydać więcej (i zmienić monitor), wtedy R9 280X czy GTX 770 będzie dobrym.

A czy Twoim zdaniem warto doinwestować w N680GTX Twin Frozr 4GD5/OC dla RAMu czy lepiej wybrać o wiele tańszego

 R9 270X HAWK ? czy do takich rozdzielczości w jakich korzystam to mija się z celem , wiem że monitora w tym roku już nie wymienię.

   
Link to post
Share on other sites

Ze sie wtrace :)

Ten Hawk (swoja droga fajne konstrukcje, mialem 2 Hawki GTX 460) dorownuje w BF3 karcie 660Ti, co w przypadku Twojej rozdzielczosci bedzie absolutnym optimum. Ja mam 660Ti i gram w niej w FullHD - czasem widze przycinki w niektorych tytulach, ale generalnie to jest karta, ktora starcza do 720p z palcem. Oczywiscie - szybsze karty graficzne ZAWSZE dadza lepszy efekt - nie chodzi mi tu o utarte FPSy - ale wiekszy komfort wynikajacy z ustawienia zawsze maksymalmych detali, czy lepszego wygladzania (nie musisz jechac na AAx2, tylko mozesz wlaczyc AAx8, czy inne techniki). Moiim zdaniem wiec - 270X Hawk starczy, ale jesli masz jakies szczegolne wymogi, o ktorych pisalem - wowczas z pewnoscia docenisz karty szybsze. Z tym, zebys wybieral karty z wieksza iloscia ROPow, jesli masz 2 do wyboru - przykladowo - 660Ti oraz 760 - to ta druga z tegoz wlasnie tytulu o wiele lepiej bedzie spisywac sie z wlaczonym AA (pomimo mniejszej ilosci jednostek cieniujacych).

Link to post
Share on other sites

 

A czy Twoim zdaniem warto doinwestować w N680GTX Twin Frozr 4GD5/OC dla RAMu czy lepiej wybrać o wiele tańszego

 R9 270X HAWK ? czy do takich rozdzielczości w jakich korzystam to mija się z celem , wiem że monitora w tym roku już nie wymienię.

   

 

Jeśli masz kasę to warto ale szczerze przy tej rozdzielczości nie poczujesz większej różnicy w komforcie rozgrywki pomiędzy GTX 680/770 a wspomnianymi 660ti czy nowszym 760. Szkoda kasy tak naprawdę, zobacz sam:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_270x_modele_niereferencyjne?page=0,14

 

W 1600x900 taki GTX 760 w Crysis 3 radzi sobie świetnie na najwyższych detalach, masz prawie 50 FPS, przy twojej rozdzielczości będzie proporcjonalnie więcej.

Moim zdaniem szkoda kasy, za różnicę w cenie kupiłbym porządny SSD pod gry ;)

 

Ewentualnie, proponuje monitor, który obsłuży FHD i w tym przypadku możesz później celować w GTX 770 czy wspomnianego Radka R9 290x.

Wybór należy do Ciebie ;)

 

 

(nie musisz jechac na AAx2, tylko mozesz wlaczyc AAx8

Przy jego rozdzielczości ciężko będzie dostrzec różnicę, zobacz na test, który wkleiłem powyżej, AFx16 i MSAAx2.

Nie widzę sensu żeby ustawiać wyższych detali.

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o wydajność na max. do tej kwoty poczekaj na niereferencyjne karty graficzne radeon R9 290. Natomiast ja na Twoim miejscu zmieniłbym monitor na full hd np. taki Benq GW2255 na matrycy VA i do tego np. wziął bym jakiegoś GTX 760 to by była też dobra opcja do 1500 zł. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc chyba rzeczywiście będę optował za zakupem karty z serii N760 mam tylko jeszcze jedno pytanie :

 może ktoś z Was wie ile pobierają maksymalnie [W] te karty z linku :

 http://pl.msi.com/service/product-comparison/vga.html    

  [edit] 

       karty te to MSI N760 HAWK

                        MSI N760 HAWK LE

                        MSI N760 TF 4GD5/OC

 

  A co do zmiany monitora obecnie korzystam z 32" i uwierzcie że mimo takiej śmiesznej rozdzielczości trudno byłoby mi się przestawić tak z dnia na dzień  na na monitor ~21-23" .  A ponieważ często na nim oglądam filmy to jest to zwyczajnie bardziej komfortowe na większym ekranie.

Edytowane przez składak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...