Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Miałem pewien dylemat przy wyborze procesora do mojego nowego komputera chodziło głównie tylko o gry patrząc na wydajność obu procesorów w grach z zewnętrzną kartą graficzną była mała różnica bowiem 1-2% fps/wydajności w grach więc zdecydowałem się na wybór tego i5 4670K jestem ciekawy waszej opinii na ten temat ponieważ sam z siebie nie jestem pewien tego wyboru teraz gdy komputer idzie do mojego domu raczej nie będę nagrywał filmików chodzi tylko o gry i media a i5 wystarczy może czasem tam będę renderował filmik lecz nie będzie to jakiś wielki film tylko filmik raz na pół roku i zastanawiam się czy dobrze wybrałem ( 16GB Ram  (Good Ram / HyperX ) / I5 4670k / GTX 770 MSI / ASROCK FATAL1TY Z87 KILLER ) proszę o opinie z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites

starczy w zupełności do grania w gry i do słuchania mediów choc ja wolałem wybrac i7 gdyz kupowałem kompa na conajmniej 5 lat i podejrzewam że w niedalekiej przyszłosci wieksza ilośc modułów bedzie miała swoje wymierne skutki w grach

Link to post
Share on other sites

Myślę ze za 2 lata potrzyma ten procesor bo za 2 lata kończe szkołe ... a no tak przecież nie znajdę pracy i zostane bezrobotny ale mam nadzieje ze przez 2 lata nic wielkiego z tymi 4/8 tam nie powstanie mogłem wybrać i7 4770k patrząc w przyszłość i w gry to zaraz będziemy mieli DDR4 nie chciałem czekać i czekać na nowe karty graficzne gdy pojawiło się 4Generacja kupiłem to co mogłem GTX 770 i myślę ze dobrze zrobiłem

Link to post
Share on other sites

Do gier, czy teraz, czy za 3 lata i tak lepiej wybrać i5. i7 posiada dodatkowo jedynie HT, którego nie wykorzystuje praktycznie żadna gra i zapewne tak już pozostanie. Do gier nawet w i7 zaleca się wyłączenie HT, bo jedynie obniża nieco responsywność, która jest akurat kluczowym aspektem wydajności procesora w grach. W przypadku 3d czasu rzeczywistego sumaryczna wydajność procesora nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Liczy sie tylko i wyłącznie ile czasu zajmuje przygotowanie klatki animacji dla GPU.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...