Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Miałem na oku kartę GTX 780 od Gigabyte za troszkę ponad 1700zł, ale niestety morele.net chyba wycofali tą kartę (najpierw produkt dostępny nazajutrz niedostępny po kilku godzinach dostępny, a teraz niedostępny z wyższą ceną (1900)). Wie ktoś z was może gdzie są najniższe ceny tej karty? Szukałem wszędzie, ale najniższa cena z dostępnych produktów to Gainward GTX 780: http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-780-phantom-glh-426018336-2975-591772/ Wie ktoś może coś na temat dokładnie tego modelu? Warty swej ceny? Czy może bardziej opłacalnym zakupem jest GTX 770, ale mi zależy na graniu w gry na ultra, a GTX 770 nie zbyt się do tego nadaje. Z tego co widziałem, to kiepsko z trzymaniem wysokiej liczby klatek w Crysis 3. A będę wyczekiwał Watch Dogs, więc chcę, aby i tą grę moja karta pociągnęła jak najlepiej. W przyszłości nawet myślę nad SLI z GTX780, ponieważ teraz dobieram zestaw pod SLI, jednak będę musiał zmienić procesor (w tej chwili to będzie tylko i5 4670K, a to za mało na SLI 780). Chyba, że GTX770SLI jest dobrym wyborem, ale patrząc na mikroprzycięcia i inne problemy związane ze SLI odechciewa mi się tego :P Pragnę odpowiedzi na wszystkie pytania w tym temacie :D

Edytowane przez quatroz312
Link to post
Share on other sites

i7 podkręcone do 5 Ghz, ba - może jeszcze działające stabilnie?


Nie wierz w te bzdury bo Twoje i5 spokojnie wystarczy i do SLI GTX 770 i do 780.


 


Na Twoim miejscu wziąłbym GTX 780 a z czasem się zobaczy czy druga będzie dobrym rozwiazaniem, czy za dwa lata ewentualna sprzedaż i wymiana. Chociaż śmiem twierdzić, że SLI 780 to potwór na parę lat ( w zależności od oczekiwań).


Jedna 780-ka to ogromna moc.


  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No więc litanię o SLI z GTX780 czas zacząć:

-mikroprzycięcia aktualnie niemal nie występują przy SLI

-wszystkie tytuły AAA z reguły otrzymują profile SLI jeszcze przed swoją premierą, a większość starszych już takowe posiada więc problemów braknie

-i7-4770k jeżeli chodzi o moc jest porównywalne do 4670k - ogólnie i7 to i5 + hyper threading którego niektórzy potrzebują > w grach jednakże nie ma z reguły znaczenia

-i5 czy i7 kręcone do 4.5GHz bez problemu ogarnie SLI z 780 (to 5GHz, stabilne oczywiście, na 4770k to chyba przy azocie :P)

 

Tadaaam! Tyle w temacie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o to, ze do SLI musi byc i7 4770K 5 GHz, tylko chodzi o to, ze w przypadku SLI lepiej sobie poradzi i7 ze wzgledu na HT, niz i5, ktory go nie ma. Jest tak, ze przy SLI jest wieksze obciazenie procesora z tytulu sterownikow -> a  jakas gra, ktorej silnik mocno wykorzystuje CPU (jak BF4 na ten przyklad) bedzie dawala wykorzystanie CPU nieomal 100% na stockowym zegarze i5, to zwyczajnie odbije sie to na jakosci gry, bo sterowniki i ich obciazenie bedzie mialo wyzszy priorytet dla procesora, niz kod jakiejstam gierki. Stad mniejsze beda spadki (framedrops) w grach mocno obciazajacych CPU tam, gdzie bedzie i7, ktory ze swoim HT da wiecej luzu procesorowi, a konkretnie rozdzieli efektywniej procesy sterownika od gier.

 

Nie jest zadna tajemnica, ze do SLI (szczegolnie wlasnie tych najmocniejszych kart) rekomenduje sie wlasnie i7 zamiast i5. Pomimo, ze - oczywiscie - SLI na i5 tez pojdzie i bedzie chodzic pieknie, a wszczegolnosci lepiej, niz pojedyncza karta. Nie w tym jednak rzecz - ale w tym, ze na i7 bedzie chodzic to SLI lepiej, a jak kogos stac na SLI GTXow 780, to tym bardziej go stac na i7 zamiast i5, stad nie jest to droga zabawa, tylko detal zaspokajajacy bogata potrzebe :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A jeśli podkręciłbym i5 4670K do minumum 4,5GHz to wtedy wystarczy w zupełności na SLI GTX 780? I jeszcze ta karta z Gainwarda co podałem w pierwszym poście. Wiecie coś o niej? Opłaca się? Gainward dobra firma (albo czy chociaż akurat ta karta im wyszła)?


o wow znowu podnieśli cenę tej karty na morele.net. Z dnia na dzień rośnie i rośnie :o co jest grane?

Link to post
Share on other sites

Koniec promocji, stare zapasy magazynowe wyprzedane. Chciałeś pan dać 1800zł to dasz pan i 2000zł.

A tak serio to nie wiadomo, czy zwiększony popyt czy pazerność ludzka, bo dolar nie rośnie, a Nvidia nie zmieniła przecież zdania odnośnie przeceny. Podobno idzie nowa dostawa, bo kart coraz mniej w sklepach. Można spytać dystrybutora, zna ktoś jakiegoś dystrybutora?

Link to post
Share on other sites

odwrotnie, to radeony są wydajniejsze o te 5/10%, jeszcze zależnie od gry i rozdzielczości. Ich problemem nie jest wydajność tylko temp. AMD nie ma problemów ze sterownikami, przynajmniej ja nie zauważyłem żadnych (siedzę na 7950), podejrzewam , że jeśli jakieś są, to podobnie jak u konkurencji. Równie dobrze bym mógł Cię spytać btw - Battlefield nadal tak muli na NV?

Link to post
Share on other sites

To chłodzenie na proca nie da rady z 4,5+, w te rejony trzeba już zwodować procek.

Do SLI 770/780 nie będzie potrzebne chłodzenie wodne - oczywiście jeżeli dostarczysz jej sporo powietrza (czytaj: duża obudowa z dużą ilością dobrych wiatraków).

Link to post
Share on other sites

Jak  w rejony 4,5GHz trzeba wodować procek to już połowa byłaby spalona, robię 4,7 na powietrzu przy 70 stopniach.

Po drugie, to chłodzenie CPU da radę, tak samo jak bardziej popularny Thermalright HR-02 Macho, którego również miałem i dawał sobie spokojnie radę z IB przy 4,5GHz:

 

 

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/ereboss/raijintek_2.png

Link to post
Share on other sites

Z tym, że Ty lor3ddr8d masz i5 3570K a autor ma i5 4670K a to jest różnica.
Może być bardzo ciężko wykręcić haswella do takiego poziomu na chłodzeniu powietrznym.
W ogóle nowe procki intela słabiej się podkręcają, 4,3 GHz to by był już dobry wynik.

Edytowane przez napierniczak321
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu, że przy wystarczającym OC tego procka do 4,5 GHz (w sam raz pod SLI z GTX 780) wystarczą w/w chłodzenia powietrzne.

Tutaj masz temperatury na Fera HE1224 pro:

http://www.picshot.pl/public/view/full/368146

 

Co do Chłodzenia CPU to zależy od kosztów, jak chcesz mieć baaardzo chłodno i 4,5GHz+ to polecam:

http://www.thermalright.com/html/products/cpu_cooler/silverArrow_sb-e_extreme.html

 

;)

A tak serio to wspomniany w moim poście wyżej Macho spokojnie da radę w OC 4,5GHz.

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...