Skocz do zawartości

Którą karte wybrać: 5870 czy GTX470 ?


Recommended Posts

no przyznam panowie ze macie racje...faktycznie nie pomyslalem o tej sprawie w ten sposob :D fakt radkow idzie masa to i tematow na ich temat wiecej...proste i logiczne :cry:

Zgadza sie,masa na ich temat jest większa,ale większa ilość na rynku danego produktu które są dobre nie musi oznaczać problemy/kłopoty :cry::cry:

Link to post
Share on other sites

To zależy, jak często chce się wymieniać karty. Kupując teraz np. 5770 za 500 zł i wymieniając ją za 2 lata na coś za podobne pieniądze, ostatecznie wydamy trochę mniej i będziemy mieć trochę lepszą kartę (za 2 lata średnie karty będą zapewne lepsze od dzisiejszych topowych, np. 8800 a 5770).

Pewnie tak ale kupując średnią kartę masz przez te 2 lata średnią wydajność i bujasz się najpierw na wysokich/średnich, potem na średnich, aż w końcu na niskich detalach. Jak masz topową kartę, to przez 2 lata nie oglądasz się na nic, tylko dajesz detale na max. A jak zaczną Ci giery ciąć to schodzisz do wysokich, wysokich/srednich (w najgorszym wypadku) a w międzyczasie zaczynasz rozglądać się za nową grafą. ^^

Link to post
Share on other sites

Jak masz topową kartę, to przez 2 lata nie oglądasz się na nic, tylko dajesz detale na max. A jak zaczną Ci giery ciąć to schodzisz do wysokich, wysokich/srednich (w najgorszym wypadku) a w międzyczasie zaczynasz rozglądać się za nową grafą.

nie rozglądam sie za nową grafą tylko dalej ciągne detale max,z tą róznicą,że schodze z rozdzielczością w dół,a obecnie wszystko smiga na wysokich w rozdz. fullhd.Więc karta styka na dłużej niż podałeś i ta sama sytuacja będzie z nowym GTX-em i warto przeczekać ten moment jak miało miejsce przy topowym gtx285,tyle razy wałkowane,najwidoczniej nie którym cięzko jest poczekać lub porównać sytuacje rynkowe kart nvidi.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Otóż ja niedawno kupiłem sobie Ati 5870. Ogólnie jestem zadowolony. W końcu moge grać w Warhead na Enthusiast i AA4x z naprawde super wydajnością , zblizoną lub powyżej 40 fps przy najwiekszych zadymach. Teraz jest tak jak chcialem by mi ta gra chodzila. Na poprzednich kartach jednak mi zwalnialo. Jednak teraz jest pieknie na 5870.

Jeśli chodzi o kolejny tytul Metro 2033. Na Very High , AAA , Dx 11 , Teselacja ON, DOF OFF, mam powyzej 40 klatek prawie przez wiekszosc gry. Wiec jest ok. Czasem są miejsca gdzie fps spadnie do 20 , ale tym sie nie przejmuje. Miejsce w DEAD CITY , gdzie jest ta opuszczona stacja i patrze na promienie slonca ( wtedy 20 fps ). Jednak ogolnie chodzi bardzo plynnie. I w nastepnych grach, które wyjdą w tym roku i może w nastepnym ,napewno tez bedzie dobrze i szybko na 5870. Ale............ Jesli gry zaczna wykorzystywac prawdziwy potencjal Dx11 i teselacji np.Extreme mode to minie rok albo 2 lata albo jeszcze dlużej . I testujac mojego 5870 w benchmarkach wlasnie z taką wysoką teselacją moge powiedziec , że do tych gier wlaśnie sie ta karta nie przyda , chyba ze 20 fps mi starczy , ale wątpie. I teraz troszeczke wlaśnie żaluje, że wziąlem 5870 bo moglem wziąść gtxa 470, gdzie wlasnie ta teselacja na nim, a dokladnie jej wydajnosc jest 2 lub wiecej razy szybsza od 5870. Ale mówie, minie dlugo czasu by naprawde sie przydal gtx 470. Teraz tylko gtx 470 lub 480 chyba do benchmarkow sie przyda ,by podziwiać wydajność z teselacją. A ja to lubie nawet. Ale cóż, kupilem 5870 i musze sie nim cieszyc. Jestem kąpany w gorącej wodzie i kupilem karte, ktorą szybciej dostalem. Ale i tak i tak jestem zaskoczony bardzo pozytywnie wydajnośćią 5870 , szczególnie w WARHEAD!! Myślałem ,że też nie bedzie idealnie. A JEDNAK !

Link to post
Share on other sites

To porównaj sobie sytuację GeForce'a 5900 i Radoen 9800. Po 2-3 latach okazało się, że w grach radeon jest prawie 2x wydajniejszy. Podobnie z x1950 i GF7900, w nowych grach po premierze tych kart radeon radził sobie znacznie lepiej.

 

Nie ma co prorokować, bo kupowanie karty na zapas to loteria i strata kasy.

Link to post
Share on other sites

ciężko kupić dobrego 5870, referenty odpadaja bo za głośne, nowa wersja vapor-xa ma problemy z przegrzewaniem i gorsze komponenty od juz niedostępnej starszej, wersje niereferencyjne Gigabyte mają problemy z przechodzeniem w tryb 2D, msi twin frozr 2 mają czarny ekran po lekkim zwiększeniu napiecia (core voltage), msi lighting jest głośna pod obciążeniem i strasznie droga, asus v2 podobnie (głośny).

 

Jak kogoś kusi by kupić gtx470/gtx480 to radzę wcześniej wpisać w you tube

 

"gtx470/gtx480 noise" i ... posłuchać.

 

Naprawdę już podkręcony radeon 5870 wyrzucający powietrze poza obudowę potrafi zmienic pokój w tropikalną dzunglę, gtx zrobi wam w co mniejszych pokojach saharę i na dodatek poważnie uszkodzi słuch.

Link to post
Share on other sites

To porównaj sobie sytuację GeForce'a 5900 i Radoen 9800. Po 2-3 latach okazało się, że w grach radeon jest prawie 2x wydajniejszy. Podobnie z x1950 i GF7900, w nowych grach po premierze tych kart radeon radził sobie znacznie lepiej.

 

Nie ma co prorokować, bo kupowanie karty na zapas to loteria i strata kasy.

 

W sumie miałem to napisać, kupuj karte , która przyda sie obecnie. Tez dobry wybór.

Jednak ja jednak bym wolal tego gtxa 470 , popodziwialbym sobie z lepszą wydajnością teselacje ( oczywiście na tą chwile tylko w benchmarkach ). A poza tym gtx 470 i tak jest równie szybki w dzisiejszych grach co ten 5870.

 

A i tak gtx 470 bedzie szybszy napewno od 5870 , kiedy gry bedą wykorzystywać

juz extremalna teselacje. Prosze zobaczyc na Unigine 2.0 ( na 5870 mam z 10 fps )

A na gtx 470 jest znacznie powyżej , musze sprawdzic ile tam wychodzi.

Link to post
Share on other sites

Jak kogoś kusi by kupić gtx470/gtx480 to radzę wcześniej wpisać w you tube

 

"gtx470/gtx480 noise" i ... posłuchać.

 

Tak, to zdecydowanie super sposob, aby ocenic glosnosc chlodzenia :)

Jeszcze porownajmy filmiki HD5870 noise i GTX480 noise i na tej podstawie okreslmy, ktore chlodzenie jest glosniejsze :P

Link to post
Share on other sites

nie, kup sobie obie i sam sprawdź.

Jak masz kompa bez głośników to faktycznie możesz miec problem w innej sytuacji nie rozumiem co cię w tym bawi?

 

Jakie porównanie gtx noise i 5870 noise? Na 100% oba coolery sa podobnie głośne, problem w tym że na gf w grach wiatrak wchodzi na 70% i jest 90C a na radeonach na 40% i jest chłodniej. Na GF w idlu jest prawie 65C a na radkach 40C. Teraz kumasz czacze?

Link to post
Share on other sites

jak nie teselacja to physx który w obecnych grach istnieje i wychodzą nowe tytuły jak mafia2 w przeciwienstwie juz do tej teselacji,a na temat radków i physx to już były spekulacje,że głowa boli i dla tego zieloni w tym wypadku napewno oferują więcej i na przyszłość,dodam nawet gdy by była mniejsza wydajność od 5870 to i tak zagrasz w kazdy tytuł na maxiora + physx a na przyszłe gry teselacja,chyba wybór jest oczywisty,a jak nie to sprzedasz 5870 i kupisz nową serje 6xxx/7xxx może poprawioną i większą iloscią teselatorów.Albo kupić słabszą karte na dziś np.5850 i czekać na coś lepszego,tak to można ale w kulki lecieć.

 

NAJWAZNIEJSZE to być zadowolony,jak jesteś z 5870 to super :)

 

wole juz odrzutowiec niz wydac tyle kasy na 5870 i miec tylko 40fps wiecej,kazdy ma wybór.Po za tym wole poczekać na TOP karcioche,a to co mam w zupełnosci mi starczy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...