Skocz do zawartości

Którą karte wybrać: 5870 czy GTX470 ?


Recommended Posts

Nie kupuj karty na przyszłość - kartę się kuouje na teraz (no może z małym zapasem 2-4 miesięcznym). Dopiero jak ci przestanie w grach wyrabiać wymieniasz znowu na jakąś która jest dobra na teraz - to jest najbardziej opłacalne.

 

Tak więc :wariat: jeśl ijesteś wyamgającym graczem bierz 5850, jeśli grasz w niższych rozdziałkach - 5770.

Link to post
Share on other sites

na moje to zadna - kart sie nie kupuje (jak zreszta czegokolwiek) na przyszlosc tylko pod to co jest potrzebne

zadna z nich nie wystarcza dla pelnego dx11 a ze niewyjda takie gry predzej niz za 1.5 -2 lata to bierz to co jest poprostu lepsze i tansze - za dwa lata to rynek kart bedzie wygladal calkowicie odmiennie od tego co masz na mysli chocbys niewiem jakim byl myslicielem;)

 

jest tez dosc dobra opcja na hisa 5830 za 750zl w ramnecie

Link to post
Share on other sites

Obecnie w kategorii cena/wydajność to radeon 5870 jest lepszy od GTX 470 jak i od GTX 480. Niby Fermi ma lepszą wydajność w DX11 np. w grze Mtro 2033 ale nic poza tym ciekawego. Obecnie lepszym wyborem będzie radeon. Grafikę przecież zawsze można zmienić :wariat:

Link to post
Share on other sites

Znawca naucz się czytać... Ty się mylisz, kolega gregotsw powiedział że dopiero gtx480 da radę sobie z HD5870.

Jak byś chociaż zerknął na link to w każdym teście od góry jest GTX 480 vs HD 5970,a poniżej GTX 470 vs HD 5870.I sam się naucz czytać,a oprócz tego jarzyć to co kto pisze ptyśku :P

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz, żeby bezapelacyjnie wszystko chodziło Ci bardzo płynnie na pełnych detalach to GTX,

A jeśli 95% to Radeon, Jeśli karty nie chcesz wymieniać przed długi czas to GTX, jeśli lubisz bawić się w modding kompa i co jakiś czas zastanawiasz się co robić z kasą - Radeon.

Jeśli lubisz bajery typu PhysiX - GTX, jeśli to Cie nie bawi Radeon.

 

Nikt na forum nie powinien Cie przekonywać która lepsza (obie są dobre i ZA DROGIE), o tym decydujesz sam, nie patrz na innych, tylko na to co jest Ci potrzebne i ile masz pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj karty na przyszłość - kartę się kuouje na teraz (no może z małym zapasem 2-4 miesięcznym). Dopiero jak ci przestanie w grach wyrabiać wymieniasz znowu na jakąś która jest dobra na teraz - to jest najbardziej opłacalne.

 

Tak więc :P jeśl ijesteś wyamgającym graczem bierz 5850, jeśli grasz w niższych rozdziałkach - 5770.

nie do końca z tym twierdzeniem,że karte kupuje sie na teraz,bo ja kupując droższą karte (topową) jak miało to miejsce w przypadku gtx285 spokojnie będe smigał jeszcze długo na wysokich detalach,z kolei ty będziesz musiał wyłożyć ponownie kase ze słabszej na mocniejszą grafe,więc defakto wydasz+/- tyle samo :D

 

GTX470/480 jest sens kupna tej grafy ale z nie referencyjnym chłodzeniem,mamy karte która pokazuje wszelkie wodotryski oparte na prawdziwej wydajnosci jak np; physx (MAFIA2),dx11.Ze strony ATI owszem brak physx ale jest dx11 z tym zaś nie będe pisał jaka jest tu wydajność bo każdy wie (myśle),ale jest po to by była :).Ma za to większą wydajność w dx9/10 czyli coś za coś.Na pewno kupno nowej grafy przemawia na korzyść gtx470/480 pomijając te efekty dodatkowe typu physx/dx11 też oferuje wydajność na wysokim poziomie,w którym pogramy na wysokich detalach i rozdzielczości.

 

sytuacja na rynku kart sie powtarza,jak miało miejsce z gtx280/285/260/275 ich kolejność nie jest przypadkowa,dla tego od ciebie drogi czytelniku zależy czy wybierzesz ATI(PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBAMI) czy też NVIDIE(SIŁA,POTĘGA I MOC)

:P:P:P tylko się nie żryjcie....

 

Na koniec poczytajcie o problemach posiadaczy nowych radeonów,nie tylko na tej stronie ale też na innych.Bo ewidentnie widac że to z radkami jest większość problemów,nie jestem fanboyem i jest to moje zdanie :P nikt nie obserwuje jednej strony w internecie chyba :)

 

NVIDIA ma znacznie mniejsze problemy :o:D

Link to post
Share on other sites

Problemy są z kartami obu producentów - nie ma reguły. Ja sam częściej miałem problemy z GeFroce'ami.

 

nie do końca z tym twierdzeniem,że karte kupuje sie na teraz,bo ja kupując droższą karte (topową) jak miało to miejsce w przypadku gtx285 spokojnie będe smigał jeszcze długo na wysokich detalach,z kolei ty będziesz musiał wyłożyć ponownie kase ze słabszej na mocniejszą grafe,więc defakto wydasz+/- tyle samo :P

Oczywiście, że to NIE WYJDZIE +/- to samo. Kupienie drogiej karty na długi czas wyniesie cię więcej kasy.

Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłbym tak, jak radzi torture - 5850 (która i tak jest zajefajną kartą). Topowe karty bardzo szybko się starzeją.

 

nie do końca z tym twierdzeniem,że karte kupuje sie na teraz,bo ja kupując droższą karte (topową) jak miało to miejsce w przypadku gtx285 spokojnie będe smigał jeszcze długo na wysokich detalach,z kolei ty będziesz musiał wyłożyć ponownie kase ze słabszej na mocniejszą grafe,więc defakto wydasz+/- tyle samo :P

To zależy, jak często chce się wymieniać karty. Kupując teraz np. 5770 za 500 zł i wymieniając ją za 2 lata na coś za podobne pieniądze, ostatecznie wydamy trochę mniej i będziemy mieć trochę lepszą kartę (za 2 lata średnie karty będą zapewne lepsze od dzisiejszych topowych, np. 8800 a 5770). Chociaż z drugiej strony nie ma co wróżyć. Może wyjdzie podobnie.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem zwolenikiem kupna sprzetu na teraz bo przyszłość nie ma jakiegoś wiekszego odnosnika znaczenia przykładem intel... ale mnie wk.. za rok wymiana podstawek na Ch... a co bedzie z 1156.. tez nikt tego nei wie... Czasem lepiej kupić starsze modele albo coś pomiędzy i zaczekać na obnizki a niżeli ładować tone kasy by po 2 3 mieszkach słyszeć że to już jest nieopłacalne albo juz nie wydala ... OMG ....

Link to post
Share on other sites

ja stane po stronie lwsesa :D

mozna sie klucic ze radek lepszy albo geforce lepsze ale tak na chlopski rozum wystarczy zajzec na nasze forum dzial kart graficznych i co drugi temat to "problem radek 5770","walnieta 5850","cos nie tak z 5870" (takie o sobie przyklady daje)przypadek????dla porownania tematow na temat awarii geforcow jest znacznie mniej

nie mowie odrazu ze nowe radki sa awaryjne poniewaz nigdy z tymi kartami sie nie spotkalem i nie przetestowalem ich na wlasnej skurze ale ten wysyp tematow daje do myslenia:P

do autora uwazam ze jezeli spieszy ci sie z zakupem karty to najlepiej bedzie kupic radka 5870 a jezeli nie to proponuje poczekac troche na niereferencyjne konstrukcje z niereferencyjnym cichszym i wydajniejszym chlodzeniem :D taki gtx470 to juz naprawde fajna propozycja :P

wybor nalezy do ciebie :o

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ciężko, żeby ktoś zgłaszał problem z GTX470/480, skoro nikt go nie ma. A co do tych przypadków z Radeonami - po prostu teraz tych kart idzie od groma, stąd i problemów stosunkowo dużo. Procentowo jest to i tak niewiele. Tym bardziej, że w większości jest to jakaś pierdoła. A to nowe sterowniki wystarczy wgrać, a to system ogarnąć, a to z grą coś nie tak. Rzeczy, które nie mają nic wspólnego z tym jaka grafika jest w kompie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...