Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Planuję w przyszłości dołożyć drugą kartę GTX 770.

1. Zastanawia mnie czy wyższe temperatury przyczynią się do skrócenia żywotności karty graficznej?

2. Czy opłaca się w ogóle dołożenie drugiej karty gtx 770, czy lepiej będzie wymienić ten model na nowszy?

3. Czy moje podzespoły spełniają wymogi SLI gtx 770?

 

 

Mój sprzęt:

Zalman Zalman Z9 Plus (b/z)
Intel Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
Crucial Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix
Western Digital Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
Plextor Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)
LG LG GH24NSB0 SATA (black)
MSI MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)
MSI MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/
SilentiumPC SilentiumPC Fortis HE1225
bequiet! bequiet! PurePower L8 700W
 
Pozdrawiam
 
 
 
Tutaj znalazłem fajny filmik: 
 
Z tego co zrozumiałem GTX 770 SLI wypada znacznie lepiej od GTX 780 ;)
Edytowane przez SpeediQ
Link to post
Share on other sites

Zarówno SLI jak i CrossFire jest "opłacalny" tylko i wyłącznie w konkretnych grach,przy konkretnych konfiguracjach i ustawieniach... Zyskujemy BLISKO a więc ciągle nie pełną podwojoną wydajność kosztem: 
-Zwiększonego poboru prądu,
-Zwiększenia temperatur w obudowie,
-Wzrostu ryzyka awarii, bo w końcu mamy drugą kartę, która też się może zepsuć,
-Przycięć obrazu... 

 

 

SLi często nie jest obsługiwane przez dużą ilość gier.

Edytowane przez karwan014
Link to post
Share on other sites

@UP

Czyli wyższa temperatura sama w sobie nie zwiększa ryzyka uszkodzenia konkretnej karty?

-------------

 

Nawet z tymi nowszymi grami jest problem? Bo z tego co słyszałem, to zazwyczaj wychodzi jakiś patch i wszystko jest okej.

 

Nawet jeśli gra nie obsługuje SLI to da się w nią grać, tyle że pracuje tylko jedna?

 

Przycięcia obrazu są naprawdę uciążliwe, często tak się dzieje?

Edytowane przez SpeediQ
Link to post
Share on other sites

Jeśli będą kręcone lub nie kręcone, ale temperatura kiedy karty będą pod obciążeniem nie będzie odbiegać znacznie od norm to będzie ok. 

 

Tak wychodzą, ale np.: wychodzi nowa gra, a TY chcesz zagrać... Odłączasz 1 kartę i czekasz na patcha.

 

Wina przycięć to wina nieaktualnych sterowników lub programów, które ograniczają karty. Może też tak być, że podczas gier jak są gwałtowne spadki będą przycięcia. 

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Nie rób SLI z 2 GB kart. Nie warto. Za max. pół roku skończy się pamięć i po co Ci taki config jak nie ustawisz wysokich tekstur ?

Przestań głupoty opowiadać. Tyle Ci powiem. Przyczepicie się do zbugowanego Watch dogs albo dodatkowego pakietu tekstur w Shadows of Mordor i powtarzacie te brednie bez końca.

 

SLI z 770 jest obecnie nie opłacalne. W tym samym budżecie można się przesiąść na używkę GTX 780Ti. Co będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Jak Ci nie przeszkadza zamówienie od Niemców, to możesz sobie nawet nówke zafundować:

http://www.caseking.de/shop/catalog/Grafikkarten/Gigabyte-GeForce-GTX-780-Ti-OC-Windforce-3X-3072-MB-GDDR5::25305.html

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chciałeś dokupić drugą 770-kę, to znaczy, że po sprzedaży obecnej karty będziesz dysponował budżetem blisko 1600zł. Za te pieniądze (w kwestii wydajności) możesz mieć nówkę GTX 970, nową/używaną GTX 780Ti oraz używane CF R9 290. Jest z czego wybierać. Najwydajniejszą opcją jest ta ostatnia, ale crossfire ma swoje "uroki".

Link to post
Share on other sites

Jak były posiadacz msi gtx 770 2gb w sli mogę z czystym sumieniem powiedzieć to niema sensu. Jeżeli nie masz dobrze wentylowanej budy karty się mocno grzeją a zwłaszcza górna (górna zasysa powietrze z dolnej). Jeżeli masz przeciętne lub dobre oko (wiecie o co chodzi) to przycięcia są mocno denerwujące. Jest więcej minusów związanych z sli/cf niż plusów. Ja swoje sprzedałem i siedzę teraz na gtx 970 gaming 4G. Mniejsze spadki fps, chłodniej, ciszej i oszczędniej. Jeżeli nie zależy Ci aż tak na ciszy, kilka stopni mniejszej temperaturze i rachunku za prąd (niewielkie różnice) to szukał bym 780 ti.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak posiadam gtx660 w SLI (tak wiem inna konstrukcja) ale żadnych przycięć nie mam.Pobór przy watch dogu to ok 300w natomiast gtx770 z tego co znajomy miał to były spore problemy zwłaszcza ze sterownikami.Jeżeli już tak chcesz mieć SLI to kup gtx970 i za rok czy za dwa dokup drugą taką samą i spokój przez kolejną premierę a może nawet dwie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...