Skocz do zawartości

Prawie pełny zestaw - do 3,5kpln


Recommended Posts

Witam,

Składam właśnie nowy zestaw i chciałbym, żebyście rzucili na to okiem i skomentowali.

Zastosowanie: jak to u studenta polibudy - wszechstronne ;). Głównie programy typu Autocad/Inventor, Catia, Solidworks, Ansys, etc., Office, Photoshop. do tego dochodzi oczywiście internet, filmy, jakieś gry od czasu do czasu.

Co zostaje (z aktualnego zestawu): zasilacz be quiet! 550W, obudowa, jakaś nagrywarka dvd.

Planowane zakupy:

1. procesor: i7-860 lub xeon X3450

2. płyta: Asus P7P55D-E PRO lub Gigabyte GA-P55A-UD4

3. pamięci: G.Skill 1600MHz CL7 4GB

4. dyski: 2x Samsung F3 500GB (raid 0)

5. karta graficzna: tutaj utknąłem już na wyborze między nvidią i ati :/ Skłaniałbym się ku jakiemuś HD5850 ze względu na wydajność i "kulturę pracy" ale mam obawy czy nie będzie z nim problemów w programach inżynierskich, które są tutaj priorytetem.

Link to post
Share on other sites

ad 1. oba ok

ad 2. obie sa ok, ale troche niepotrzebnie drogie, Asus P7P55D lub Gigabyte P55-UD3 beda ok za to taniej

ad 3. ok

ad 4. dyski ok, choc osobiscie nie preferuje raid0, jezeli dane ktore bedziesz tam trzymal sa wazne zastanow sie, czy ta szybkosc jest tego warta

ad 5. jak chcesz specjalistyczna to sie zastanow nad typowo specjalistyczna, ale na niej sobie nie poszalejesz w grach, natomiast biorac topowa karte dla graczy (jak 5850) na pewno nie bedziesz mial problemow z programami inzynierskimi

 

brakuje ci chlodzenia na CPU, chyba ze nie przeszkadza ci chalas i niezachwycajaca wydajnosc referenta

Link to post
Share on other sites

ad 2. obie sa ok, ale troche niepotrzebnie drogie, Asus P7P55D lub Gigabyte P55-UD3 beda ok za to taniej

Może masz i rację. Zachciało mi się mieć usb3 ale czy faktycznie jest mi w tej chwili niezbędne... raczej nie :)

 

ad 4. dyski ok, choc osobiscie nie preferuje raid0, jezeli dane ktore bedziesz tam trzymal sa wazne zastanow sie, czy ta szybkosc jest tego karta

Zapomniałem w poprzednim poście napisać, że na ważne dane będzie WD 640GB z obecnego kompa.

 

ad 5. jak chcesz specjalistyczna to sie zastanow nad typowo specjalistyczna, ale na niej sobie nie poszalejesz w grach, natomiast biorac topowa karte dla graczy (jak 5850) na pewno nie bedziesz mial problemow z programami inzynierskimi

Ja tych programów będę używał do celów edukacyjnych więc raczej nie ma co szaleć z profesjonalnymi kartami. Obawiałem się tylko sytuacji, że jakiś program nie będzie się chciał uruchomić lub będzie miał problemy z działaniem na karcie ATI.

 

brakuje ci chlodzenia na CPU, chyba ze nie przeszkadza ci chalas i niezachwycajaca wydajnosc referenta

Obudowa na to pozwala więc pewnie wstawię Mugena.
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja wygląda następująco:

Procesor: Intel Xeon X3450 2.66GHz ---- 899 zł

Płyta główna: Asus P7P55D ---- 425 zł

Wentylator: Zalman CNPS10X Performa ---- 120 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 ---- 370 zł

Druga pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 ---- 370 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB F3 ---- 179 zł

Drugi dysk twardy: Samsung 500GB F3 ---- 179 zł

Karta graficzna: Asus Radeon HD5850 ---- 1059 zł

 

Suma:

3546 zł brutto

 

W bardziej profesjonalnych zastosowaniach dużo ramu na pewno nie zaszkodzi, nie wiem czy programy których bedziesz używać wykorzystają technologię CUDA, jeśli tak to można zmienić kartę na jakiegoś GFa. Procek to samo co i7 860 a 150zł tańszy, mobo bardzo dobre w swojej cenie, nieopłaca się brać nic droższego. Schładzacz procesora to wydajna konstrukcja, bardzo niewiele ustępuje Mugenowi a ma znacznie niższą cenę i mniejsze wymiary. :wariat:

Link to post
Share on other sites

a nie lepiej jakieś lepsze ramy? A-Data 2x2gb 2000mhz xtreme series? 399zł esc.pl

Może i lepiej ale akurat ten sklep, który wymieniłeś omijam szerokim łukiem a w innych jakoś ich nie widzę. Poza tym mieszkając we Wrocławiu mam na miejscu proline i arest i pewnie tam wszystko kupię.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...